Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Krpa, s obzirom da se Kjelic ne javlja prilazem tjedne log grafove. Ostavio sam ih "cistima" da mozes crtati po njima, samo sam stavio fibo. Ako zelis nesto drugo samo reci, radim po narudbi [thumbsup]

PS. Hvala na grafu [smiley]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

mislim da se mi u ponedeljak odbijamo od 3505,6 ako griješim obećajem da se neću javljati do 30.09.2008 [kiss]


ja nisam rekao da zadajem stop-loss nego da ga koristim, a to je ipak razlika

Ideš… kod kojeg si brokera? Oćeš reći da kad odeš na godišnji, ti mirno spavaš jer te stop-loss štiti?

http://www.investopedia.com/terms/s/stop-lossorder.asp

An order placed with a broker to sell a security when it reaches a certain price. It is designed to limit an investor’s loss on a security position. Also known as a "stop order" or "stop-market order". In other words, setting a stop-loss order for 10% below the price you paid for the stock would limit your loss to 10%. It’s also a great idea to use a stop order before you leave for holidays or enter a situation in which you will be unable to watch your stocks for an extended period of time.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Krpa, s obzirom da se Kjelic ne javlja prilazem tjedne log grafove. Ostavio sam ih "cistima" da mozes crtati po njima, samo sam stavio fibo. Ako zelis nesto drugo samo reci, radim po narudbi [thumbsup]

Zanimljiv mi je ovaj od DLKV. Odmah mi je upala u oko 61.8% fibo, plavo crtkano, jer se vidi da se od te razine odbijalo u oba smjera, služila je i kao otpor i kao podrška. Pa sam izradio volume-by-price (točno na dijelu grafa kroz koji si protegnuo fibo linije) da malo usporedim. I zaista, oko 1200 i sitno je veća trgovina protrgovana. Međutim najveća količina je ipak išla po 800 i kusur, što je i trenutna cijena, a njome je najviše trgovano i krajem 2006. Ta linija ne postoji na tvom grafu, ali doima se značajnom. Dodatno, te dvije ključne razine su u omjeru 1.5:1. Treća razina koja je vidljiva na tvom grafu, a otkriva je i volume-by-price je cca 975, 78.6% fibo.

Baš bi me zanimalo što možemo "konstruirati" iz te dvije/tri razine, kako ih najbolje opisati, pa tko ima mašte i/ili iskustva, neka da svoj pogled.

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=30068[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

molim TA znalce da kratko prokomentiraju trenutnu situaciju za KOEI i THNK
thx

Heaven or Las Vegas

Zanimljiv mi je ovaj od DLKV.
Međutim najveća količina je ipak išla po 800 i kusur, što je i trenutna cijena, a njome je najviše trgovano i krajem 2006.

a tu oko 850 je bila ona velika transakcija od 20ak mil kn (s nalozima od 15 000 komada na prodaji) kad je dlkv imo promet ko ina….nešto je tu bilo nepravilno al izgleda nikad nismo saznali šta se događalo.

a gdje nabavljaš ove grafove?
ima i za druge dionice?
hvala.

rooster,

da, imam prijatelja brokera i on zna kad treba prodati. Uostalom danas postoji mobilni internet.


a gdje nabavljaš ove grafove?
ima i za druge dionice?
hvala.

Sam ih izradim. Home made aplikacija, podaci sa bloomberga. Ako te zanima za koju dionicu, naruči, pa stavim tu, čini mi se da je ova tema najprikladnija. Svakako javi i period koji ti je interesantan.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Nije mi jasna negativna reakcija.

MMM | privatna poruka | profil
korisnik od: 27.07.2008.

ocjena poruke
4%
zajednica

moderatori
Dow Jones Industrial Average
Last Trade: $11,617.89 USD

187.68 (1.64%)

Trade Time: 08:47 PM BST
Prev Close: $11,430.21
Day’s Range: $11,426.79 – $11,632.13
52-week Range: $10,827.71 – $14,198.10
Volume: 995,817
Avg. Volume: 1,729,771

BULL TRAP

Naglasak je bio na činjenici da je jučer do 21:47 protrgovano jedva nešto više od polovice uobičajenoga prometa. A to je bitno zato što je zadnjih 5-6 daka primjetno slabljenje interesa kupaca (promet opada). S opadajučim (prometom) vjerom kupaca u rast indeksa, prije ili kasnije opasti će i sam indeks!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

DAX

Kratkotročna perspektiva: Sa zelenim strelicama omeđeno je područje vjerojatnog kretanja indeksa u narednom tjednu.

Dugoročna perspektiva: Nepromijenjena u odnosu na procjenu od prije nekoliko dana.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Nije mi jasna negativna reakcija.

Kaj se uopće zamaraš s reakcijama. Moj zadnji post nije bio na forumu 2 sekunde i već je dobio 1. Postoje likovi koji jednostavno klikću po jedinicama i ne gledaju kaj piše. Jel to za njih ili ne, jel bitno kaj piše i tko piše. Samo lupaju jedinice iz čiste objesti. Sekundu kasnije te nešto i traže na PM, ali nije bitno. A kaj ćeš! Ne sekiraj se zbog tog. Ima ljudi koji izrazito kvalitetno pišu pa su ocijenjeni daleko ispod prosjeka.

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!

neki dan na televiziji miličevićka davala kratki intervju o stanju na burzi … i usput piljila u monitor s grafovima …

zanima me jel netko snimio na čemu prati TA … jel to blumbijeva radna stanica …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close