Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jučer se MACD prekrižio međutim izostala je danas panika na otvaranju. Možda se ipak pokaže MACD kao vrlo nepozdan kad nemamo jaki trend.


Gospodine Croman, sada predviđate pad crobexa ispod 3000 bodova, a do nedavno ste pisali kako je kupovina oko 3700 dugoročno isplativa kupnja. Ja sam plavuša pa mi zaista više ništa nije jasno.
[undecid]

Samo slusaj Cromana, nemoj previse mudrovati i portfelj ce ti biti punoooo stabilniji! To ti govorim iz iskustva! [thumbsup]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....



Gospodine Croman, sada predviđate pad crobexa ispod 3000 bodova, a do nedavno ste pisali kako je kupovina oko 3700 dugoročno isplativa kupnja. Ja sam plavuša pa mi zaista više ništa nije jasno.
[undecid]

Samo slusaj Cromana, nemoj previse mudrovati i portfelj ce ti biti punoooo stabilniji! To ti govorim iz iskustva! [thumbsup]
[/quote]
Pa hrco, kako da ga poslušamo, analiza nema. Ono što karlabruni kaže je točno. Tako je bio napisao Croman, dugoročno je dobro na 3700. Pa molim dodatne razloge zašto da ga slušamo.



Gospodine Croman, sada predviđate pad crobexa ispod 3000 bodova, a do nedavno ste pisali kako je kupovina oko 3700 dugoročno isplativa kupnja. Ja sam plavuša pa mi zaista više ništa nije jasno.
[undecid]

Samo slusaj Cromana, nemoj previse mudrovati i portfelj ce ti biti punoooo stabilniji! To ti govorim iz iskustva! [thumbsup]
[/quote]

Uz svaku svoju analizu, Croman upozorava i na STOP LOSS! Medjutim, u nasem je mentalitetu ovaj pojam tesko shvatljiv, odnosno nemamo ga volje primjenjivati. Međutim, meni su puno korisnije njegove analize u kojima kroz odredjeno razdoblje predvidja promjenu od 25%-40%, nego analize "vrhunskih znalaca s foruma" koji predvidjaju promjenu na dvodnevnoj bazi od 30-tak bodova crobexa… Gledaj dugorocno!

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

misse99
[/quote]
Pa hrco, kako da ga poslušamo, analiza nema. Ono što karlabruni kaže je točno. Tako je bio napisao Croman, dugoročno je dobro na 3700. Pa molim dodatne razloge zašto da ga slušamo.
[/quote]

odgovor za :@misse99

Crobex 3700 je bio ali je takoder bila mogucnost izaci kod 4200 nivoa a vjerovatno ce jos takvih nivoa doci.
Nekada se pitam dali postoji znanje trgovanja kod "obicnog dionicara"?
Mozda bi bilo potrebno imati kurseve u tehnici trgovanja…koja je isto toliko vazna kao i samo analiziranje burze.

Stoploss se treba primenjivati u trgovanju,specialno u ova vremena.

Volatilnost na burzama cini , da je preporucljivo kupovati i prodavati u kracem vremenskom razdoblju.
Ali naravno da se moze kupit i sada i cekat 4-5 godina i vjerovatno do onda kriza je prosla.

Ono sto zelim kazati je …da svaki dionicar mora da se nauci "standardne mjere trgovanja i njezine tehnike"

Sa time zavrsavam temu "3700"

PS Analize vise ne pisem ovde…
> kad mi vrijeme dopusti …cinit cu takve i one ce biti postavljene na croman.se

Opet odlaziš?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Cromane ovo ti je jedan od najkorektnijih postova . Ljudi gube novce pa su im svi drugi krivi , a pojma nemaju o trgovanju. Evo ti 100 .


Opet odlaziš?

Vratit ce se, ne brini, on se uvijek vraca.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Opet odlaziš?

Pa ne odlazi, zar ne vidis da je covjek ostavio link na kojem cemo moci vidjeti njegove daljne analize!

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

grobi

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


misse99

Pa hrco, kako da ga poslušamo, analiza nema. Ono što karlabruni kaže je točno. Tako je bio napisao Croman, dugoročno je dobro na 3700. Pa molim dodatne razloge zašto da ga slušamo.
[/quote]

odgovor za :@misse99

Crobex 3700 je bio ali je takoder bila mogucnost izaci kod 4200 nivoa a vjerovatno ce jos takvih nivoa doci.
Nekada se pitam dali postoji znanje trgovanja kod "obicnog dionicara"?
Mozda bi bilo potrebno imati kurseve u tehnici trgovanja…koja je isto toliko vazna kao i samo analiziranje burze.

Stoploss se treba primenjivati u trgovanju,specialno u ova vremena.

Volatilnost na burzama cini , da je preporucljivo kupovati i prodavati u kracem vremenskom razdoblju.
Ali naravno da se moze kupit i sada i cekat 4-5 godina i vjerovatno do onda kriza je prosla.

Ono sto zelim kazati je …da svaki dionicar mora da se nauci "standardne mjere trgovanja i njezine tehnike"

Sa time zavrsavam temu "3700"

PS Analize vise ne pisem ovde…
> kad mi vrijeme dopusti …cinit cu takve i one ce biti postavljene na croman.se

[/quote]
Točno je da je Crobex bio na 4200, ali to je bilo u kratkom roku, a ne dugoročno. Dugorčno je treablo napisti da pada na 3000. A kada je bilo 4200 Cromana nije bilo da promjeni priču i kaže " draga djeco, od sada Crobex ide dole, to što sam mislio dugoročno to je prošlo, sada idemo dolje". Dakle, može se reći da je Croman u pravu samo kada bi redovno davao prognoze, a ne da kaže "eto sada burza ide gore, a kad dođe do velikog pada ja ću se javiti." I ja znam da kad dođe do velikog pada ide opet oporavak.
Inače hvala na analizama, ali kod velikih uloga ne bih se oslanjala na njih.



Opet odlaziš?

Pa ne odlazi, zar ne vidis da je covjek ostavio link na kojem cemo moci vidjeti njegove daljne analize!
[/quote]


@hrco01

Ovde pisem zato sto mi poslovni.hr odobrava i nista drugo.

Neke pute se pitam kakav je to narod (hrvati) kad ne podnosi ni svoje
(ima dosta tih dokaza na forumima,novinama,futbols_arenama …itd)
Ruganje,i pljucanje je popularno a krivi su uvijek oni drugi ili vlada…

Vidim da ono sto pisem se ne razumi(ili ne zeli razumiti?) i pitam se dali je pametno stavljati
vrijeme i ciniti posao nezahvalnim ljudima.

Mozda treba cinit analize samo za svoje prijatelje…sto ti mislis?

New Report

Close