Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što cijenjeni kolege tehničati misle o daljnjem razvoju Crobexa? Sutra testiramo višegodinju liniju uptranda koja se trenutno nalazi oko 3500. Na 3200 smo nakratko probili tu liniju i brzo se vratili natrag. Hoće li support izdržati ili nam tržite ide u klinac?

Evo da malo pročitate sa Wikipedije objašnjenje za korektivni ABC trend po Elliot analizi….

Wave A: Corrections are typically harder to identify than impulse moves. In wave A of a bear market, the fundamental news is usually still positive. Most analysts see the drop as a correction in a still-active bull market. Some technical indicators that accompany wave A include increased volume, rising implied volatility in the options markets and possibly a turn higher in open interest in related futures markets.

Wave B: Prices reverse higher, which many see as a resumption of the now long-gone bull market. Those familiar with classical technical analysis may see the peak as the right shoulder of a head and shoulders reversal pattern. The volume during wave B should be lower than in wave A. By this point, fundamentals are probably no longer improving, but they most likely have not yet turned negative.

Wave C: Prices move impulsively lower in five waves. Volume picks up, and by the third leg of wave C, almost everyone realizes that a bear market is firmly entrenched. Wave C is typically at least as large as wave A and often extends to 1.618 times wave A or beyond.

Ovo sam našao još početkom godine i do sada idemo točno prema tome što je napisano.
Nije moglo biti točnije napisano i ne znam di vi gledate kad tražite po internetu.
Evo podudarnosti:
Firme još nisu prikazale gubitke tj. još uvijek su ostvarivale rast dobiti u prvoj polovici godine dok
je trajao val A i B kao što piše.
Sva sila forumaša je prepoznavala glavu i ramena kao znak oporavka kao što piše.
Volumen za onog kratkotrajnog oporavka u valu B je bio manji od onog u valu A kao što piše.
Padajući podval 1 vala C je počeo u 5 mjesecu i trajao do početka sedmog.
Korektivni podval 2 je trajao do ovog tjedna kad počinje padajući podval 3 i kao što ste primjetili
svi su se na forumu zadnja dva tjedna okrenuli prema katastrofičnom razmišljanju i konačno imamo
opći konsenzus na forumu da je kriza i da je bear market, opet kao što piše.
Još nas čeka ako će do kraja ići sve prema čiča Elliotu podval 3, 4 i 5 i to bi sve trebalo trajati
do najkraće 10-11 mjeseca a najduže do 1-2 mjeseca.
Eto mali komentar od mene.

Zaboravio sam da kažem… ukucajte u google Elliot wave i odite na link wikipedije te pogledajte
psihologiju za 5 bull valova. Pa usporedite sa onim što se sjećate od prošle godine sa foruma.
Kao da su za crobex pisali tekst….


Što cijenjeni kolege tehničati misle o daljnjem razvoju Crobexa? Sutra testiramo višegodinju liniju uptranda koja se trenutno nalazi oko 3500. Na 3200 smo nakratko probili tu liniju i brzo se vratili natrag. Hoće li support izdržati ili nam tržite ide u klinac?


@graditelj

Sadasnji pad i razvitak nije tezak ako se Crobex gleda sa EWT.

Zelim samo spomenuti da dugorocno gledano ce bit volatilno na burzama i dugorocno gledano ima mogucnost da Crobex 2 puta ide ispod (nize od) 3000 nivoa.

Ako se to desi , onda ce biti mnogo vise straha…nego sto se to danas vidi na forumima.

Vrijeme ce pokazat…i zato cekajmo i pratimo….

uvijek oprez…i stoploss

have it nice

Croman

Cromane, rekao si da ćeš staviti novu analizu crobexa na svoj blog, hoće biti uskoro?

Inače, zadnja analiza nafte je još samo jedna potvrda da su tvoje analize najkvalitenije na ovoj temi. Uostalom, oni koji ih prate to već znau i od ranije.


Današnji institucionalni promet od čak 138 mil. KN također puno govori, jer se vjerovatno na taj način dolazi do što većeg keša, kako bi se mogle kupiti dionice.

jel se sjećate onih dana nedavno kad smo isto imali ogrman promet dionicama, jel to bilo između tam negdje 1.7 i 15.7?
jer nakon toga je išo neki rast.
[/quote]
Vas dvojica ste malo zabrijali, samo nažalost krivo. Promet obveznicama se povečava jer banke hoće do kuna ( valjda znate zbog čega ) a tko kupuje? pa nemislite valjda da su ino investitori došli sada stare državne obveznice ZSE kupovat. Zna se da su to OMFovi pa Vi sad razmislite što je tu dobro.

Ako banke prodajom obveznica i hoće do love zbog isplate udjelničara, lova koja završi kod udjelničara, pa bili to i mirovinci u konačnici velikim postotkom završi u dionicama, pa ako baš hoćeš koliko toliko biti siguran kupuj isključivo dionice koje kupuju i mirovinci i nema straha.

Gospodine Croman, sada predviđate pad crobexa ispod 3000 bodova, a do nedavno ste pisali kako je kupovina oko 3700 dugoročno isplativa kupnja. Ja sam plavuša pa mi zaista više ništa nije jasno.
[undecid]

@inovator2

Jel misliš na Novoselca iz AZ-a OMF-a koji je srušio burzu u 2.mj iskrcavši 500 mil kuna bez ikakvog razloga iz dionica.
Jel na te mirovince misliš ? Pobrkao si malo stvari. Na našem ZSE nema pravila.
Samo ti kupuj ono što mirovinci kupuju.

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"


Ako banke prodajom obveznica i hoće do love zbog isplate udjelničara, lova koja završi kod udjelničara, pa bili to i mirovinci u konačnici velikim postotkom završi u dionicama, pa ako baš hoćeš koliko toliko biti siguran kupuj isključivo dionice koje kupuju i mirovinci i nema straha.

Jel misliš na mirovince koji su kupovali Inu na 2900?

Što kažeš na ovaj malo prošireniji H&S, koji ujedno pravilnije izgleda (nije mu natučeno desno rame)?

A zasto ne ovako?
Zasto se preskacu vrhovi i dolovi u lipnju?


Gospodine Croman, sada predviđate pad crobexa ispod 3000 bodova, a do nedavno ste pisali kako je kupovina oko 3700 dugoročno isplativa kupnja. Ja sam plavuša pa mi zaista više ništa nije jasno.
[undecid]


@karlabruni

Dali si ti plavusa ja to neznam… ali da objasnim.
Ako se cita text posta sto sam prije pisao onda tamo pisem " DUGOROCNO ".
Dugorocno je za mene : vremensko razdoblje od 1 godinu ili vise godina unapred .

A mogucnost za onoga sto je usao na razini 3700(da izade van iz te pozicije) ce doci…posto posle pada dode i jedan rast burze.

Ali sve u svoje vrijeme….

New Report

Close