Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mig29*

mi koji smo unutra?
vrijeđaš barona i druge drukere?
kaj ne tvrdiš da smo mi budale?
pa rekao si da USA ne utječe na crobex?

Pa dragi kolega čemu onda ovakav strah?
Vi ste iskusni investitor i znate da nećemo pasti, čemu onda ovo?

Još bute rekli da moji i baronovi postovi određuju kretanje index u svijetu [lol] [thumbsup]

ne znam zasto mi se obracas, radje nek se nasa komunikacija svodi ne tvoje lijepljenje aševa meni i svi zadovoljni.
samo i dalje ne znam kako ce to Konzumu pomoci, koji je evo, 2,5% u minusu.

ili umjesto suplje price da nam rastumacis ekonomske pokazatelje (jobless claims) u americi koji su upravo dosli?

mozes nesto i o tehnickoj reci?

a ako ti nesto nije jasno, slobodno mi se javi na PM pa mozemo raspraviti uzivo, mozes povesti i Barona, kojeg vec znam dugo, pa mi je za razliku od tebe, bitno simpaticniji.

[smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


Kada tebe ne budem više vidio na PD-u znam da smo na dnu. [cool]

He, he, kako ljudi slicno razmisljaju.

Kad sam prije godisnjeg vidio da ste isti dan ti, Deimos i Realbear napisali post, znao sam da smo oko dna.
Naravno, cesta ispred nas je makadam i biti ce ljuljkanja i treskanja, ali nema vise dubokih rupa na cesti.



Kada tebe ne budem više vidio na PD-u znam da smo na dnu. [cool]

He, he, kako ljudi slicno razmisljaju.

Kad sam prije godisnjeg vidio da ste isti dan ti, Deimos i Realbear napisali post, znao sam da smo oko dna.
Naravno, cesta ispred nas je makadam i biti ce ljuljkanja i treskanja, ali nema vise dubokih rupa na cesti.
[/quote]

Ako ti tako kažeš prijatelju. [thumbsup]
BTW, koje si ti to godine išao na godišnji? [lol]
Moja malenkost je član foruma PD-a tek od srpnja prošle godine.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


Mig29*

mi koji smo unutra?
vrijeđaš barona i druge drukere?
kaj ne tvrdiš da smo mi budale?
pa rekao si da USA ne utječe na crobex?

Pa dragi kolega čemu onda ovakav strah?
Vi ste iskusni investitor i znate da nećemo pasti, čemu onda ovo?

Još bute rekli da moji i baronovi postovi određuju kretanje index u svijetu [lol] [thumbsup]

hehe lol [lol]
bravo svjetski

ma mig je vječiti optimist, još je tamo na početku godine oko 15.1. na temi "medvjeđi brlog" tvrdio da slom amera i europe ne utječe na nas.. i rekao kako dokupljuje ledo na 18 500 jer očekuje da mirovinci nabiju ritam [cool]

vječiti optimist (iako ga inače cijenim jer dobro analizira dionice, bolje od mene)

ako se ovo vani razvije najbolje je biti 100 u kešu… danas i sutra su kritični dani…
http://finance.yahoo.com/q?s=^DJI
http://finance.yahoo.com/q?s=^GSPC
http://finance.yahoo.com/q?s=^GDAXI

testiramo KLJUČNE POTPORE uskoro… [bye] [lol] [pray]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

meni moje expertize [lol] nikad bolje funkcionirale nego zadnjih tjedana….prešo u keš prošli četvrtak danas se nakrco (možda rano malo al nisam mogo odbit tisk po 730) ….i držim se potpisa….bollinger, oscilatori, ema i stanje na terenu.
jučer sam gledo dugo i na dosta dionica sam primjetio da je ema 12 skoro nepremostiv otpor a nekima potpora…i da se često poklapa s velkim nalozia na K/P….npr. onaj nalog prek 1000 komada mgma na 160.

evo dva primjera za ema 12, ima ih još.


ina (ovo tehničari već znaju)

Što kažeš na ovaj malo prošireniji H&S, koji ujedno pravilnije izgleda (nije mu natučeno desno rame)?

Credit, where credit’s due, krpa je prvi primjetio ovaj obrazac.

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=30022[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

2.primjer prodaje sa ATPL:
Kupnja Cijena
12 2.412,03
4 2.412,02
12 2.412,01
2 2.412,00
7 2.410,00
20 2.408,01
10 2.408,00
32 2.407,00
13 2.406,15
1 2.406,13
Cijena Prodaja
2.429,00 2
2.430,00 23
2.444,95 3
2.445,00 20
2.449,84 6
2.449,85 3
2.450,01 100
2.450,02 100
2.450,03 100
2.450,04 100

ako ovo nije primjer manipulacije trzistem, onda ne znam sta je!
nema gore, sjedi i akumuliraj!i srusi ako se moze!

Ja sam danas umalo prodao ATPL, ali kad sam vidio ova 4 naloga na prodaji svaki od po 100 dionica, u trenutku sam odustao od prodaje, jer je ovo više nego očito manipuliranje tržištem. Pa iole pametnom može biti jasno da ovaj sa po 4 naloga svaki od po 100 dionica nema ni slučajno namjeru prodavati, jer je nemoguće prodati nešto tako da se postaviš na prodaji i to u padajućem Crobex-u i to još s vidljivim nalogom. Prema tome zaključak je jedini logični da je funkcija ova 4 naloga rušenje cijene, kako bi se omogućila jeftina kupnja. Taj isti možda je već i danas lagano kupovao. Današnji institucionalni promet od čak 138 mil. KN također puno govori, jer se vjerovatno na taj način dolazi do što većeg keša, kako bi se mogle kupiti dionice.

Današnji institucionalni promet od čak 138 mil. KN također puno govori, jer se vjerovatno na taj način dolazi do što većeg keša, kako bi se mogle kupiti dionice.

jel se sjećate onih dana nedavno kad smo isto imali ogrman promet dionicama, jel to bilo između tam negdje 1.7 i 15.7?
jer nakon toga je išo neki rast.

jel može netko graf za crobex,koliki je pad crobexa sa 50%i 61,8 %fibo


Ewt analiza > nafte (prije mjesec dana!)

Ewt analiza nafte prije mjesec dana…

> se moze viditi kao privitak (oil_1b )

> kako je bilo sa naftom 8.8.2008 se vidi na privitak(oil2 )

> a danasnje stanje na privitak (oil3 )

dali ce nastavak biti rast ? i jedna nova ATH razina
… ili postoje druge razine i drukciji razvoj nafte ?

Ewt… realtime_analysis …. ce to pokazati



Ewt analiza > nafte (prije mjesec dana!)

Ewt analiza nafte prije mjesec dana…

> se moze viditi kao privitak (oil_1b )

> kako je bilo sa naftom 8.8.2008 se vidi na privitak(oil2 )

> a danasnje stanje na privitak (oil3 )

dali ce nastavak biti rast ? i jedna nova ATH razina
… ili postoje druge razine i drukciji razvoj nafte ?

Ewt… realtime_analysis …. ce to pokazati

[/quote]

Osobno mislim da smo odradili A val jedne korekcije A-B-C i da vrh vala B neće probiti ATH nafte…




Ewt analiza > nafte (prije mjesec dana!)

Ewt analiza nafte prije mjesec dana…

> se moze viditi kao privitak (oil_1b )

> kako je bilo sa naftom 8.8.2008 se vidi na privitak(oil2 )

> a danasnje stanje na privitak (oil3 )

dali ce nastavak biti rast ? i jedna nova ATH razina
… ili postoje druge razine i drukciji razvoj nafte ?

Ewt… realtime_analysis …. ce to pokazati

[/quote]

Osobno mislim da smo odradili A val jedne korekcije A-B-C i da vrh vala B neće probiti ATH nafte…
[/quote]

Mislim da kad INA stane sa padom, Crobex staje sa padom.

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

New Report

Close