Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Krpa:

što ti onda guraš INU ili ATPL. Čini mi se da to ne ide zajedno, jer je do rasta ATPL-a došlo tijekom povlačenja love iz INE.

Raspravljam o obrnutom H&S-u. Apsolutno mi je nebitno koji je razlog za taj obrazac.
Ako se tebi čini, onda je sigurno tako.

Na kraju upitne rečenice ide uvijek upitnik.

Krpa gura inu i atpl… [lol] [lol]
Svašta se može pročitati na ovom forumu…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

"vlad1111red je pohvaliti se i potpunim promašajem prognoze "

"vlad ti si zakon. "

Nitko nema carobnu kuglu pa da vidi buducnost! [lol]
Svatko mora sam sebi praviti analize, a ovaj forum je super jer mozes cuti i misljenje drugih.
A i sa najboljom analizom moras imati srece…sreca sve lijeci!
[proud]

MMM- Miki Maki? Ma kakvi!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Ajde sad analitičari… nisam kupio na 2400 kad je trebalo jer sam popdržao vladovu teoriju…
Grafovi kjelic i Abu govore suprotno….ameri trenutno dobro stoje, rasprodaja zlata i metala, nafta u padu….. e sad… kupit na 25xx u pon ? ili čekat potvrdu u volumenima….

Htio bih samo napomenuti da jedna lasta ne cini proljece, na IGH nekoc davno je bila strasna guzva na 13500 pa se brzo ispuhalo, ja cu pratiti trgovinu u pon, ako vidim da su dobri izgledi zadrzavanja (u volumenu) iznad 2500 ulazim sa dijelom novaca, po meni ne treba zuriti pogotovo u pocetku trgovanja. IMHO
Osim toga, s obzirom da testiram log teoriju, treba vidjeti kuda ce crobex i na kojim volumenima.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Raspravljam o obrnutom H&S-u. Apsolutno mi je nebitno koji je razlog za taj obrazac.
Ako se tebi čini, onda je sigurno tako.

Na kraju upitne rečenice ide uvijek upitnik.

Krpa gura inu i atpl… [lol] [lol]
Svašta se može pročitati na ovom forumu…

OK Krpa. Hajdmo odna malo unaprijediti diskusiju. Npr. kakve su implikacije povlačenja novca iz INE po dionice ATPL i IGH? (evo pronašao sam i upitnik). Dalje, što će biti s ATPL-om i IGH (prije svih ostalih), ako u ponedjeljak ne bude izvlačenja novca iz INE? Konačno, što bi moglo potaknuti, odnosno zaustaviti pritisak prodavača na INI, i hoće li?

Krpa, svi mi guramo sve. Osobno bih rado da sve dionice rastu. Ali, sam u strahu i pohlepi (osnovnim pokretačima burze) oprezan. Nastojim sagledati cjelovitu situaciju. A onda postajem svijestan da sve ne može ići gore, i da na burzi nije sve rzžičasto, da čak i uz ruže raste trnje!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

…..U Murphyu pise da je bolje uzimati log graf za dugorocne pomake ili velike pomake u cijeni, zato sam i dosad uzimao iskljucivo log grafove, …..

mislim da bi trebalo oba držati na oku da bi se izbjeglo lažne/preuranjene signale. Evo prikaz izlaska iz kanala na log. i line. grafu.Na log. grafu je nakon izlaska iz silaznog kanala uslijedio još jedan pad (lažni signal).Kod line. grafa se to desilo kasnije uz već stvorene konture "mogućeg" uzlaznog kanala.

Kad vidim crveno pretvaram se u bika


…..U Murphyu pise da je bolje uzimati log graf za dugorocne pomake ili velike pomake u cijeni, zato sam i dosad uzimao iskljucivo log grafove, …..

mislim da bi trebalo oba držati na oku da bi se izbjeglo lažne/preuranjene signale. Evo prikaz izlaska iz kanala na log. i line. grafu.Na log. grafu je nakon izlaska iz silaznog kanala uslijedio još jedan pad (lažni signal).Kod line. grafa se to desilo kasnije uz već stvorene konture "mogućeg" uzlaznog kanala.

[/quote]
Ako smo apsolvirali tematiku log – linear onda bi još zamolio da odradimo i temu oko trend kanala….koliko vidim neke kolege koriste za crtanje trend kanala navišu i najnižu cijenu (Abu-Ali), a Dixi koristi close cijene za definiranje kanala….koji bi podaci bili točniji i kad koje koristiti..
Pozz

Za ljubitelje kratkoročnih momentuma, kao kriterija pozicioniranju na tržištu, evo nekoliko vrijednosti Stohastica, pred otvaranje u ponedjeljak (koje sam do sada izračunao):
HT 100,00
KOEI 100,00
ADRS 100,00
IGH 100,00
DLKV 100,00
KNZM 99,93
CROBEX 95,86

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

@Dixi
S obzirom da slika vrijedi tisucu rijeci, koliko sam shvatio evo u cemu je razlika u nasim misljenjima (kao sto se moze vidjeti na slici "16.08.08 Crobex-pomocna, glavna linija"). Za mene je glavna linija koju gledam trenutacno gornja linija otpora i ona mi generira kupovne signale, a za tebe je glavna na onim slikama sto si postao donja linija koja meni sluzi samo kao pomocna linija za kupovinu u bear marketu (s obzirom da je tako i objasnjeno u literaturi nema razloga da im ne vjerujem bar dok se sam ne uvjerim u suprotno).

Zanimljivo je vidjeti da se Crobex tocno odbio od gornje linije otpora u 4 mj. prije nego sto ju je probio te da je nakon probijanja doslo do povecanja prometa (sve na log grafu). Dan nakon probijanja je cak formiran gap sto je dalo dodatnu tezinu proboju da bi se nakon toga gap ipak popunio.

Svijece koristim zato sto sam se vise puta uvjerio da su upravo vrhovi svijeca dosli do odredjenih granica (linija otpora, fiba i sl) skoro u lipu i zato sto svijece daju puno vise informacija od linijskih grafova gdje se uzima samo zadnja cijena u danu. Svijece po meni odaju psiholosko stanje investitora i ako ih se zna ispravno citati predstavljaju mocno tehnicko orudje, pogotovo u kombinaciji sa klasicnom tehnickom analizom

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

@ Abu ali

Ma slažem se uglavnom sa svime što si napisao. Sugerirao sam samo da treba sagledavati situaciju malo šire, na oba grafa i više pokazatelja, s ciljem izbjegavanja lažnih/prijevremenih signala.
Dva postana grafa su samo primjer jednog lažnog buy signala koji se pojavio na log. grafu izlaskom iz equdistant kanala (9.05.) nakon kojega je crobex skliznuo cca 15%.
evo stotka [proud]

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Slazem se da treba sagledati situaciju malo sire i drago mi je da razmijenimo misljenja i usput naucimo iz stvarnog iskustva
Evo par stoja i tebi da pokazemo da smo jaci od subverzivnih elemenata koji nam samo kecove dijele [wink]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Kolege, pravi je užitak čitati sve vaše nesebične postove i analize za koje ste utrošili nemalo svoga vremena. Zahvaljujem svima na pomoći.

Scio me nihil scire

New Report

Close