Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Može li tjedni grafikon za inu i atpl…

IMO o ATPL: Na danasnji dan svijeca se zatvorila iznad fibb 50% ( 900-3890) sto je dobar znak. Kljucni otpor je na 2700-2750kn. Ako je zestoko probije, ide na 3000-3100kn( pa cemo ponovo analizirati).
Nacrtao sam ti i potporu na koju treba paziti jer ako se zakljuci 2 dana ispod nje, dobro bi trebao razmisliti o drzanju dionice.

INA – ma svi je analiziraju pa evo samo graf. 🙂

@kjelic

[thumbsup] Hvala!

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

ATPL analiza

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Ajde sad jos vlad da stavi pa da smo komplet za ATPL

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Napravio sam dva grafa Crobexa, linearni i log. Na linearnom je cijena vec probila liniju silaznog otpora bez ikakvog vidljivog odjeka na cijenu.

Na log grafu je cijena tek sad probila liniju otpora, znaci slijedecih par dana je presudno, ili ce krenuti bull run uz povecanje prometa ili pad uz povecanje prometa. Ukoliko dodje do pada, doci ce do probijanja druge linije ventilatora 1999-2008 i pretpostavke za pad do vise puta spominjanih 3200. Ukoliko dodje do rasta cijena prelazi drugu liniju ventilatora ali povucenog od vrha do dna na 3200 (roza linija) i nivo od 3750 sto ce biti potvrda novog uzlaznog trenda.

U Murphyu pise da je bolje uzimati log graf za dugorocne pomake ili velike pomake u cijeni, zato sam i dosad uzimao iskljucivo log grafove, ovo ce biti ili potvrda ili trebam redefinirati pracenje grafova (znaci uzimati manje u obzir snagu otpora i potpora na log grafovima) a mislim da ce i dobro doci ova usporedba svima koji se zele malo ozbiljnije baviti tehnickom analizom.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

hvala na analizama za atpl i crobex.

Pessimism Is Your Friend

Premješteno iz teme: Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

još jedan pogled na atpl. A slika kaže više od tisuću riječi!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

jel moze ko BLJE analizirat

red je pohvaliti se i potpunim promašajem prognoze [lol]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

evo ti 100 vlad….jer si covik

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

tek sada sam vidio da je atpl 03.07. imala minimum 2265…
H&S prognoza- 2150- 2200.
dakle, 3-5% grješke.
tako-tako.
više loše, nego dobro.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

meni (poečtniku) oscilatori na ATPL izgledaju dosta nategnuti već (CCI posebno), kolko još prostora prema gore imaju prije hlađenja?
daj neku svježu vlad, za ovakve vrućine se preporučuje puno svježeg voća i povrća. [smiley]

New Report

Close