Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DLKV – samo kao analiza. Trenutno nemam nikakvih interesa naspram te dionice.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Zlato dosegnulo dno – po meni nize od ovoga nece pasti – sada moze samo rasti a DJIA opet nastaviti silaznu putanju do cca 10000 bodova. Crobex ide na razine koje sam vec nekoliko puta naveo, a to vjerovatno nije 3200 bodova.

Pozdrav svima!

Kod nas ocekujem jaci pad prije svega jer ce OIF-ovi prodavati dionice (od pocetka godine povecavaju izlozenost stranim trzistima kapitala – sa padom SAD-a znacajnije ce se smanjiti vrijednosti udjela u fondovima – svaki fond ima odredjenu strategiju pa je tako i postotak udjela portfelja na domacem trzistu kapitala strateski definiran) a sa druge strane mirovinski fondovi nece biti previse aktivni jer im je minus dosta velik a i perspektiva za vecinu dionica na ZSE dugorocno nije bas blistava. Sto se tice TA ona isto ne ulijeva previse optimizma za dugorocan horizont ulaganja.

A evoga rooster i njegovi me časte. Fala.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Da se malo podsjetima, kako stvari stoje s naftom – s tehničkog aspekta.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

elliotova teorija valova govori da peti i zadnji val trokuta ponekad presiječe liniju trenda prije nego što cijena nastavi u orginalnom smjeru ,te time daje pogrešan signal,DALI JE TO SAD SLUČAJ KOD NAS VIDJETĆEMO USKORO?


Da se malo podsjetima, kako stvari stoje s naftom – s tehničkog aspekta.

Evo i moje misljenje, analiza je stara oko 10 dana…nafta bi moglas pasti na cca 105$…

SP500

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Nafta:

Doradio sam jučerašnju analizu. Danas je cijena Brenta pala ispod ključne vrijednosti od 118 USD/bbl-u. Nalazimo se na izvjesnoj prekretnici. Naredni dani će odrediti njeno kretanje za kraće ili dulje buduće vrijeme.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

ADRSPA – tehnički aspekt. Trenutno imam samo 1 dionicu Adrisa (vremenski mi istekao nepotpuno realiziran prodajni nalog – i to se dešava živim ljudima!!!) – pa se može reći da nemam nekog osobitog interesa vezano uz ovu dionicu

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

INA (trenutno nisam u posjedu dionica INE)

Razumno je da svako normalan očekuje što veću cijenu – međutim bune me neki pokazatelji.

Unatoč skorom preuzimanju, kratkoročno su izuzetno jaki prodavači. Čak su i na dugi rok značajno jači prodavači od kupaca. Uz sve to skupa, još je i MACD negativan.

OK! Bear market nije idealno vrijeme za preuzimanje kompanije, s aspekta prodavača – ali ukoliko značajno ne ojača pritisak kupaca, cijena bi mogla krenuti u neželjenom smjeru. U najboljem slučaju, čak I uz jaku intervenciju institucionalnih investitora, nije izvjestan veći rast cijene dionice INE.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

adrs je prema prognozi od 09.06. bio došao upravo na predviđenu razinu-360…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close