Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mozes pustit zeni da racuna plodne dane…

Vidim da si ti svojoj dopustio da računa… [lol]

Usput, kakve dvije nove parabole ima ova voditeljica kunolovca!

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



Da. I tu postoji korelacija sa ženinim trbuhom/izbjegavanjem parabole.

Moraš biti spreman brzo se izvući van…


Mozes pustit zeni da racuna plodne dane…
[/quote]

to ti je ko da stojiću (hypo) pustiš da ti određuje kad da kupiš.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch




Da. I tu postoji korelacija sa ženinim trbuhom/izbjegavanjem parabole.

Moraš biti spreman brzo se izvući van…


Mozes pustit zeni da racuna plodne dane…
[/quote]

to ti je ko da stojiću (hypo) pustiš da ti određuje kad da kupiš.
[/quote]

Ma stojic dobro racuna, samo mu dugo treba. Isti problem kao i kolega super24.
Recimo, Stojic je dobro izracunao da KOEI vrijedi 1000, ali je ovaj otiso na 1200. Kad je ovaj to vidio, onda je isao racunat ponovo, popravio gresku i izracunao 1300, ali je KOEI vec bio na 900. Ona je opet racunao, pa je dobio 950, ali je KOEI u medjuvremenu otisao na 650. Jednom ce se vec pojavit neka konvergencija.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Usput, kakve dvije nove parabole ima ova voditeljica kunolovca!

Mislim da su "lower than expected". Push up.

No respect

kratki back on topic …


heh, nije bitno drukčije ni s logaritamskom jednadžbom..

ja pogledao crobex od 97me do danas (rast od 858 – 3638) i to je rast od oko 14% godišnje. valjda nisam fulao.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Joj sto ce nas Vjeko porazbacat… Bumo svi imali one prozorcice sa natpisom "Sadržaj posta će se prikazati nakon odobrenja moderatora. Hvala na razumjevanju."

Idem ja. [bye]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

koliko je do sada linija trenda probijena u postotcima?tolerira se do 3%



Misliš ovako nešto?

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=29671[/img]
[/quote]

Pazi sad ovo. Iz čiste dosade crtam ja grafove i dobijem nešto sasvim drugačijeg značenja (a trebalo je ispasti isto!!!). Možda bi bilo dobro da općinstvo pokuša to isto. Da nisam kojim slučajem ja u zabludi.

Na ZOOM-u se lijepo vide sva moja razočaranja.

Ah ta moja radoznalost. Samo zakomplicira stvari. A mogao sam uzeti zdravo za gotovo. I nikom ništa.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Evo i ZOOM-a s OHLC-om, gdje se zaključci još bolje uočavaju. Napominjem, crta trenda generirana je od strane računala, a ne od moje ruke.

A baš smo mogli vidjeti djeluje li Dow teorija na Hr tržištu!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

linija trenda je presječena na negdje oko 3635,ako se tolerira 3% =109 ,3635+109=3744
znači da imamo lufta do 3750 a da se linija trenda održi,
vlad je isto spomenuo 3750 ,ako pređe da će ući u dionice

Evo nesto o prinosima, riziku itd… Koga interesira.

http://kuznets.fas.harvard.edu/~campbell/papers/stockrisk.pdf

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


linija trenda je presječena na negdje oko 3635,ako se tolerira 3% =109 ,3635+109=3744
znači da imamo lufta do 3750 a da se linija trenda održi,
vlad je isto spomenuo 3750 ,ako pređe da će ući u dionice

Da, slažem se, uvijek trba poštovati određenu toleranciju. Simptomatično je, međutim, da je u zadnjih 6 dana, uzastopce, Crobex udarao o crtu dugogodišnjeg trenda, i uvijek se odbijao na niže. Koliko će još izdržati, vidjeti ćemo. To, da je iz srednjoročnog kanala izišao, više nije dvojbeno. Dosadašnja crta otpora (kanala) jednostavno, postala je crtom potpore (novog kanala). Dvojbeno je samo to, što je do toga došlo na niskim razinama prometa. A što lako dođe – lako i otiđe! – stara je izreka. Mislim da će dosta toga, u narednim danima, ovisiti o globalnim zbivanjima.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

New Report

Close