Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

onih ininih 3500 bi trebala biti prva ciljna razina.
kod obrnutog hands-a vrijede ista pravila kao i kod hands-a: ciljna razina se dostiže, a moguće je i ići ispod (kod hands-a) i iznad (kod obrnutog hands-a) nje.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Croman:

Hajdmo malo prognozirati kretanje S&P-a. Nekako mi se čini da bi u narednih 10-15 dana mogla uslijediti značajna promjena. Što kažeš?

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Dakle, svaki rast ili pad ima prilično dobro objašnjenje (barem tako meni izgleda). Istina, može se pokušati ugurati u neki TA obrazac, ali po meni to ipak nema smisla, a osobito nema smisla na osnovu TA sada nagađati do koje razine će cijena skočiti (3500?)….

Pokušaj razmišljati "naopako", odnosno onako kako razmišlja tehničar.
On prvo nastoji prepoznati neki obrazac, a ukoliko ga je ispravno prepoznao, kasnije se sve vijesti i događanja uklope u unaprijed prepoznati obrazac.
[/quote]

Slažem se. Upravo je equidistant channel ucrtan na osnovu vrhova od 14.05. i 2.06. "uklopio" nadolazeći low/high [shocked]

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

ako ćemo baš cijepidlačiti INA može doć do 4045,53 kuna po dionici



Dakle, svaki rast ili pad ima prilično dobro objašnjenje (barem tako meni izgleda). Istina, može se pokušati ugurati u neki TA obrazac, ali po meni to ipak nema smisla, a osobito nema smisla na osnovu TA sada nagađati do koje razine će cijena skočiti (3500?)….

Pokušaj razmišljati "naopako", odnosno onako kako razmišlja tehničar.
On prvo nastoji prepoznati neki obrazac, a ukoliko ga je ispravno prepoznao, kasnije se sve vijesti i događanja uklope u unaprijed prepoznati obrazac.
[/quote]

Slažem se. Upravo je equidistant channel ucrtan na osnovu vrhova od 14.05. i 2.06. "uklopio" nadolazeći low/high [shocked]
[/quote]

Ajde dobro, nek ti bude. [smiley] Vidiš, kad ovako ucrtaš linije, stvarno to ima puno smisla.

Jesam te već pohvalio da imaš izvanredne analize? Mislim da jesam, ali i opet si me iznenadio.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Croman:

Hajdmo malo prognozirati kretanje S&P-a. Nekako mi se čini da bi u narednih 10-15 dana mogla uslijediti značajna promjena. Što kažeš?

Stvorio sam analizu Nasdaqa sa " friskim"/zadnjim podacima i ne izgleda najbolje…

Ali cekam do veceras kad Nasdaq zatvori..i nove podatke

* za sada sve po planu…pitaj sto misli gosp Hrco
[thumbsup]

molim cijenjene kolege za komentar,s obzirom da nismo imali dramatični obrat cijena(prodajni vrhunac)na dnu ,dali je moguće ako se pomaknemo sa ove razine prema gore da nam ova razina bude dno,odnosno dali je moguć, veliki odbijanac prema gore bez dramatičnog obrata,


molim cijenjene kolege za komentar,s obzirom da nismo imali dramatični obrat cijena(prodajni vrhunac)na dnu ,dali je moguće ako se pomaknemo sa ove razine prema gore da nam ova razina bude dno,odnosno dali je moguć, veliki odbijanac prema gore bez dramatičnog obrata,

Misliš ovako nešto?

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=29671[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off



molim cijenjene kolege za komentar,s obzirom da nismo imali dramatični obrat cijena(prodajni vrhunac)na dnu ,dali je moguće ako se pomaknemo sa ove razine prema gore da nam ova razina bude dno,odnosno dali je moguć, veliki odbijanac prema gore bez dramatičnog obrata,

Misliš ovako nešto?

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=29671[/img]
[/quote]

uf, uf, a da nije malo prestrma ta plava crta. U matematičkim terminima y=a+bx, to bi se odokativno dalo opisati s funkcijom y=1000+500x. Prevedeno na financijski riječnik to bi značilo da je dugoročni prinos veći od 25% godišnje (opet odokativno). Pa mi se nekako čini ….

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


molim cijenjene kolege za komentar,s obzirom da nismo imali dramatični obrat cijena(prodajni vrhunac)na dnu ,dali je moguće ako se pomaknemo sa ove razine prema gore da nam ova razina bude dno,odnosno dali je moguć, veliki odbijanac prema gore bez dramatičnog obrata,

Meni se čini da nam je ipak potreban jedan manji down (3100-3300) kako bi uhvatili energiju za jači izbačaj…..

Točnije to je porast u četiri godine od oko 2350 bodova ili 587,5 godišnje koje je ostvario CROBEX u protekle četiri godine vjerovali mi to ili ne. [shocked] [thumbsup]


uf, uf, a da nije malo prestrma ta plava crta. U matematičkim terminima y=a+bx, to bi se odokativno dalo opisati s funkcijom y=1000+500x. Prevedeno na financijski riječnik to bi značilo da je dugoročni prinos veći od 25% godišnje (opet odokativno). Pa mi se nekako čini ….

Pa, financijski odokativno je mozda 25% godisnje, medjutim matematicki pravac daje opadajuci prinos u postotcima. Konstanto isti prinos u postotcima bi dala, hm, parabola?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close