Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ina za inat korekciji: čudna li mi čuda…
…ukazuje na mogućnost leta barem do 3500…

hands=H and S

Nadam se da imaš pravo.
Pratim razvoj tog H&S od početka svibnja. Zbog njega sam debelo u ini.

Vaš link

[/quote]

Bojim se da je INA zadnja dionica na burzi na kojoj treba raditi TA na bazi zadnjih par mjeseci. Drugim riječima rečeno, umjesto Head & 2 Shoulders, na Ini treba pažljivo pratiti Sanadera i MOL/OMV. A onda i special guest stars: naše drage mirovinske fondove. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

jes,krpa,jes…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!




ina za inat korekciji: čudna li mi čuda…
…ukazuje na mogućnost leta barem do 3500…

hands=H and S

Nadam se da imaš pravo.
Pratim razvoj tog H&S od početka svibnja. Zbog njega sam debelo u ini.

Vaš link

[/quote]

Bojim se da je INA zadnja dionica na burzi na kojoj treba raditi TA na bazi zadnjih par mjeseci. Drugim riječima rečeno, umjesto Head & 2 Shoulders, na Ini treba pažljivo pratiti Sanadera i MOL/OMV. A onda i special guest stars: naše drage mirovinske fondove. [wink]
[/quote]
možda si i u pravu.
ovdje politika uz dogovaranje cijene igra presudnu ulogu.
ali…
onakvi skokovi i oscilacije oko "desnog ramena" ukazuju na mogućnost da se već tada šuškalo o mogućim velikim igrama oko ine.
zato smo dobili i "desno rame". ono, dakle, odražava kolebanja na tržištu uzrokovana vjerovanjem/nevjerovanjem u mogućnost ozbiljne igre oko ine.
kasniji razvoj događaja upućuje na nastavak igre, koja, nota bene, još traje.
zato mislim da bi obrazac mogao biti valjan…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Vlad*

Prativ vaše postove i analize u kojima govorite dvije stvari pa mi više nije jasno kaj mislite.

Naime u jednoj govorite kako su šanse za prelazak crobex 3750 oko 20%, a sa druge strane govorite da INA ima šanse otići na 3500 kuna i to nekih 70%.
Hmm to mi se nikako ne slaže, jer ako INA ode na 3500 onda će i crobex debelo preko 3750, kaj nije?

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


možda sam napisao presmjelu prognozu, ali ja sam hrabar ( i inače!).

@ e Vlade al ga "brbljas" (no ofend)

Moze se pokazati razvoj INE-dionice sa jednim grafikonom…
kako se kaze: slika kaze vise nego 1000 rijeci

Da ti je posaljem…? hehe

PS i moja INA analiza pokazuje na visoko…ali kakav razvoj je prije tog nivoa…To je interesantno



možda sam napisao presmjelu prognozu, ali ja sam hrabar ( i inače!).

@ e Vlade al ga "brbljas" (no ofend)

Moze se pokazati razvoj INE-dionice sa jednim grafikonom…
kako se kaze: slika kaze vise nego 1000 rijeci

Da ti je posaljem…? hehe

PS i moja INA analiza pokazuje na visoko…ali kakav razvoj je prije tog nivoa…To je interesantno

[/quote]
[lol]

zar ja nisam postao samo jedan graf za inu? [cool] [shocked] [smiley]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


onakvi skokovi i oscilacije oko "desnog ramena" ukazuju na mogućnost da se već tada šuškalo o mogućim velikim igrama oko ine.
zato smo dobili i "desno rame". ono, dakle, odražava kolebanja na tržištu uzrokovana vjerovanjem/nevjerovanjem u mogućnost ozbiljne igre oko ine.
kasniji razvoj događaja upućuje na nastavak igre, koja, nota bene, još traje.
zato mislim da bi obrazac mogao biti valjan…

Upravo na to i mislim. Cjielo desno rame, kako si ga ucrtao, je produkt napisa u štampi te raznolikih očekivanja. Prvi skok na 27xx je posljedica velikih očekivanja nakon objave dobrih rezultata u prvom tromjesečju, mirovinci su to brzo spustili na njima prihvatljivih 2500-2600 za otkup. Potom slijedi pad zbog isteka prvog lockup razdoblja, opet prilika da se dionice pokupi jeftinije, ali i brz povratak na prijašnje razine čim je navala jenjala. Potom slijede prve najave da će se uskoro razgovarati o preuzimanju, opet let na 27xx, samo nažalost neopravdan (napuhani napisi u štampi) i još jednom će se lopta smiriti na 2500-2600. I na kraju, prije par tjedana, kada postaje očigledno da se stvari ipak miču i da su pregovori otpočeti, totalna euforija sve do 3199, da bi još jednom mirovinski uzeli stvar u svoje ruke, samo su sada letvicu stavili na 2900 i zadali nove parametre trgovanja sa poznatim "kupujemo sve po 2900,00 ili malo više" nalozima.

Dakle, svaki rast ili pad ima prilično dobro objašnjenje (barem tako meni izgleda). Istina, može se pokušati ugurati u neki TA obrazac, ali po meni to ipak nema smisla, a osobito nema smisla na osnovu TA sada nagađati do koje razine će cijena skočiti (3500?) kada je jasno da će to ovisiti o MOL-u, njegovoj ponudi, te OMV-u, da li će sudjelovati i koliko su oni spremni platiti, kako će reagirati mali ulagači, BF, mirovinci itd. itbl.

Ovo ne znači da je ne pogledam s guštom svaki postani graf, pa i ove od Ine, samo sam eto ovaj put našao za shodno i prokomentirati i dati svoj pogled na stvari. U svakom slučaju hvala svima koji imaju konkretne priloge, cijenim svačiji trud!

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

@pobjeda
nije nužno u slučaju rasta ine od ca 20% grobi sigurno probije 3750.
tada bi puno love otišlo u jednu dionicu, a nastao bi manjak ponude na drugim dionicama…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

nakratko sam poglednuo atpl (nije mi u fokusu…)…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

01.08.08. | 13:48 vlad1111 | privatna poruka | profil
korisnik od: 09.08.2007.

ocjena poruke
14%
zajednica

mora da se onaj inin grafičenko posebno svidio onima koji su nedavno rasprodali inu [kiss] [thumbsup] [tongue]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Dakle, svaki rast ili pad ima prilično dobro objašnjenje (barem tako meni izgleda). Istina, može se pokušati ugurati u neki TA obrazac, ali po meni to ipak nema smisla, a osobito nema smisla na osnovu TA sada nagađati do koje razine će cijena skočiti (3500?)….

Pokušaj razmišljati "naopako", odnosno onako kako razmišlja tehničar.
On prvo nastoji prepoznati neki obrazac, a ukoliko ga je ispravno prepoznao, kasnije se sve vijesti i događanja uklope u unaprijed prepoznati obrazac.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Vlad*

Prativ vaše postove i analize u kojima govorite dvije stvari pa mi više nije jasno kaj mislite.

Naime u jednoj govorite kako su šanse za prelazak crobex 3750 oko 20%, a sa druge strane govorite da INA ima šanse otići na 3500 kuna i to nekih 70%.
Hmm to mi se nikako ne slaže, jer ako INA ode na 3500 onda će i crobex debelo preko 3750, kaj nije?

@pobjeda

Ja sam ucinio jednu dugorocnu analizu INA-dionice i ona pokazuje cak na rast prema 3800…

ali ? ima i pokazitelj moguce korekcije na dole(pad)u toj analizi i to prije nego ona dode(ide) prema ca 3800

dali ce biti tako??

time will tell

PS razvoj cijene nafte je isto relevantan…i interesantan

New Report

Close