Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

živili … pardon živi bili … eto mene iz derneka pa da napišem nešto "pametno" … gospodo draga nejdemo mi ni gore ni dole nego u mp3 … kao što bi naš dragi ABBA rek`o ko bi gori sad je doli (a normalno vrijedi i obrnuto !), jer je svojim ewt analizama zaradio toliku gomilu para da nezna što od njih pa se zajeb… kao i neki od nas …
do prije par tjedana smo pisali o amerima kao nekom obrascu "čvrstog" tržišta, a kad tamo +/- 2% dnevno k`o od šale … pa mi još dobro i stojimo kakva škvadra se ovdje smuca …
nego da vidimo tog majstora (osim vlada) koji će staviti svoju analizu makar i bez obrazloženja pa da ga nakon mjesec-dva možemo uzeti zdravo za gotovo

prognoza: sunčano sa oblačnim razdobljima uz mogućnost padalina u gorju i nevremena u primorju [lol]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

ako se odrzi ovaj izlazak iz kanala i sljedeci tjedan znaci smirenje turbulencija i ulazak u monotoniju laganog rasta.Sad sam na poslu pa ne vidim al mislim da je po fibbi 50% crobex cca 4100 i to bi bilo puzevim korakom do kraja godine.Ovih dana je bilo puno osciliranja i u US i EU a kod nas mir +/- 0.5% sto je dobar znak.Evo danas DJI -1,8% , S&P -1,3% a ak mi budemo na minimalcu do – 0.5% je obecavajuce.ovih dana je bilo dosta blok prometa sto je jos jedan dobar znak da su se nasli na cijeni i veliki,ljudi su izasli vecinom iz fondova i ponovo u orocenu stednju(rekli nekih 6 milijardi kuna) sto je znak da se i to rijesilo pa fondovi mogu lagano kretati opet od nule i sljedecih godina lagano 5-6 godina napuhavat TK i privlacit nazad tu lovu do ponovnog svog vrhunca.

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada



SP500- novi klin-dopuna grafa od 23.07.
prema ovom klinu, indeks bi još mogao tonuti (ali ne ispod 1200) prije odbijanca prema gore.
dakle, odbijanac svakako prije 1200.

mislim da će neko vrijeme biti između 1220-1280 . Boll se suzio , otpor na EMA 30 , ali možda se ponovi potpora na EMA 15 , malo iznad 1260
[/quote]

citiram post od prošlog petka, str. 692 , koji pokazuje da TA ipak može predvidjeti kretanje vrijednosti. Analiza se u potpunosti ispunila . I za idući tjedan važi isto , kao i za Crobex. Ajde navalite sa jedinicama. [wink]

Slazem se sa Wikingom, ali i sa Vladom koji kaze kako je kljucna granica 3730-3750 jer probijanjem nastavlja rast do prvog otopra na cca 4100-4200, a poslije dolazi do jakog otpora na cca 4500 bodova.
Naravno u slucaju rasta. 🙂

Sve ce ovisiti i o nacinu rasta, a najbolje za nas bi bilo kako Wiking kaze – lagano gore do kraja godine.

Ako cemo komentirati i DJI, nazalost on ima na mjesecnom grafu veliku crvenu svijecu,a jos je gore sto je probila 61,8% fibb te se trziste od nje odbilo prema – dolje ! Bice kljucno ovih dana da vidimo dali ima snage preskociti tu granicu jer ako nema…odosmo svi nisko…

ako može par mišljenja i pitanja vezano za raspravu (dobru) jučer na best buy topicu o teoriji TA :

– ko što je rečeno indikatori TA su lagging indikatori – oni, dakle opisuju prošlu dinamiku… iz toga izlaze među ostalim i ova pitanja… koliko točno TA može apstrahirati baš one elemente koji opisuju neki uzorak ponašanja dionice od onih podataka koji nemaju značenje u donošenju zaključaka o pravilima dinamike? ako to i uspijemo kako znamo da se važnost određenih podataka neće promijeniti, bitni će možda postati nebitni i suprotno? Tržište, rekao bih, nije ambijent „zakona fizike“ gdje su pravila uvijek ista, već sistem u kojem se i sami aksiomi mijenjaju…. to mi se čini problematično s obzirom na počelo TA, a to je ako znamo što je bilo možemo s većom vjerojatnošću pretpostavit što će biti.
– kako TA opisuje što je bilo? matematičkim i grafičkim izvedenicama koje modeliraju, dakle pojednostavljenju i uprosječavanju određene količine podataka…. isto je i sa tzv. signalima koje tražimo u overbought i oversold razinama, konverg. i diverg., križanjima pom. prosjeka… oni su određeni onim što je relativno najčešće kod relativno najvećeg broja dionica ili indexa. Što nam to znači u konkretnoj odluci? možda naša dionica baš i ne trza na signale TA. Možda ju treba kupovat u overboughtu i obrnuto? Možda standardizirani MA i triggeri ne važe nego neki sasvim deseti? MA ima bezbroj.
– netko reče provjeri simulacijom trgovanja prema MACD pa zaključi…. što??? recimo da si zaradio prema MACD…. da li to znači da ćeš opet? da li je moguće da sljedeći put zaradiš trgujući baš suprotno od macd ili bilo kojih signala?
– tehničari to znaju ali evo…. TA nije mistična metoda koja daje mistične signale…. modeliranje tržišta valjda ima neko uporište u stvarnosti…. MACD signal nije signal koji je proizvod neke metode. To je jednostavno rast ili pad cijene u odnosu na neki prošli prosjek…. čini mi se čudno nazivati pravilom (ili signalom) da ako je cijena narasla u odnosu na prije da će i dalje rasti ili obrnuto…
– mislim da će aktivni trgovac bolje proć ako zna TA nego ne… ali bi volio, ISKRENO, da me netko uvjeri da je proniknuo u način kako da pomoću principa TA bude bolji od kupi-drži i to u pravilu….. simulacijom trgovanja prema TA koji put smo u plusu, ali bojim se isto toliko puta u minusu.
– rekao bih da je rezultat TA samo informacija koja služi informiranju….. to nije metoda predviđanja, već predviđa osoba. temeljem infoa iz TA ali i sveg ostalog što je naučio o tržištu, svijetu, životu i bla, bla, bla…

dakle, ne sumnjam u korist od TA, ali ju definitivno dovodim u pitanje kao metodu predviđanja…

bolinger se je sa jučerašnjim datumom suzio na minimum očekuje nas interesantnih nekoliko dana

netko je spomenuo mijesećni graf crobex-monthly

ina za inat korekciji: čudna li mi čuda…
iako naizgled zbivanja oko ine ukazuju na jenjavanje euforije, jedan blagi ebete pogled (na ovom grafu kamufliran u ljubljeni hands[kiss]) ukazuje na mogućnost leta barem do 3500…

hands=H and S

p.s.
kerefek, veri sori tu bi oblaiđd tu put hands egen.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


bolinger se je sa jučerašnjim datumom suzio na minimum očekuje nas interesantnih nekoliko dana

… još užeg bollingera ili…? [tongue]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

livio
dakle, ne sumnjam u korist od TA, ali ju definitivno dovodim u pitanje kao metodu predviđanja…

Ne može te nitko uvjeriti u TA dok sam ne zaradiš uz TA . Imaš firme koje fundamentalno vrijede , ali nije nužno , jer se i na lošim firmama zarađuje , nemaš insajderske informacije , a što ti preostaje nego TA. Ja imam oko 80 % točnosti . 20 % promašaja nije zbog TA ili mog tumačenja već zbog novih momenata.

možda sam napisao presmjelu prognozu, ali ja sam hrabar ( i inače!).

no, bilo bi vjerovatno puno bolje i mističnije da sam napisao otprilike ovako:

hehe ina…zanimljiva dionica… tu bi moglo još biti svašta…možda i veliki rast…ali, to bi karla mogla pitati geronimo, krpa, vlad, asko. ko zna, možda i pogode..
a ja vidim, ja znam dokle može otprilike da ide…ebete je no.1 in the world [thumbsup]…ako je neki od vas pristojan možda mu pošaljem na mail. vi hrvati mislite da znate,ali još puno trebate da učite.
dokle ina visoko? hehe, aufwiedersehen, moram malo nazad na svoj daytrade. hoće nasdaq na 2120?…
još nije…kada će… videćemo.
hrco, tebi sam poslao mail… bye

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


ina za inat korekciji: čudna li mi čuda…
…ukazuje na mogućnost leta barem do 3500…

hands=H and S

Nadam se da imaš pravo.
Pratim razvoj tog H&S od početka svibnja. Zbog njega sam debelo u ini.

Vaš link

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

New Report

Close