Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



društvo, mislim da nafta na 125 ili 147 usd, europske burze, američke, odbijanci i probijanja ne igraju nikakvu ulogu u predviđanjima kretanja crobexa. elementarna stvar koja je uzrok svemu je nedostatak likvidnosti i pravila tehničke analize nisu više primjenjiva. pobjegli stranci, skorojevići koji su digli ili popušili na ht (a koji su neophodni za disanje burze i davanje ritma) i opekli se, medvjedi koji su zapalili sa burze u prvom kvartalu i sl.
prije kojih 100m prometa crobexa, ovo je igranje mice.

mislite da to dosadasnja TA nije uracunala?

[/quote]
vjerojatno je ovaj gumi-gumi sa naftom, hipotekarne krize, omaške brokera i sl. na neki način i predviđeno, no ne mogu baš vjerovati da crobex koji diše poput polumrtvaca na +-1% sa nikakvim prometom može predstavljati temelj i za kakvo skorije predivđanje. a opet, svi oni koji su neophodni (paraziti, špekulanti… stranci) – reanimatori na burzi, oni su otišli.
jednostavno, kad nema lopte, nema ni igre, a time ni primjene pravila.

Ajmo TA analitičari imamo oporavak u Amera i još INU kao špekulaciju oćemoli probiti ovih dana 3750?

SAM PROTIV SVIH


Ajmo TA analitičari imamo oporavak u Amera i još INU kao špekulaciju oćemoli probiti ovih dana 3750?

Ne znam za crobex, ali ina bi mogla. [lol]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



Ajmo TA analitičari imamo oporavak u Amera i još INU kao špekulaciju oćemoli probiti ovih dana 3750?

Ne znam za crobex, ali ina bi mogla. [lol]
[/quote]
dobra! [thumbsup] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Kad smo kod Ine evo grafa od jučer sa topica INA. Inače, piše im da ovo je zabranjeno raspačavat. Ako me tuže šaljem žiro račun gdje se mogu uplatit sredstva za odvjetnika. Uz to što sam očito rijetka budala koja plaća za umjetnu pamet još i riskiram tužbu. Danas ode bogami gore par posto.

meandar


Ajmo TA analitičari imamo oporavak u Amera i još INU kao špekulaciju oćemoli probiti ovih dana 3750?

volio bih da prijeđemo spomenutu razinu.
80% sam u kešu (tu računami žitnjak) i upadam u dionice jedinu u slučaju probijanja 3750.
zašto?
tada se aktualizira mogućnost hoda prema 4000, eventualno i savladavanje te razine.
ovakav scenarij poništio bi već formirani H&S obrazac (koji odlazi u povijest kao nerealiziran), a otvaro bi mogućnost realizacije obrnutog H&S (ako se savlada razina ca 4000).
dakle, ulazak u dionice nakon eventualnog proboja 3750 omogućava hvatanje zarade 5-20% (kako na kojoj dionici), a takve vlakiće ne mislim propuštati.

za sada mirujem i čekam razvoj događaja…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



Ajmo TA analitičari imamo oporavak u Amera i još INU kao špekulaciju oćemoli probiti ovih dana 3750?

volio bih da prijeđemo spomenutu razinu.
80% sam u kešu (tu računami žitnjak) i upadam u dionice jedinu u slučaju probijanja 3750.
zašto?
tada se aktualizira mogućnost hoda prema 4000, eventualno i savladavanje te razine.
ovakav scenarij poništio bi već formirani H&S obrazac (koji odlazi u povijest kao nerealiziran), a otvaro bi mogućnost realizacije obrnutog H&S (ako se savlada razina ca 4000).
dakle, ulazak u dionice nakon eventualnog proboja 3750 omogućava hvatanje zarade 5-20% (kako na kojoj dionici), a takve vlakiće ne mislim propuštati.
za sada mirujem i čekam razvoj događaja…

[/quote]

Pa dobro tko će to po tebi kupovati te dionice do 4000?
Oni oprezni u cashu neće jer im ne pada napamet dok se krizi ne počne nazirati kraj.
Oni u dionicama ne mogu. A stranci ne žele jer imaju problema doma a mi smo emerging market.
Fondovi samo što nisu riknuli a na mirovince ne računaj jer nije njihov posao dizanje cijena i marketa.
I tko će na kraju ostvariti bar 100 milja prometa dnevno do te tvoje razine?
Malo trezvenije sagledaj situaciju i vidjet ćeš da nema nikoga. Zato i jesmo u govnima i tu di
jesmo. Čak ni Ina nije pokrenula tržište. Meni je onda sve jasno.




Ajmo TA analitičari imamo oporavak u Amera i još INU kao špekulaciju oćemoli probiti ovih dana 3750?

volio bih da prijeđemo spomenutu razinu.
80% sam u kešu (tu računami žitnjak) i upadam u dionice jedinu u slučaju probijanja 3750.
zašto?
tada se aktualizira mogućnost hoda prema 4000, eventualno i savladavanje te razine.
ovakav scenarij poništio bi već formirani H&S obrazac (koji odlazi u povijest kao nerealiziran), a otvaro bi mogućnost realizacije obrnutog H&S (ako se savlada razina ca 4000).
dakle, ulazak u dionice nakon eventualnog proboja 3750 omogućava hvatanje zarade 5-20% (kako na kojoj dionici), a takve vlakiće ne mislim propuštati.
za sada mirujem i čekam razvoj događaja…

[/quote]

Pa dobro tko će to po tebi kupovati te dionice do 4000?
Oni oprezni u cashu neće jer im ne pada napamet dok se krizi ne počne nazirati kraj.
Oni u dionicama ne mogu. A stranci ne žele jer imaju problema doma a mi smo emerging market.
Fondovi samo što nisu riknuli a na mirovince ne računaj jer nije njihov posao dizanje cijena i marketa.
I tko će na kraju ostvariti bar 100 milja prometa dnevno do te tvoje razine?
Malo trezvenije sagledaj situaciju i vidjet ćeš da nema nikoga. Zato i jesmo u govnima i tu di
jesmo. Čak ni Ina nije pokrenula tržište. Meni je onda sve jasno.
[/quote]
ja i dalje vjerujem u H&S.samo,
u TA ne smije se biti isključiv i slijepo vjerovati prognozama.
pogotovo vlastitim. [lol]
jer za svaku prognozu postoji samo veća ili manja vjerovatnost realizacije.

ja se uvijek ponašam u skladu s vlastitom prognozom ( ne obmanjujem nikoga na forumu!!-iznosim svoje pravo gledište), ali jednako tako uvijek imam plan za slučaj razvoja situacije u smjeru suprotnom od vlastitih predviđanja.

tko će kupovati?
mirovinci maju ca 1500 milja depozita i ca 300 milja keša.
sva mjesec im prističe ca 350 milja novog keša.
otvoreni IF-ovi imaju 200-300 milj keša.
u ovom trenutku to je barem 2000 milja (2 mlrd) raspoloživog keša.
naravno da cijeli iznos ne smije biti plasiran u dionice, pogotovo ne samo u domaća izdanja.
stoga se može računati na ca 1 mlrd keša kojim raspolažu fondovi za ulaganje na domicilno tržište kapitala.

to nisu pretjerano velika sredstva, ali su dostatna za pokretanje mini/midi vala rasta (npr do grobija 4000 ili čak i više), pogotovo ukoliko im se priključe mali/srednji/veliki individualni investitori.
zato je uvijek potreban oprez, alternativna strategija i prst na okidaču.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!




Ajmo TA analitičari imamo oporavak u Amera i još INU kao špekulaciju oćemoli probiti ovih dana 3750?

volio bih da prijeđemo spomenutu razinu.
80% sam u kešu (tu računami žitnjak) i upadam u dionice jedinu u slučaju probijanja 3750.
zašto?
tada se aktualizira mogućnost hoda prema 4000, eventualno i savladavanje te razine.
ovakav scenarij poništio bi već formirani H&S obrazac (koji odlazi u povijest kao nerealiziran), a otvaro bi mogućnost realizacije obrnutog H&S (ako se savlada razina ca 4000).
dakle, ulazak u dionice nakon eventualnog proboja 3750 omogućava hvatanje zarade 5-20% (kako na kojoj dionici), a takve vlakiće ne mislim propuštati.
za sada mirujem i čekam razvoj događaja…

[/quote]

Pa dobro tko će to po tebi kupovati te dionice do 4000?
I tko će na kraju ostvariti bar 100 milja prometa dnevno do te tvoje razine?
Malo trezvenije sagledaj situaciju i vidjet ćeš da nema nikoga. Zato i jesmo u govnima i tu di
jesmo. Čak ni Ina nije pokrenula tržište. Meni je onda sve jasno.
[/quote]

Novca kao i uvijek na tržištu ima, pogledajte izvješća banaka koje ostvaruju opet rekordne dobiti, otežavaju kreditiranje, i potiču štednju, vjerovatno iz tog razloga što bi imali više gotovog novca za investiranje, sjetite se u drugoj polovini 2007 godine koliko su Hypo. RB, Erste i drugi prodavali dionice (Osobno znam za Hypo koji je kočio Dalekovod na 1200-1400 kn kad je intenzivno rastao s velikim izlaskom, isto tako na Jadroplovu. A sad obzirom da je većina naših banaka (čitaj talijanskih i austrijskih) izašla neokrznuta iz ove krize hipotekarnih kredita, oni su ti koji prvi mogu povući tržište na gore, uz naravno mirovince, a onda dolaze ponovno intenziviranje fondovske industrije, pa građana, i opet novi ciklus završava.
U potpunosti se slažem s Vladom, ako se probije razina 3750 odošmo mi opet gore, a svi ovi koji su stradali ove godine, vjerovatno će opet pokušati sreću i drugi put, sad uvjereniji u sebe da su puno veći znalci nego što su bili u ljeto i jesen prošle godine

šta se promijenilo sa likvidnošću od polovice 5 mj. kad smo dosegli 4100.Prema tome love ima,samo po ovim cijenama akumuliraju čvrsti,a mali se zna kad ulaze.




Ajmo TA analitičari imamo oporavak u Amera i još INU kao špekulaciju oćemoli probiti ovih dana 3750?

volio bih da prijeđemo spomenutu razinu.
80% sam u kešu (tu računami žitnjak) i upadam u dionice jedinu u slučaju probijanja 3750.
zašto?
tada se aktualizira mogućnost hoda prema 4000, eventualno i savladavanje te razine.
ovakav scenarij poništio bi već formirani H&S obrazac (koji odlazi u povijest kao nerealiziran), a otvaro bi mogućnost realizacije obrnutog H&S (ako se savlada razina ca 4000).
dakle, ulazak u dionice nakon eventualnog proboja 3750 omogućava hvatanje zarade 5-20% (kako na kojoj dionici), a takve vlakiće ne mislim propuštati.
za sada mirujem i čekam razvoj događaja…

[/quote]

Pa dobro tko će to po tebi kupovati te dionice do 4000?
Oni oprezni u cashu neće jer im ne pada napamet dok se krizi ne počne nazirati kraj.
Oni u dionicama ne mogu. A stranci ne žele jer imaju problema doma a mi smo emerging market.
Fondovi samo što nisu riknuli a na mirovince ne računaj jer nije njihov posao dizanje cijena i marketa.
I tko će na kraju ostvariti bar 100 milja prometa dnevno do te tvoje razine?
Malo trezvenije sagledaj situaciju i vidjet ćeš da nema nikoga. Zato i jesmo u govnima i tu di
jesmo. Čak ni Ina nije pokrenula tržište. Meni je onda sve jasno.
[/quote]

Kerefek ja isto mislim da je ta cifra zagarantirana sa izborom ***obrisano*** u americi, ali kad vec pitas ko ce kupovat na 3750 i vise… samo se zapitaj jer imas kaj slobodnog kesa, i kaj ces sa njim. Odgovor je jako blizu 🙂

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

ako ništa drugo, zona prethodno opisanog četverostrukog otpora pokazala je svoju snagu i ne da se lako slomiti…već nekoliko dana. ovo dokazuje snagu TA, ne i njezinu svemoć (jer takve analize/metode nema)…

ostaje nam vidjeti kamo ćemo se uputiti:

a) odmah u sporijem ili bržem ritmu prema 3200

ili

b) u zonu između 3750 i 4100 , koja ostavlja otvorenim i mogućnost pada na 3200 (ako ne prijeđemo ca 4100) i mogućnost realizacije obrnutog H&S (ako prijeđemo ca 4100). ovo potonje bi vodilo prema velikom rastu (do ca 5100).

obzirom da mi se realizacija obrnutog H&S-a čini nerealnom (5100 pretpostavlja prave balone za veliki broj dionica), zaključak bi bio da bez obzira idemo li odmah prema dole ili u naletu euforije prijeđemo 3750, u konačnici završavamo na 3200 (80% vjerovatnosti).

osobno ću ući u dionice u slučaju prelaska razine 3750.
stoga bih žarko želio da sam fulao u prognozi te da se u cijelosti realizira obrnuti H&S.
tada bismo svi na 5100 zbrajali novce i računali profit. [smiley]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close