Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nakon pada na 4300 je predvidjao odbijanac na 4800, mi smo ošli dolje..
otad sam ga prestao pratiti, ali bilo je jos itekako velikih promasaja!
sad kad se vratio na forum predvidjao je odbijanac za US, do kojeg nije doslo, pali su ko kamen.ima deckiju koji ga bolje prate pa nek ti kazu.
[smiley]

Zelim odgovorit na odredene izjave i u isti mah objaviti onima koji mi salju e-mail(na info@croman) da ja ne cinim vise HR analize(ni za crobex ni za dionice) .Kod poslanih mailova odgovora nece biti!

A sada jedanput za uvjek:
Tocno je da sam vidio pad Crobexa od 5400 prema 4300 i o tome sam pisao.
Tocno je da sam pogresio kod analize Da ce crobex ici prema 4800(ono sto je vazno spomenuti da je to bilo kad nisam imao dovolnjo podataka i nisam imao dovoljno iskustva o HR burzu.)
Nakon odredenog vremena i vise podataka analize su bile mnogo bolje a na kraju vrlo dobre.

Odbijanac za US sam predvidio i on ce doci.
Predvidio sam pad Nasdaqa prema ca 2180 (15/7) i rast prema ca2300.Predvidio sam i razvoj crobexa zadnjeg mjeseca ali vi te analize niste dobili.(Dobio je gosp Hrco !)
razlog? On je to zavrijedio a vi koji ovde pisete(vecina vas ) to ne zavrijedite.

Sad pisite sto hocete..pljuvajte i rugajte se …to ste cinili od prvog dana kad sam dosao na ovaj forum i kao sto sam rekao…nisam bio dobrodosao od prvog dana…ali ko vas sisa..vasa burza vas problem






vlad a zašto tako fanatično trubiš o tom još jednom uber padu? [rolleyes]

Kad te nauči, izgubit će te. [bye]
[/quote]

ulažem po fundamentima i nije me pretjerano više briga oće gore il ak neće da će dole i obratno…

mene samo zanima di su genijalci bili na crobexu 5000+ osim što su ga vidli na 7000; tad niko nije pisao o 3200, a sad kad je najgore vrlo moguće iza nas ga vide i na 2000

a kam će sad koji dan vidim i ja prostim okom, a ako mi se baš prohtije znam i ja tehničku primjenit!
[/quote]

bez obzira na cromanov uskogrudni stil
mora mu se priznati da je prije nekih desetak mjeseci prognozirao ovu korekciju
vrlo precizno je predvidio i vrijeme i razinu
kao da je sam režirao

[/quote]

nakon pada na 4300 je predvidjao odbijanac na 4800, mi smo ošli dolje..
otad sam ga prestao pratiti, ali bilo je jos itekako velikih promasaja!
sad kad se vratio na forum predvidjao je odbijanac za US, do kojeg nije doslo, pali su ko kamen.ima deckiju koji ga bolje prate pa nek ti kazu.
[smiley]
[/quote]

Valjda ne moram objašnjavati jer je jasno iz onog što sam napisao da ne "pratim" Cromana.
Sjećam se da je čovjek prvi (barem ovdje na forumu) predvidio korekciju.
Kasniji razvoj nisam pratio.

Što se tiče toga "tko je i tko nije dobrodošao" – nije moje da o tome sudim.
Možda je to samo stvar osobnog osjećaja.
Ali, tko se javlja mora biti spreman i na reakciju ostalih članova.

@ cromane

naša burza naš problem, šta onda još uvijek se baviš našim problemima? [rolleyes]

nije da te tjeram il imam nešto protiv tebe, al mi stvarno ide na *censored* šta stalno odlaziš, prekidaš ljubavne veze s nama, mi nešto nismo zaslužili, ti si ovo ti si ono, blabla…

kupi si ogledalce! [smiley]

@croman

evo jednom zauvijek i od mene, a pretpostvaljam da ce se jos dosta posjetitelja sloziti sa mnom:

Predragi kolega,nitko Vas ne mrzi, ali da ste postali predmet za’bancije na forumu je istina.
za to je zasluzan Vas stav koji ste pokazivali prema ljudima na forumu, a moglo bi se reci i opcenito prema sunarodnjacima u domovini, koji je otpocetka bio jako nadmen.
to ovdje ne prolazi!!
vi ste mozda ocekivali da ce te biti docekani sa crvenim sagom i cvijecem, valjda kao spasitelja Hrv. malih ulagaca. ali taj djecacki san se nije ispunio.
nakon toga ste se poceli ponasati kao razmazeno deriste, odlazili s foruma, dolazili, podjebavali kad se padalo, cijelo vrijeme pokusavli degradirati i omalovaziti vlada1111, kao i ostali oblici nezrelog ponasanja, a svo to vrijeme vecina Vam nije pridavala previse paznje..
nakon toga ste opet padali u histeriju "kako se Vasa velicina ne prepoznaje" sto je ljude dalje odbijalo od Vas, da su vas poceli za’ebavati, a vas to bacalo u daljnje agresivno trazenje paznje.i tako ukrug [smiley]

ja iskreno ne znam, kakvi ste tehnicar.
ja kao sto sam napisao sam pratio dok nije pukla potpora na 4300 crobex, Vi najavljivali odbijanac na 4800, a ja izasao u cash.
kazete da Vas je tu prevario nedostatak podataka?
kako Vam to nije smetalo da predvidite pad na 4300?

BTW, pocetnik u TA vidi H&S velik ko kuca na 5400, samo smo onda bili bahati kao Vi sada i mislili da se to ne moze dogoditi.
sto se tice odbijanaca kod US, kolega Krpa Vam je nabio na nos vase analize koje su ispale totalno pogresne, meni se to stvarno ne da sad traziti.tako da tamo mozete fino vidjeti kakve ste odbijance prognozirali i kad. Nadalje sta ste vi rekli Hrci i kako ste pogodili tamo, ovdje sve boli k.., jer ja vam mogu dovesti 5 svjedoka s foruma koji ce vam potvrditi kako sam ja detaljno pogodio sve padove i odbijance [smiley]

opet kazem, uopce nije bit i pitanje Vasih analiza, svatko moze pogoditi i pogrijesiti, ne znam zasto Vi imate velikih problema sa prizanavanjem pogreske?
meni ne trebaju, zanimljive su mi za pogledati i nista vise.nekima ce mozda biti glavna vodilja za trgovanje, ne znam, ali problem je u tvom ponasanju "razmazenog i nevoljenog djeteta", vama cu reci, vame necu, nsite zavrijedili i slicna sranja..

kolega, ostavite se toga, pisite, i nek djela govore!

Lijepi pozdrav iz sunčane Hrvatske!

peace! [kiss]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Kročovječe
Pratim te od tvojih prvih analiza datih na ovoj temi…i moram priznati da si me upravo TI potaknuo da saznam što više o toj temi. Žao mi je što je na kvalitetu tvojih analiza utjecalo negativno mišljenje i komentari drugih,jer usmjeravajući svoju pažnju na njih otkrivao si svoje slabe točke…
Ako ti je namjera bila podjeliti znanje i svoje razmišljanje,bez neke skrivene namjere, tada si se trebao držati svojeg cilja i razmišljati pozitivno. Nažalost,reagirao si na svaku negativnost,ponekad i na vrlo infantilan način…..i izgubio se…………
Nemoj zaboraviti da ne postoji čovjek koji ne griješi. To od tebe nitko ne traži…..nemoj ni ti od sebe!!!
U svakom slučaju tko je htio mogao je dosta naučiti iz tvog primjera
pozdrav


@ cromane

naša burza naš problem, šta onda još uvijek se baviš našim problemima?

> odgovor: Jednog dana ce i Croman kupovati na HR burzi(danas je premali volumen trgovanja za daytrading) i zato je pratim

>poslovni je dobar web-portal osim odredenih elemnata…i zato sam tu

Ima jedna stara pjesma od starog Boy Georga. Parafraza je:
Cro – Cro – Cro – Cromaaaaaan, You come and gooou, You come and gooo-u-o-u-ou.
Nije neka strašna fora al eto.
Croman, stay!!!!! Ovo je forum. Na svakom je da probere što želi čitati što ne. Priče o tome ko je šta reko, ko koga živcira su pomalo infantilne. Pogotovo na ovom, jednom od konstruktivnijih topica.


Ima jedna stara pjesma od starog Boy Georga. Parafraza je:
Cro – Cro – Cro – Cromaaaaaan, You come and gooou, You come and gooo-u-o-u-ou.
Nije neka strašna fora al eto.
Croman, stay!!!!! Ovo je forum. Na svakom je da probere što želi čitati što ne. Priče o tome ko je šta reko, ko koga živcira su pomalo infantilne. Pogotovo na ovom, jednom od konstruktivnijih topica.

samo ti pjevaj …livio

Ali mozes i naravno pisati o TA (prognozama-analizama) za one sto citaju ovde…

* danas ima dosta interesantnih raporta …. made in USA

I pisati, naravno.

@croman
lijepo je ako znaš predvidjeti, ali ružno je ako napišeš "ja znam, a neću vam reći". Mnogi znaju, ali ako ne žele reći i ne javljaju se sa takvim izjavama. pozdrav

@MIG29
naravno da će svatko normalan tvoju riječ potpisati,jer reagirati na svaki ili negativni ili pozitivni post,to ne priliči ozbiljnom čovjeku.
@Croman
tvoji stavovi tipa,neću se više javljati zbog onih koji te kritiziraju,a koji te ne kritiziraju šalješ privatne analize,i uvijek neke "prijetnje",kao neću se više pojaviti,a uvijek se nanovo pojavljuješ,ma brate mili,na šta ti to liči,malo neozbiljno ,zar ne?
Znanje ti nitko ne osporava što isam vidiš,ali te prijetnje,ma daj brate mili,ima nas koji poštuju tvoje znanje,zato bih te ja zamolio da budeš malo ozbiljniji

Raportiranje (danas) :

USA: novoprijavljeni nezaposleni; tjedni podaci ; 14.30
USA: prodaja nekretnina; juni ; 16.00

New Report

Close