Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

apsolutno si u pravu.To nisam znao.(iako mi princip ni dalje nije jasan)
Sori na krivim ispravkama.
pozdrav

sijem žito raste grahorica



@ mise
mogu ja i ne postati ništa- ni iz džepa ni u džep.
prije 15-ak dana htio pobrisati cijeli profi (i ne pisati pod novim!), ali modrić (pd web) nikako da ga obriše…
pa još ljudi navalili s pitanjima na prajvat.
pa ja odlučio još malo ostati…

a o mogućem utjecaju prognoza…
stotinjak ljudi otvori poruke/grafove (jer neki otvore isti graf nekoliko puta).
ako poruke prihvati 50-ak ljudi na način da u narednih 5-6 dana naprave ca 100000 kn prometa svaki, to je ca 5 milja kuna.
tijekom 5-6 dana protrguje se barem 5×40 milja, ukupno 200.
je li uistinu mislite da 2-3% prometa na burzi može utjecati na kretanje cijele burze?! [rolleyes] [cool] [sealed]

Ne daj se Vlad, pusti ljubomorne na tvoje znanje, ti si jedna od rijetkih svijetlih točaka ovog foruma, koja nikada nikome nije sugerirala što napraviti, tvoji stručni grafovi omogućavaju da svi vide tvoj pogled, al je problem što većina u tome ne vidi ništa jer je to viša matematika za njih, i zbog toga provociraju, pogledaj samo koliko su kvalitetnih analiza napravili tvoji kritičari i bit će ti jasno . Forum je i napravljen da se iznose mišljenja i analize, argumenti za i protiv,a ne da se napadaju i provociraju ljudi koji ih pišu.

[/quote]
Ja ne provociram. Napisala sam da analize koje daje vlad1111 izuzetno utječu na moje odluke. Ono što sam napisala je samo glasno razmišljanje. Odnosno ako radi kao fond manager mogla bih zaključiti: evo barem jednog koji nešto zna. Pozdrav vlad1111.

a gdje je vlad??

Rocky5
za ulpl:
http://www.poslovni.hr/81224.aspx
480.000 je tačno
pozdrav




štoviše,
vrlo je vjerovatno da bi pri nekakvom uzletu grobija (prije ili kasnije) upravo neckline, uz fibo i grafičke otopre) predstavljao dodatnu liniju otpora
jer, ako bi prešli neckline, obrnuti H&S vodio bi nas na ca 5100 kuna.
mislim da:
a) to nije fundamentalno realno,
b) za to nema makrouvjeta (svijet, optimizam,keš).

1.otkad tehnicar gleda fundamentalne uvjete [tongue]
2.nije fundamentalno opravdano ni da smo na ovoj razini,a kamoli na 3200 [wink]
3.ina..pare..lova..cash..perje..penezi.. [smiley]
[/quote]
a i na ovoj razini ima jako precjenjenih dionica.
čak i onih vrlo likvidnih.
[/quote]
Koje? može i na PM. Više ne znam ništa, da mi je bar znati koje su precjenjene da se ne zeznem ponovo dok CROBEX raste.
Može pitanje? Gledajući graf na SASX čini mi se da nije formiran nikakav obrazac do sada poznat u literaturi. Ili nije tako?

analitikantska atlantska

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Slazem se da bi ina trebala biti okidac koji bi trebao pogurati trziste, ali ti si rast najavio na temelju suzenja bolingera, a to samo nagovještava promjenu smjera.

NHF


Da, a u literaturi piše i da proširenje bolingera znači početak novog smjera. Pa mi nikada nije jasno što je promjena smjera, a što početak novog smjera.

danas u skladu s očekivanjima.
danas ili tijekom naredna 2 dana izgledan još jedan napad na 3700.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Radi igranja sa Crobexom sam napravio excel tablicu da mogu eksperimentirati sa raznim cijenama dionica i vidjeti kako bi one utjecale na sam indeks.
Primjerice INA na 2300kn bi spustila Crobex sa 3637 na 3471, manje od 200 bodova, dakle ne na 3200 kao što sam znao pročitati već više puta na raznim forumima, pa čak mislim i u nekim člancima.

Evo da se nađe ako nekome zatreba.

Rocky5, hvala na ovom izračunu, malo si mi olakšao posao i neke vlastite nedoumice.
Samo bih htio dodati u svezi ovog boldanoga.
Dakle, kod razmišljanja o utjecaju INAe na crobex, osim ovoga što si ti izračunao smatram da bi trebalo uvažiti još jednu komponentu. Naime, vjerujem da su točni tvoji izračuni i da bi s INOM na 2300 kn crobex sada bio na 3.471. Ali to je direktan utjecaj. Ali, rast INE s 2.300-2.400 na preko 2.900 kn ima i drugi indirektan utjecaj na crobex. Radi se o pozitivnom sentimentu koji rast dionice (preko 15% indeksa) ima na cijelo tržište. Taj indirektni utjecaj teško je izmjeriti i izračunati. Ja otprilike procjenjujem – vjerojatno se varam – na oko 150 bodova. Teško mi je, naravno, to sve argumentirati, a i nemam toliko vremena, ali vjerujem da će većina razumjeti o čemu govorim. Dakle, s Inom na 2.300 kn, crobexu bi trebalo oduzeti još vjerojatno oko 150 bodova ekstra, pa bi bio na oko 3.320 bodova.
Osobno smatram da bi se izvanredni događaji (preuzimanja i sl.) u TA trebali tretirati otprilike kao izvanredni prihodi u FA, tj. samo kao izuzetak, koji bi trebalo što manje uključivati u procjene… Napraviti analizu bez toga bilo bi prilično nesigurnije, ali bi vjerojatno bolje pokazivalo pravo stanje…

Dečki, možda da pravo stanje pogledate na belexu i sličnima.
Oni nemaju inu, pa ćete se lakše snaći…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

g kao g _ _ _ _!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

22.07.08. | 00:43 vlad1111 | privatna poruka | profil

ocjena poruke
43% zajednica

potpore bi puno bolje kotirale! [tongue] [cool]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close