Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni kod takvih alata, iako se u pravilu divim trudu onoga koji ga je modelirao i pisao, alarm za uzbunu zvoni kod osnovne činjenice. Ako netko ima tako moćan alat s kojim može raditi izvanredne prinose bez puno truda. Pa čemu onda dilati taj software za neke sitne pare? Prodat kuću, auto… u banku po kredit, lupit par milja na tržište i ajmo… za par godina kupiš vilu umjesto kuće, nabrijanog mercedesa umjesto auta, štogod si si još priželjkivao… a kusur pustiš da se vrti da imaš za mirovinu. Čemu se onda zahebavat sa maloprodajom softwarea???

My 2lp.

1. tko kaze da ne trgujemo
2. tko kaze da prodajemo softver u maloprodaji?
3. tko kaze da prodajemo softver?
4. tko kaze da spoznaja da si ucinio nesto bitno i nesto znacajno takodjer nisu vazni u zivotu. zasto hrvatski znanstvenici trunu po nekim labosima??? da bi zaradili pare???
5. dovoljno smo mladi da znamo da nam novac nece predstavljati problem u zivotu.
6. zasto ne zaraditi jos vise i vise novaca?
7. da li kao ‘hrvacki’ poduzetnici mislis da znanje zaista nista ne vrijedi? svako znanje se placa, bar u Svedskoj vjerujem, Croman to sigurno zna, ili je i tebi kila mozga dve marke?
8. da li ti mislis da mozes napraviti nesto slicno, brzo i samostalno – izvoli, pomoci cemo ti (do neke mjere:)
9. nesto moras raditi u zivotu, ili bi i ti u penziju i sve 4 u zrak do kraja zivota?

Svi Hrvati su najpametniji, zna se, a svi bi kruha bez motike.
Ajmo prodati Plivu, Inu, Ht, Hep, cijelu obalu i bit konobari, to je rjesenje?
[/quote]

Kolega rooster iako cijeni trud ovih naših genijalaca (na koje bi svi trebali biti ponosni što ovakve stvari dovode na TK u Hrvatskoj), malo skeptičan o motivima, po meni razloga nikakvog.

Za one koji ne znaju, jako puno hedge fondova i to onih sa najjačim prinosima trejda pomoću ovakvih metoda i farme servera im stalno traže nove anomalije za povećanje prihoda. I sve što otkriju kriju kao poskok noge, pa znanstvena zajednica kasni jedno 10-godina za njima. Evo malo što se zna, pa nek proba sam smislit i implementirat nešto ovako.

Vaš link

Vaš link

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Nerealni, pa ti si živ…………… [shocked]

Jesi li se pripremio za post-ina period, hihi

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!



.

Za one koji ne znaju, jako puno hedge fondova i to onih sa najjačim prinosima trejda pomoću ovakvih metoda i farme servera im stalno traže nove anomalije za povećanje prihoda. I sve što otkriju kriju kao poskok noge, pa znanstvena zajednica kasni jedno 10-godina za njima. Evo malo što se zna, pa nek proba sam smislit i implementirat nešto ovako.

Vaš link

Vaš link

bok Rear,

konvergencijska arbitraža= traženje anomalija u trendu kretanja cijene dva vrlo slična financijska instrumenta, kad se primjeti anomalija, prodaje se instrument kojem cijena ostaje ista ili raste a kupuje onaj kojem cijena pada. matematičkim modelom izračunato je da će se cijene ponovo uskladiti te fond takvim hedgingom (živičarenjem [smiley]) ostvaruje prinos bilo u slučaju pada tržišta ili rasta tržišta.
sve navedeno fondu LTCM 1998. godine nije pomoglo da ne propadnu sa 4 mlrd $ gubitaka.
zašto?
vodili su ga vrsni matematičari ali loši psiholozi…
nisu uspijeli pobijediti globalno tržište na kojem su poslovali i njegovu psihologiju [bye]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

hahahahaha..
ovaj koji mi je dao 1 ku.ca ne kuži što sam napisao ali bitno mu je da mi je dao 1,
pa salgijaj salgiju burazeru [kiss]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




.

Za one koji ne znaju, jako puno hedge fondova i to onih sa najjačim prinosima trejda pomoću ovakvih metoda i farme servera im stalno traže nove anomalije za povećanje prihoda. I sve što otkriju kriju kao poskok noge, pa znanstvena zajednica kasni jedno 10-godina za njima. Evo malo što se zna, pa nek proba sam smislit i implementirat nešto ovako.

Vaš link

Vaš link

bok Rear,

konvergencijska arbitraža= traženje anomalija u trendu kretanja cijene dva vrlo slična financijska instrumenta, kad se primjeti anomalija, prodaje se instrument kojem cijena ostaje ista ili raste a kupuje onaj kojem cijena pada. matematičkim modelom izračunato je da će se cijene ponovo uskladiti te fond takvim hedgingom (živičarenjem [smiley]) ostvaruje prinos bilo u slučaju pada tržišta ili rasta tržišta.
sve navedeno fondu LTCM 1998. godine nije pomoglo da ne propadnu sa 4 mlrd $ gubitaka.
zašto?
vodili su ga vrsni matematičari ali loši psiholozi…
nisu uspijeli pobijediti globalno tržište na kojem su poslovali i njegovu psihologiju [bye]
[/quote]

jel to ono s drzavnim obveznicama of Rusija?

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

upravo to je

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Ovo si mi ti febo dao asa pretpostavljam. Ti i sančo trejdajte po svom, deca iz signalibiz će po svom… btw LTCM nije imao veze sa psihologijom nego za višestrukim sigma događajem defaulta Rusa na obveznicama. Stvari su se malo promijenile od tada. A anomalija ima jako puno, ti si opisao pair trading. Pričeš bezveze i sa premalo znanja kao i obično.

Ako hoćeš malo više znati o ovome prouči ovo
Vaš link

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

hahaha izgleda da ipak sančo aseve daje [lol]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

ja sam vam podijelio jedinice…………barem nitko nije diskriminiran [lol]

a kad bi i djeca znala trejdati ja bih se odmah primio motike…………….a dok ne nauče neka ulažu u znanje ( ne možeš biti ni teta u vrtiću bez više……… )

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

evo mom Rearu 100ka iz nebesa [kiss]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


hahaha izgleda da ipak sančo aseve daje [lol]

navečer sa ekipom kartam sambu pa su mi asevi na pameti………..šteta što vjeko nije stavio jokera za extra kvalitetne postove [kiss]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Ovo si mi ti febo dao asa pretpostavljam. Ti i sančo trejdajte po svom, deca iz signalibiz će po svom… btw LTCM nije imao veze sa psihologijom nego za višestrukim sigma događajem defaulta Rusa na obveznicama. Stvari su se malo promijenile od tada. A anomalija ima jako puno, ti si opisao pair trading. Pričeš bezveze i sa premalo znanja kao i obično.

Ako hoćeš malo više znati o ovome prouči ovo
Vaš link

dragi Međede,
ja ti 1 nikad ne dajem pa ti nisam dao ni sad. netko nam svima dijeli kečeve a sumnjam da je to itko od nas.
no da se to popraviti.
vezano za to potonji dio tvojeg posta, to što sam opisao nazvao sam pravim imenom..
vezano za psihologiju, to je moj osobni zaključak na temelju literature koju sam proučavao jer
što me zanima nastojim saznati iz više izvora ne samo sa internetskih stranica (investopedia i sl).
BTW, ti priučeni ekonomist (sa priznajem puno znanja iz područja makroekonomije) optužuješ mene da pričam bez veze. hmmmm…u najmanju ruku vrlo arogantno..u ime starih dana druženja na Brlogu neću ti uzeti za zlo ovaj put… [kiss]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close