Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

osobna crobexa 18/07/2008 eod

Croman di si? Ima što zanimljivo?

Malo sam gledao zbivanja s naftom i oko nje. Cijena je probila potporu na nekih 132-133 USD/bbl-u. Slijedeća potpora je na nekih 117-120 USD/bbl-u.

Zanimljiva je ova priča s naftom. Naime u uvjetima slabog gospodarskog rasta, inflacija dovodi FED u nemoguću poziciju. Spuštanjem kamatne stope FED potiče gospodarsvto ali i jača inflaciju. Vrijedi i obrnuto. Biti će znimljivo!




INA analiza, sigurno svima zanimljiva

Kad bi mi još netko rekao gdje je tu analiza,
bio bih mu zahvalan.
A možda bi bilo i zanimljivo

[/quote]

http://www.signali.biz/SignalsGain.aspx

analiza ina je …skoro na dnu…
[/quote]

Vidim da se ovdje raspravljalo o neuronskim mrežama, signali.biz i ostalo. Nešto sitno znam o n. mrežama pa evo riječ dvije.
Kao prvo neuronske mreže nemaju baš puno veze s TA. Oni grafovi nisu analize nego samo mogu biti rezultat analize. Analizu, koja se odvija u neuronskoj mreži se ne može vidjeti, a ne može ju vidjeti niti onaj koji je mrežu napravio. Mrežu treba zamisliti ko crnu kutiju u kojoj su neuroni podešeni po nekom principu. Podaci se šupe unutra i mreža ih sama analizira dok ne skuži vezu između njih. Ono što je vidljivo je samo rezultat. Inače vani to nije ništa novo, a koriste se među ostalim, za analizu bilo čega gdje je potrebno uhvatit vezu između puno podataka (vremenska prognoza, medicinska dijagnostika, prostorno planiranje,…). Ameri to koriste za burzu valjda više od 15 godina. Iako se radi o dosta složenoj stvari, kad se jednom savlada može bit jako korisna. Pretpostavljam da signali.biz il imaju super rezultate il nemaju nikakve. Teško da mogu biti onak-onak. Inače, kažem malo to ima veze sa standardnom TA.

Nema Cromana. Sigurno kiša ne pada u Švedskoj, pa je čovjek u prirodi! Nije njemu dosadno ko nama.

Evo jedan lipi graf. Veseli pogledati u njega! Kupci nadjačali prodavače. Momentumi u porastu. SAR odozdola! Što više poželjeti?!

Evo još jedan, ne tako lipi. Promet pada, prodavači jačaju nad kupcima, momentumi slabe, itd.

pa što kome paše (ovisno o raspoloženju) neka gleda. Bitno je da nitko nije prikraćen!


Nema Cromana. Sigurno kiša ne pada u Švedskoj, pa je čovjek u prirodi! Nije njemu dosadno ko nama.

Evo jedan lipi graf. Veseli pogledati u njega! Kupci nadjačali prodavače. Momentumi u porastu. SAR odozdola! Što više poželjeti?!

parabolic ne ide bez ADIja!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

666. stranica..spooky [huh]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


666. stranica..spooky [huh]

podesi drugačije [cool]
meni 333.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

. ……dan

– Evo , ostvarila se moja prognoza od 16.07 (str 659 u 21.46 , a dopuna u 22.18. str.660)
– Predviđanje pod točkom A) se pokazalo točnim …… , napominjem kako je u tom trenutku
Crobex bio oko 3530 …… (krivo je napisano u 21.46)

– Rezultat je plod mukotrpnih analiza i promišljanja ….. [smiley]

– Nadam se kako ću i ja , poput vas i u buduće davati točne prognoze ……. , ali jasno ,
neću po njima trgovati …… [smiley]

– Nadam se da i vi to ne činite ….. [smiley]

. Dr M Wagner





INA analiza, sigurno svima zanimljiva

Kad bi mi još netko rekao gdje je tu analiza,
bio bih mu zahvalan.
A možda bi bilo i zanimljivo

[/quote]

http://www.signali.biz/SignalsGain.aspx

analiza ina je …skoro na dnu…
[/quote]

Vidim da se ovdje raspravljalo o neuronskim mrežama, signali.biz i ostalo. Nešto sitno znam o n. mrežama pa evo riječ dvije.
Kao prvo neuronske mreže nemaju baš puno veze s TA. Oni grafovi nisu analize nego samo mogu biti rezultat analize. Analizu, koja se odvija u neuronskoj mreži se ne može vidjeti, a ne može ju vidjeti niti onaj koji je mrežu napravio. Mrežu treba zamisliti ko crnu kutiju u kojoj su neuroni podešeni po nekom principu. Podaci se šupe unutra i mreža ih sama analizira dok ne skuži vezu između njih. Ono što je vidljivo je samo rezultat. Inače vani to nije ništa novo, a koriste se među ostalim, za analizu bilo čega gdje je potrebno uhvatit vezu između puno podataka (vremenska prognoza, medicinska dijagnostika, prostorno planiranje,…). Ameri to koriste za burzu valjda više od 15 godina. Iako se radi o dosta složenoj stvari, kad se jednom savlada može bit jako korisna. Pretpostavljam da signali.biz il imaju super rezultate il nemaju nikakve. Teško da mogu biti onak-onak. Inače, kažem malo to ima veze sa standardnom TA.

[/quote]

TA Pattern recognition pomoću neuronskih mreža je stara stvar, kako kolega koristi i genetičke algoritme vjerojatno ide na sustave s povratnom veze za trening. Naravno pitanje ulaznih podataka je uvijek problematično zbog pretreniranost.

Inači sveti gral ovdje je genetsko programiranje (automatska generacija najboljih algoritama) za koju treba jako puno procesorske snage a i revolucionarnog software-a. Pogotovo je zanimljivo traženja trejding anomalija koje kad ih kakav hedge fond otkrije predstavljaju izvrstan izvor prihoda barem dok ideja ne procuri konkurenciji.

U svakom slučaju jako pozdravljam ideju, puno sreće i uspjeha želim. BTW, mislim da kolega ide u javnost a ne trejda samostalno s ovim zato što je ovo samo početak (bar se nadam), a i gledajući likvidnost hrvatske burze možebitni povrat je sigurno manji ako mu se software pokaže uspješnim pa ga kakav strani fondek kupi za masnu lovu.

Još jednom puno sreće i uspjeha [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Dragi prijatelji i oni drugi,

Bilo mi je vrlo zanimljivo biti u Vašem društvu. Posebno sam zadovoljan što svojim procjenama nisam obmanuo nikoga od Vas. Danas sam, međutim, cenzuriran – duboko sam uvjeren bez razloga. Kao neželjen odlučio sam napustiti zajednicu.

Svima Vama želim puno uspjeha, a moderatora molim da prousti ovu zahvalu Vam na ugodnom druženju.

Zbogom,

mikulamali

New Report

Close