Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



INA analiza, sigurno svima zanimljiva

Kad bi mi još netko rekao gdje je tu analiza,
bio bih mu zahvalan.
A možda bi bilo i zanimljivo

[/quote]

http://www.signali.biz/SignalsGain.aspx

analiza ina je …skoro na dnu…





@Signalibiz

jel se može to simulirati na nekom drugom razdoblju? npr. od 1.1.2007 do 1.1.2008?

za koje dionice zelite simulaciju?
[/quote]
ja bi ako može HDEL i LEDO…od 1.1. do danas….hvala.
[/quote]

HDEL-R-A

ovako odoka sa grafa: neuralne mreze faktor ulozeno/dobiveno = 1,4
buy/hold ulozeno/dobiveno =0,4

Over Buy/hold: 1400/400=3.5 tj. 350%!!
U racun ulaska ili izlaska sa trzista je uzeta OPEN cijena na dan projekcije.
No oprez, sto je dionica manje likvidna, to je veci spread ponude i potraznje. zato postoji problem ako vam je stop loss odredjen na -1.5 %, a vi je ponekad ne mozete prodati ni na -4%. opet s druge strane pad kod likvidnih dionica je puno veci (odnos s over buy hold je velik), pa je i rast puno veci, tj. tu je dobra prilika za zaradu kad se trziste vraca.
Razumna odluka po meni je trejdati na malo likvidnim dionicama VRLO oprezno pogotovo u ovo ljetno vrijeme.

LEDO analize zasad nema.

www.signali.biz




INA analiza, sigurno svima zanimljiva

Kad bi mi još netko rekao gdje je tu analiza,
bio bih mu zahvalan.
A možda bi bilo i zanimljivo

[/quote]

http://www.signali.biz/SignalsGain.aspx

analiza ina je …skoro na dnu…
[/quote]

na navedenoj stranici su analize sa zakasnjenjem od 14 dana.

www.signali.biz





@Signalibiz

jel se može to simulirati na nekom drugom razdoblju? npr. od 1.1.2007 do 1.1.2008?

za koje dionice zelite simulaciju?

[/quote]
mislio sam isto na ATPL. bilo bi zgodno vidjeti rezultat trade vs buy and hold za jedno čisto bikovsko razdoblje, pa za neko pola-pola kao i za ono medvjeđe koje ste spostali ranije. ak nije problem.
(možemo na ti ovdje na forumu?)
[/quote]

ok, tunasalad, stavit cu racun. to bi stvarno moglo biti zanimljivo.
nista ne moze pobijediti trziste koje stalno raste.
moja pretpostavka je da ce odnos sa buy/hold biti manji.
no, nitko sretniji od svih nas kada bi trziste stalno raslo, tada ne treba biti previse pametan.

www.signali.biz


opet s druge strane pad kod likvidnih dionica je puno veci (odnos s over buy hold je velik), pa je i rast puno veci, tj. tu je dobra prilika za zaradu kad se trziste vraca.

mislio sam reci pad kod manje likvidnih dionica je puno veci.
sastavit cu neki pojednostavljeni tekst o ovoj tehnologiji kad stignem.

www.signali.biz

na navedenoj stranici su analize sa zakasnjenjem od 14 dana.

@signalbiz

Kakav je postotak vjerojatnosti kod analiza ucinjenih na signalbiz…jednostavno receno koliko je dobra ta metoda usporedujuci sa drugim metodama.

plus … dali se moze upotrebljavati za daytrading?

pozdrav


na navedenoj stranici su analize sa zakasnjenjem od 14 dana.

@signalbiz

Kakav je postotak vjerojatnosti kod analiza ucinjenih na signalbiz…jednostavno receno koliko je dobra ta metoda usporedujuci sa drugim metodama.

plus … dali se moze upotrebljavati za daytrading?

pozdrav
[/quote]

Odgovaram sam sebi posto vjerovatno necu dobiti odgovor na postavljena pitanja.

Ali dodam jos jedno za signalbiz: dali se uz signalbiz-metodu moglo videti danasnji rast napr…nasdaqa ?

Ci vediamo


na navedenoj stranici su analize sa zakasnjenjem od 14 dana.

@signalbiz

Kakav je postotak vjerojatnosti kod analiza ucinjenih na signalbiz…jednostavno receno koliko je dobra ta metoda usporedujuci sa drugim metodama.

plus … dali se moze upotrebljavati za daytrading?

pozdrav
[/quote]
oko 65-75%. sa stop lossom i vise, ali to je ipak ispravljanje gresaka.
trenutno su u razvoju modeli koji idu i preko toga.
hrvatsko trziste je malo i postoji relativno malo podataka, a problem je i u tome sto se trziste naglo razvilo, tako da podaci prije godinu, dvije dana nemaju veze sa danasnjim stanjem.
trening neuralne mreze zahtijeva mnogo podataka, mnogo je jednostavnije u zemljama s godinama dobrih podataka.
neuralne mreze su izvrsne za daytrading, postoji mnogo vise tocaka.
evo forex neural networks daytraderi.
http://www.youtube.com/watch?v=hBEzkV33TVk

www.signali.biz

@signalbiz

Kakav je postotak vjerojatnosti kod analiza ucinjenih na signalbiz…jednostavno receno koliko je dobra ta metoda usporedujuci sa drugim metodama.

plus … dali se moze upotrebljavati za daytrading?

pozdrav

Meni kod takvih alata, iako se u pravilu divim trudu onoga koji ga je modelirao i pisao, alarm za uzbunu zvoni kod osnovne činjenice. Ako netko ima tako moćan alat s kojim može raditi izvanredne prinose bez puno truda. Pa čemu onda dilati taj software za neke sitne pare? Prodat kuću, auto… u banku po kredit, lupit par milja na tržište i ajmo… za par godina kupiš vilu umjesto kuće, nabrijanog mercedesa umjesto auta, štogod si si još priželjkivao… a kusur pustiš da se vrti da imaš za mirovinu. Čemu se onda zahebavat sa maloprodajom softwarea???

My 2lp.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


oko 65-75%. sa stop lossom i vise, ali to je ipak ispravljanje gresaka.
trenutno su u razvoju modeli koji idu i preko toga.
hrvatsko trziste je malo i postoji relativno malo podataka, a problem je i u tome sto se trziste naglo razvilo, tako da podaci prije godinu, dvije dana nemaju veze sa danasnjim stanjem.
trening neuralne mreze zahtijeva mnogo podataka, mnogo je jednostavnije u zemljama s godinama dobrih podataka.
neuralne mreze su izvrsne za daytrading, postoji mnogo vise tocaka.
evo forex neural networks daytraderi.
http://www.youtube.com/watch?v=hBEzkV33TVk

hvala na objasnjenju.

Ako je 65-75% nije lose.(stoploss nije relevantan..po mom misljenju)

Da je hrvatsko trziste malo i da ima relativno malo podataka se slazem.Ali posto sam ja zadnjih 4 mjeseca praktizirao analize(ewt) i HR-indexa i dionica mogu kazati da nema problema.
Mogu se ciniti i vrlo dobre daytrading analize za vecinu HR-dionica.

Slazem se sa Roosterom da je bolje zaradivati uz dobre analize nego se baviti prodajom software-tehnike i slicnim uslugama.

i na kraju sretno Signalbiz…nadam se da ce sve ici dobro i zelim uspjeh

Vlad. molim te da mi prokomentiras ovaj graf crobexa. dali je moguce da se formira trokut i dali je moguce da se sutra ili prekosutra odbijemo od donje linije ?
nacrtao sam plavim crtama kanal koji ide od pocetka godine i u kojemu se ocito nalazimo.
Hvala.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Vlad. molim te da mi prokomentiras ovaj graf crobexa. dali je moguce da se formira trokut i dali je moguce da se sutra ili prekosutra odbijemo od donje linije ?
nacrtao sam plavim crtama kanal koji ide od pocetka godine i u kojemu se ocito nalazimo.
Hvala.

ne treba ti Vlad….> Nasdaq + 2.47% ..za sada

New Report

Close