Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



tješi se, prijatelju…
aj pokaži rezultat kupi-drži pristupa u odnosu na rezultat trgovanja prema TA tijekom ovakvih velikih korekcija, a ne u malom i po rasponu cijena/indeksa beznačajnom vremenskom intervalu (što pokazuju tvoji grafovi) …

prijatelju, daj nam molim te pokaži rezultat kupi-drži pristupa u odnosu na rezultat trgovanja prema TA
[/quote]
samo ti kupuj i drži [thumbsup]
da sam ja samo kupio i držao, danas bi mi portfelj vrijedio puuuno manje.
a kada mi moje analize pokažu da je vrijeme za veliki šoping, idem.
uzgred, ja sam već sa SVIM kešom na bidu, ali jako,jako nisko: na nekim dionicama bid je šupalj da ne povjeruješ pa pucanje živaca pojedincima nije isključeno.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


U SAD-u danas dno – nize od ovoga vrlo tesko (mislim na 10828 bodova DJIA). Crobex bi mogao rasti zbog INE ali i padati ako fondovi budu pritisnuti povlacenjem sredstava zbog najnovijih minusa – dosta neizvjesno. Po mojem misljenju dosta nasih dionica je i dalje precijenjeno.

slažem se.
ali ima ih i podcjenjenih…brodari, adrs,frnk,kodt,ipkk,ht…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



prijatelju, daj nam molim te pokaži rezultat kupi-drži pristupa u odnosu na rezultat trgovanja prema TA


@Fidel

Prednost TA a specialno EWT je da se moze unapred videti razvitak i ili izaci iz trgovanja ili napr ulagati u bear_fondove ili warrants…itd.

Exempel su ova 2 grafa od americkog SP indexa…sto je naznacivalo pad

Vidi privitke:

jedan graf pokazuje na analizu stvorenu 29/4-08 a drugi graf danasnje stanje 15/7-08

Naravno da onaj koji je prodao na vrijeme ili ulozio u druge vrijednosnice je zaradio.

Sto ce biti dalje?…to je druga stvar ali TA (i standardni a specialno EWT )ima prednost.

najbolje je kombinacija TA i FA za one koji imaju znanje od jednog i drugog

Så är det !

[/quote]
Croman, sve je to super, ali ti uvijek imas dvije ili tri opcije. Daj neki konkretni savjet…
[/quote]


@fidel

Ako dva pokazana privitka(grafa ) ne pokazuju tebi prednost TA (EWT) i ako se ne moze razumit da se od razine(1) ide prema razini (2) onda ima problema???

I onda se ne isplati pisati i objasnjavati druge situacije/analize)

Na isti nacin kao sto su prijasnje SP-prognose pokazivale na cilj,tako ima i danas novih analiza koje pokazuju ste ce se vjerovatno desit na burzi.

Ali nije mi stalo do diskusije…to prepustam drugima

laku noc




tješi se, prijatelju…
aj pokaži rezultat kupi-drži pristupa u odnosu na rezultat trgovanja prema TA tijekom ovakvih velikih korekcija, a ne u malom i po rasponu cijena/indeksa beznačajnom vremenskom intervalu (što pokazuju tvoji grafovi) …

prijatelju, daj nam molim te pokaži rezultat kupi-drži pristupa u odnosu na rezultat trgovanja prema TA
[/quote]
samo ti kupuj i drži [thumbsup]
da sam bar ja samo kupio i držao, danas bi mi portfelj vrijedio puuuno manje.
a kada mi moje analize pokažu da je vrijeme za veliki šoping, idem.
uzgred, ja sam već sa SVIM kešom na bidu, ali jako,jako nisko: na nekim dionicama bid je šupalj da ne povjeruješ pa pucanje živaca pojedincima nije isključeno.
[/quote]

Vlad111, je li , šta bi sa onim tvojim "polaganim ulaskom" u dionice?





tješi se, prijatelju…
aj pokaži rezultat kupi-drži pristupa u odnosu na rezultat trgovanja prema TA tijekom ovakvih velikih korekcija, a ne u malom i po rasponu cijena/indeksa beznačajnom vremenskom intervalu (što pokazuju tvoji grafovi) …

prijatelju, daj nam molim te pokaži rezultat kupi-drži pristupa u odnosu na rezultat trgovanja prema TA
[/quote]
samo ti kupuj i drži [thumbsup]
da sam bar ja samo kupio i držao, danas bi mi portfelj vrijedio puuuno manje.
a kada mi moje analize pokažu da je vrijeme za veliki šoping, idem.
uzgred, ja sam već sa SVIM kešom na bidu, ali jako,jako nisko: na nekim dionicama bid je šupalj da ne povjeruješ pa pucanje živaca pojedincima nije isključeno.
[/quote]

Vlad111, je li , šta bi sa onim tvojim "polaganim ulaskom" u dionice?
[/quote]
polagano dokupljivao ztnj, ako baš želiš znati.
danas on narastao pa sam ca 45% u dionicama.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!






može graf kako teoretski izgleda ebete graf, za one manje upućene?
u skladu s tim kakva su predviđanja za ATPL

ebete graf: tek se formira vrh 3, potom slijedi 4. i 5.
dno može biti na različitim razinama: zato će se promatrati formacije u nastajanju te podrške i otpori.

H&S kaže da bi grobi trebao barem na ca 3200.
[/quote]

i bez obzira na inu od cca. 2700-3000?
[/quote]
da.
to znači da će ostale grobex sastavnice biti na nižoj razini nego 14.04.
[/quote]

Vlad, pa neke su već davno ispod 14.04.
npr.TNPL,ATGR,CKML,DDJH,ERNT,HDEL,HT,INDG,KNZM,OPTE,PTKM,SUNH,TISK,VERN,ZVCV, a vjerovatno ih ima još, ali ko će sve to.
[/quote]
da.
a ina je iznad za ca 40%.
sa inom na 2100 grobi bi pao za ((2950-2100)/2950 x 100)x 0,2=5,76% tj za 206 bodova.
stoga bi danas grobi s inom na 2100 bio ca 3374- nisko, vrlo nisko.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

jdpl-09.06.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ovdje upišite svoj komentar…

Kaj Vi stvarno vjerujete da se Hrvatska bu zval Agrokor?

jučer sp500 dotaknuo 1200.
H&S prognoza davala je 1200 kao prvi target pada i pogodila je do u punat (baš ovakva preciznost je čista slučajnost).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

kako tumačite da je MACD signal (koji obično kasni nekoliko dana) presječen već par dana u buy signal npr. za atpl, igh,… a s druge strane predviđa se pad ovih dionica, bar kratkoročno


kako tumačite da je MACD signal (koji obično kasni nekoliko dana) presječen već par dana u buy signal npr. za atpl, igh,… a s druge strane predviđa se pad ovih dionica, bar kratkoročno

Ne možete gledati samo jedan indikator i na osnovu njega raditi procjene.
Pogledajte i druge pokazatelje

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close