Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

FTSE: Nakon današnjeg dana stanje je prilično ozbiljno (vidi sliku ftse11). Oscilatori (sa slike ftse12) nimalo ne ohrabruju pred sutrašnji dan. Izrazita je dominacija prodavača, momentumi su vrlo slabi, ili u padu.

eto jedna dobra vijest

Top Stories
Oil Tumbles More Than $10- AP
Oil prices tumbled Tuesday as U.S. stocks sold off amid worries about the nation’s economic health. Prices dropped more than $10 a barrel from their highest point of the day.


FTSE: Nakon današnjeg dana stanje je prilično ozbiljno (vidi sliku ftse11). Oscilatori (sa slike ftse12) nimalo ne ohrabruju pred sutrašnji dan. Izrazita je dominacija prodavača, momentumi su vrlo slabi, ili u padu.


Ako si u pravu, kupovat ćemo naše perjanice za par kuna ???
Vidiš, opet u svakom zlu ima i nešto dobra.jing-jang.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač





može graf kako teoretski izgleda ebete graf, za one manje upućene?
u skladu s tim kakva su predviđanja za ATPL

ebete graf: tek se formira vrh 3, potom slijedi 4. i 5.
dno može biti na različitim razinama: zato će se promatrati formacije u nastajanju te podrške i otpori.

H&S kaže da bi grobi trebao barem na ca 3200.
[/quote]

i bez obzira na inu od cca. 2700-3000?
[/quote]
da.
to znači da će ostale grobex sastavnice biti na nižoj razini nego 14.04.
[/quote]

Vlad, pa neke su već davno ispod 14.04.
npr.TNPL,ATGR,CKML,DDJH,ERNT,HDEL,HT,INDG,KNZM,OPTE,PTKM,SUNH,TISK,VERN,ZVCV, a vjerovatno ih ima još, ali ko će sve to.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

kaj ti mislis da ce sve njihove firme pokazati los rezultat?
nece.
jer su digli prodajne cijene.

meni se ovo cini kao jedna grande prevara.
najednom kriza u financijskom sektoru, pa hipoteke, pa nafta…
savovi pucaju na sve strane.
i sve u 3-4 mjeseca. ma daj, kaj je too much je too much.
zato ih i treba ignorirati.
A ko ti brani da ih ignoriraš???
Nemoj piti coca-colu i gotovo.Srušit ćeš im burzu.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Ja znam samo da kad sam postao prije desetak dana da je evidentan H&S dosta ljudi je reklo ma kakvi,gluposti.Mig je prednjačio u svojim krivim prognozama, kao i uvijek.
Mislim da je 3200 optimistična varijanta, vidjet ćemo ovaj tjedan

pokvaren si koliko si tezak..[lol]

daj mi neku moju krivu prognozu molim te [pray]
[/quote]

Ajde MIG12, po čemu je on pokvaren a ti nisi.
Po tebi su ljudi kupovali INGRu po 60k kuna i DLKV na 1900kn.
Ako si toliko hrabar, udari ti po asku i diži cijenu, na sve ove vijesti iz vana.
Kmh žbljah… [yawn]

Ovdje upišite svoj komentar…


Evo podsjetnik na jedan test koji sam napravio prije par dana, ne znam koliko je mjerodavan ali bolje išta nego ništa:
Vaš link

Trgovanje na ATPL po MACD signalima u zadnjih 12 mjeseci sa kupnjom i prodajom 10 dionica (radi lakšeg računanja).

Uloženi iznos: 17.150kn

Buy&hold metoda: zarada 6.016 kn
TA metoda: zarada 8.210 kn

Baš ću napraviti nešto slično za par drugih dionica, čisto da vidim kako će ispasti.

po macd sigurno nisi zaradio, ja sam ga isprobavao na bar 10 dionica. sve su ispale ispod buy/hold


prijatelju, daj nam molim te pokaži rezultat kupi-drži pristupa u odnosu na rezultat trgovanja prema TA


@Fidel

Prednost TA a specialno EWT je da se moze unapred videti razvitak i ili izaci iz trgovanja ili napr ulagati u bear_fondove ili warrants…itd.

Exempel su ova 2 grafa od americkog SP indexa…sto je naznacivalo pad

Vidi privitke:

jedan graf pokazuje na analizu stvorenu 29/4-08 a drugi graf danasnje stanje 15/7-08

Naravno da onaj koji je prodao na vrijeme ili ulozio u druge vrijednosnice je zaradio.

Sto ce biti dalje?…to je druga stvar ali TA (i standardni a specialno EWT )ima prednost.

najbolje je kombinacija TA i FA za one koji imaju znanje od jednog i drugog

Så är det !

[/quote]
Croman, sve je to super, ali ti uvijek imas dvije ili tri opcije. Daj neki konkretni savjet…

U SAD-u danas dno – nize od ovoga vrlo tesko (mislim na 10828 bodova DJIA). Crobex bi mogao rasti zbog INE ali i padati ako fondovi budu pritisnuti povlacenjem sredstava zbog najnovijih minusa – dosta neizvjesno. Po mojem misljenju dosta nasih dionica je i dalje precijenjeno.

Sutra bi moglo biti izazovno trgovanje s Inom. Parabolički SAR je već drugi dan prešao i ostao iznad cijene dionice. I bez grafa je uočljiv pad pritiska kupaca, ali su ostali nezgodni, nezgodni, stohastic momentumi.

postovani,

posto ste me uhvatili za jezik, evo malo konkretnih rezultata.

u primjeni vidite neuralne mreze + gen. optimizaciju + stop loss
sve je to americka tehnologija + europski know-how + dvije godine razvoja + mladost + znatizelja.
zbog velicine investicije morali smo naci europske partnere.
stranica je kao testna zasad pustena u hrvatskoj, dok ce u ostalim zemljama biti pustena
nakon ljeta, zbog godisnjih odmora i operative.

svi znamo onu Delboyevu krilaticu: ‘he who dares wins’
no kao sto govori g. Croman najvaznije je primjenjivati stop loss prije svakog investiranja.
ovdje je stop loss razina/prag geneticki optimizirana kako bi nanio najmanje stete potencijalnoj zaradi,
a opet kako ne bi postojala mogucnost veceg gubitka.
Mogucnost gubitka uviek postoji i uviek ce postojati.
Svaki Exit (izlazna) razina (postotni pad) sa trzista i Reentry (ponovni ulazak) je trenirana fitness function na posljednjih 6 mjeseci. To bi znacilo da se za svaku dionicu ispituju sve kombinacije kad je projekcija sugerirala ulazak a desio se pad u odredjenom rasponu (kao primjer 0%-5% u koracima 0.001%) i odabire se optimalna za izlazak te se isto racuna za ponovni ulazak te se dobivaju optimalne vrijednosti koje su dale najbolji omjer rizik/prinos.
Ova tehnologija se sigurno vec koristi u hrvatskoj, samo je nepoznato tko je koristi i s kojim rezultatima.

http://en.wikipedia.org/wiki/Neural_network

S neuralnim mrezama postoji problem racunalne snage:
A. K. Dewdney, a former Scientific American columnist, wrote in 1997, “Although neural nets do solve a few toy problems, their powers of computation are so limited that I am surprised anyone takes them seriously as a general problem-solving tool.”

No ovom problemu se pridodalo rjesenje koje takodjer nije novo:
http://en.wikipedia.org/wiki/Genetic_algorithm

Kombinacija tog dvoje je nova tehnologija:
http://en.wikipedia.org/wiki/Neuroevolution

Sjetimo se kakve su bile racunalne igre proslog desetljeca i kakve su danas, i koliko se racunalna snaga povecala u tom razdoblju.

U ovo ljetno vrijeme sa smanjenim obimom trgovanja u cilju nam je zasad iskljucivo preliminarno istrazivanje trzista i promoviranje ovih tehnologija tako da smo razvili i sustav pozivnica koje dijelimo od danas. Molim cijenjene upite za istima na privat.
Takodjer spremni smo pomoci svima koji se zele okusati u ovoj tehnologiji samostalno.
Zahvaljujem na paznji.

www.signali.biz

New Report

Close