Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nisam baš uvjeren da će nastavak ići kako je nacrtano… ni blizu.

nisam ni ja [proud]…ali ne bi imao ništa protiv da odsad ide približno kao na grafu koji je postao rooster [pray].
Mislim da nebi trebali zanemariti zbivanja oko INE, a i nafta (WTI Crude) koja je (14.04.) bila u punom zamahu, danas se nekako lomi na "otporu" cca $146…tako da sve je neizvijesno.
evo jučerašnji crobi za usporedbu sa onim grafom

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

dobro , vidim da sam dobio kulju za procjenu situacije…
neka, neka…
zivi bili pa vidjeli.
[lol]

ps. nafta nece probiti 146 dolara.
DOW je sada na 10900, pao za 1,5 %
koji su to debili…. [lol]


dobro , vidim da sam dobio kulju za procjenu situacije…
neka, neka…
zivi bili pa vidjeli.
[lol]

ps. nafta nece probiti 146 dolara.
DOW je sada na 10900, pao za 1,5 %
koji su to debili…. [lol]

pardon, glupi ameri na 10800! skoro 2% minusa!
oni misle da se ponavlja 1929 godina…mislim, takve clanke provlace kroz novine…
to reklamiraju, ne?

majko mila…pa ko je tu lud?

pazi sad ovo – mi imamo sitauciju sa Inom i ona nas drzi visoko, i sad mi ne mozemo pratiti amere.
jel tak?
najbolje bi bilo da uopce ne obracamo paznju na njihove gluposti.
ali, mogao bi se njima dogoditi i odbijanac.


Ja znam samo da kad sam postao prije desetak dana da je evidentan H&S dosta ljudi je reklo ma kakvi,gluposti.Mig je prednjačio u svojim krivim prognozama, kao i uvijek.
Mislim da je 3200 optimistična varijanta, vidjet ćemo ovaj tjedan

Ja ti dajem 100 jer se slažem sa ovim da Crobi nebu baš zadržan tako lako. Nije da se nekom žuri gore

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

pardon, glupi ameri na 10800! skoro 2% minusa!
oni misle da se ponavlja 1929 godina…mislim, takve clanke provlace kroz novine…
to reklamiraju, ne?

majko mila…pa ko je tu lud?

pazi sad ovo – mi imamo sitauciju sa Inom i ona nas drzi visoko, i sad mi ne mozemo pratiti amere.
jel tak?
najbolje bi bilo da uopce ne obracamo paznju na njihove gluposti.
ali, mogao bi se njima dogoditi i odbijanac.


@tigar

nisu amerikanci ni najmanje ludi..ali svi prate njihove burze…kao i vi

ali jos kraj nije "ludostima" …veselite se dok mozete…

malo gore ..malo ili vise dole…takav je ples


pardon, glupi ameri na 10800! skoro 2% minusa!
oni misle da se ponavlja 1929 godina…mislim, takve clanke provlace kroz novine…
to reklamiraju, ne?

majko mila…pa ko je tu lud?

pazi sad ovo – mi imamo sitauciju sa Inom i ona nas drzi visoko, i sad mi ne mozemo pratiti amere.
jel tak?
najbolje bi bilo da uopce ne obracamo paznju na njihove gluposti.
ali, mogao bi se njima dogoditi i odbijanac.


@tigar

nisu amerikanci ni najmanje ludi..ali svi prate njihove burze…kao i vi

ali jos kraj nije "ludostima" …veselite se dok mozete…

malo gore ..malo ili vise dole…takav je ples

[/quote]

kaj ti mislis da ce sve njihove firme pokazati los rezultat?
nece.
jer su digli prodajne cijene.

meni se ovo cini kao jedna grande prevara.
najednom kriza u financijskom sektoru, pa hipoteke, pa nafta…
savovi pucaju na sve strane.
i sve u 3-4 mjeseca. ma daj, kaj je too much je too much.
zato ih i treba ignorirati.


tješi se, prijatelju…
aj pokaži rezultat kupi-drži pristupa u odnosu na rezultat trgovanja prema TA tijekom ovakvih velikih korekcija, a ne u malom i po rasponu cijena/indeksa beznačajnom vremenskom intervalu (što pokazuju tvoji grafovi) …

prijatelju, daj nam molim te pokaži rezultat kupi-drži pristupa u odnosu na rezultat trgovanja prema TA


Ja znam samo da kad sam postao prije desetak dana da je evidentan H&S dosta ljudi je reklo ma kakvi,gluposti.Mig je prednjačio u svojim krivim prognozama, kao i uvijek.
Mislim da je 3200 optimistična varijanta, vidjet ćemo ovaj tjedan

pokvaren si koliko si tezak..[lol]

daj mi neku moju krivu prognozu molim te [pray]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



tješi se, prijatelju…
aj pokaži rezultat kupi-drži pristupa u odnosu na rezultat trgovanja prema TA tijekom ovakvih velikih korekcija, a ne u malom i po rasponu cijena/indeksa beznačajnom vremenskom intervalu (što pokazuju tvoji grafovi) …

prijatelju, daj nam molim te pokaži rezultat kupi-drži pristupa u odnosu na rezultat trgovanja prema TA
[/quote]

Ako se mogu umješat među prijatelje,
Već sam davno bio nešto slično pisao – Ne postoji rezultat trgovanja prema TA kao takav. Postoji moj rezultat, tvoj, od treće osobe itd. Rezultat TA ovisi o tehničaru. Znate kako kažu: "100 tehničara – 100 rezultata" ho-ho-ho. Vlad, nadam se da je TA nešto rekla i prije korekcije a ne samo tijekom.

prijatelju, daj nam molim te pokaži rezultat kupi-drži pristupa u odnosu na rezultat trgovanja prema TA


@Fidel

Prednost TA a specialno EWT je da se moze unapred videti razvitak i ili izaci iz trgovanja ili napr ulagati u bear_fondove ili warrants…itd.

Exempel su ova 2 grafa od americkog SP indexa…sto je naznacivalo pad

Vidi privitke:

jedan graf pokazuje na analizu stvorenu 29/4-08 a drugi graf danasnje stanje 15/7-08

Naravno da onaj koji je prodao na vrijeme ili ulozio u druge vrijednosnice je zaradio.

Sto ce biti dalje?…to je druga stvar ali TA (i standardni a specialno EWT )ima prednost.

najbolje je kombinacija TA i FA za one koji imaju znanje od jednog i drugog

Så är det !

Evo podsjetnik na jedan test koji sam napravio prije par dana, ne znam koliko je mjerodavan ali bolje išta nego ništa:
Vaš link

Trgovanje na ATPL po MACD signalima u zadnjih 12 mjeseci sa kupnjom i prodajom 10 dionica (radi lakšeg računanja).

Uloženi iznos: 17.150kn

Buy&hold metoda: zarada 6.016 kn
TA metoda: zarada 8.210 kn

Baš ću napraviti nešto slično za par drugih dionica, čisto da vidim kako će ispasti.


prijatelju, daj nam molim te pokaži rezultat kupi-drži pristupa u odnosu na rezultat trgovanja prema TA


@Fidel

Prednost TA a specialno EWT je da se moze unapred videti razvitak i ili izaci iz trgovanja ili napr ulagati u bear_fondove ili warrants…itd.

Exempel su ova 2 grafa od americkog SP indexa…sto je naznacivalo pad

Vidi privitke:

jedan graf pokazuje na analizu stvorenu 29/4-08 a drugi graf danasnje stanje 15/7-08

Naravno da onaj koji je prodao na vrijeme ili ulozio u druge vrijednosnice je zaradio.

Sto ce biti dalje?…to je druga stvar ali TA (i standardni a specialno EWT )ima prednost.

najbolje je kombinacija TA i FA za one koji imaju znanje od jednog i drugog

Så är det !

[/quote]

pozdrav Croman

molim te kaži na koju vrijednost si najavljivao SP indexa tj. gdje mu je čvrsto dno

da ne listam sada unatrag
pozdrav

New Report

Close