Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ Wiking
Do koih razina ovaj kanal može ići?

PS
Ja sam svoje kartkoročne investiciske odluke donio, te ih neću mjenjati. Bez obzira na sr…a u Americi. MIslim da sam dobro pazario (po FA), i sad ćekam i pratim TA.
BArem sam miran ove dane oko godišnjeg odmora.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.





evo mikulamali i slikoviti kanal i kak smo danas vraceni u njega [cry]

znate sto pa necu vise nista stavljat niti komentirat uopce na ovom forumu, nista.Pun K mi je ovih jedinica a postan je samo cjenovni kanal,nek se javi ovdje javno ko je stavio jedan % i nek obrazlozi.ZBOGOM i cujem se samo na PM
[/quote]

I od mene stoja. Ja sam bull po nahodjenju, ali i meni idu na zivce koji daju jedinice samo zato jer im necije misljenje ne odgovara. A za nekoliko ljudi na forumu stoja uvijek moze ici …
Ako je ista izvjesno, cjenovni kanal jest. Meni jedino nije jasno dokle crobi moze plesati po gornjoj granici i sto se treba dogoditi da je probije, pa krene gore. S druge strane, nerviraju me i ovi koji cim crobi malo klekne padaju u trans vicuci "gotovo je, pred nama je ambis". Koliko god bilo dobro (na neki nacin) sto koreliramo sa svjetskim burzama, s druge strane nedostatak stranog kapitala na ZSE smanjuje utjecaj svjetskih burzi na nasu.
[/quote]

ja sam se sad nadao preokretu jer se dosta toga dobrog poklopilo dok nisu indijanci zaj……U srbiji vlada,mi ratificirali za nato,INA,tada je nafta pala na 135$,EU se zelenio do bola i onda oni prek bare se zmasakriraju i odu u debelo crveno,fuj
[/quote]

Uvijek treba gledat ko nešto piše i zašto. Osobno kad je s…, a ja krcat dionicama sigurno neću širiti paniku i govorit kako je sve koma. Uvijek postoji mogućnost da netko uz još niz loših vijesti možda onda promisli ko i ja, pa krene u prodaju, pa mi onda bude još gore. A da sam u kešu, onda kao brižan za ostale širim loše vijesti, kako bi ljudi spasili što se spasit da.
Oni koji hoće prodavat kad je sve super navlače sa parolama up-up, ili ide to sve u nebo.
Ipak ne služim se takvim metodama, mada mislim da su za neke vrlo učinkovite. U svakom slučaju treba pratit vijesti dobre i loše, a forum je dobar povremeno za informacije, ali nikako kao osnovni način dluke o K-P. Mislim da većina tako i razmišlja

FTSE

na najvećem europskom financijskom tržištu vrijednost indeksa približila se donjoj granici cjenovnog kanala, na samo 1% (slika FTSE1).

Kratkoročna perspektiva:

(Slika FTSE2) Snaga pdajućeg trenda je vrlo jaka. Jaki je i pritisak prodavača. No, kako se kratkoročni momentum nalazi na minimumu, u ponedjeljak je izvjestan rast indeksa.

Srednjoročna perspektiva

S obzirom na nešto ubrzaniji pad, od ranije očekivanoga – ukoliko dođe do odbijanja od donje granice cjenovnog kanala, vjerojatan je nastanak rastćeg međuvala (ne čistog 4. vala po Ellitottu). Veličina tog vala će biti zavisna o zbivanjima u okruženju (najviše USA). U najboljem slučaju, koliko sada vidim, granica rasta bi mogla biti 5650 bodova. U tom slučaju bi čisti 4. val bio odložen za nešto kasnije.

S&P

S&P indeks se približava donjoj granici cjenovnog kanala (Slika S&P1), kako je bilo i očekivano.

Kratkoročna perspektiva

(Slika S&P2) Premda je promet u porastu, već danima – izrazito dominiraju prodavači. Snaga padajućeg trenda je jaka. Kratkoročni momentum je vrlo nestabilan, pa su šanse za rast i pad indeksa u ponedjelja, približno podjednake.

Srednoročna perspektiva

Do donje granice cjenovnog kanala preostalo je nekih 3-4%. Međutim, ukoliko indeks na toj vrijednosti udari o granicu, onda nije izvjestan nastanak čistog 4. vala po Elliottu – već manjeg, međuvala. Taj val bi mogao rasti do nekin 1280 bodova, koliko za sada vidim. O eventualnoj ekstenziji više ću moći reći nešto kasnije. U tom slučaju bi 4. val bio odložen za nešto kasnije.

CROBEX

Samo kratkoročna perspektiva (o svemu ostalome već je manje-više sve rečeno).

Premda od konca travnja raste momentum prometa, pritisak prodavača nikad nije bio izražen kao u Americi ili Europi !!! Negativni trend je prilično jak, premda s izraženom opadajućom snagom.

Kritičan je kratkoročni momentum vrijednosti indeksa. Nakon dostizanja maksimalne vrijednosti u četvrtak, u petak je počelo njegovo slabljenje. Vrlo je izvjesno daljnje slabljenje momentuma, a s njime i indeksa. Za očekivati je da će do promjene smijera doći kad kratkoročni momentum padne ispod 20% snage (sad je na oko 45% od maksimalne snage).


S&P

S&P indeks se približava donjoj granici cjenovnog kanala (Slika S&P1), kako je bilo i očekivano.

Kratkoročna perspektiva

super grafovi
iz njih se stošta da iščitati

hvala mikuli, ocjena 100

(Slika S&P2) Premda je promet u porastu, već danima – izrazito dominiraju prodavači. Snaga padajućeg trenda je jaka. Kratkoročni momentum je vrlo nestabilan, pa su šanse za rast i pad indeksa u ponedjelja, približno podjednake.

Srednoročna perspektiva

Do donje granice cjenovnog kanala preostalo je nekih 3-4%. Međutim, ukoliko indeks na toj vrijednosti udari o granicu, onda nije izvjestan nastanak čistog 4. vala po Elliottu – već manjeg, međuvala. Taj val bi mogao rasti do nekin 1280 bodova, koliko za sada vidim. O eventualnoj ekstenziji više ću moći reći nešto kasnije. U tom slučaju bi 4. val bio odložen za nešto kasnije.


@ Wiking
Do koih razina ovaj kanal može ići?

PS
Ja sam svoje kartkoročne investiciske odluke donio, te ih neću mjenjati. Bez obzira na sr…a u Americi. MIslim da sam dobro pazario (po FA), i sad ćekam i pratim TA.
BArem sam miran ove dane oko godišnjeg odmora.


Ja to isto tako to ti.
Kad kupim po FA, nebrinem puno.Kadli, tadli doći će sve na svoje, a kratkoročna zarada je čista kocka.Prodaj sad, MOŽDA sutra i preksutra bude jeftinije, pa tako u nedogled, a nervoza jesi li bio u pravu i broj popušenih cigareta zbog toga nije dovoljan razlog za takvu vrstu kocke.
Vrlo vjerovatno je Kerefek u pravu što se tiče dugoročne prognoze,o proljetnom oporavku,
a ako i kad to toga tođe, Bože moj, pa postoje banke i krediti.
U svakom slučaju, oporavka će biti,svijet neće propasti, a ako i propadne, pa koga briga za dionice tada.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

problemi preko bare su po mom skromnom mišljenju vrlo blizu vrhuncu (čitaj: uzmi što možeš prije izbora) tako da će i EU (nažalost samo slijepi putnik na tom brodu) u istom smjeru … kod nas smo pak blizu trenutka kad će ponovo počet iskrcaj (nadam se da neće) po abecedi bez obzira na TA ili FA jer s puno ljudi s kojima sam razgovarao je ovih dana počelo povlačiti lovu iz fondova (kaj se čekalo do sada?!) i razmišlja o izlasku i iz dionica na neko dulje vrijeme … da li će lova od ine to pokriti ostaje za vidit

p.s. i dalje sam 90 posto u tranu … ( wiking [thumbsup] )

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Imam tri pitanja:

1. Zašto je naš Vlad1111 ostao poprilično iznenađen kad klin (slika crobex3) nije odradio očekivani posao?

2. Zašto su se investitori (u cjelini) ponašali poprilično iracionalno (slika crobex4) kad je poznato kako su mogli biti puno racionalniji?

3. Interesantno je, kad se usporedi slika crobex4 s jučer postanim slikama za S&P i FTSE, kako su se tamo investitori ponašali sasvim u skladu s racionalnim očekivanjima. Nisam baš uvjeren da se mi ponašamo iracionalno, a oni racionalno, samo zato jer nam se to hoće – onako, iz čiste zabave!

poštovani mikulamali,

hvala vam na prilozima
odlični grafovi i pitanja za druge znance
dosta nam otkrivaju ovi grafovi i potvrđuju se i moje slutnje

hvala još jednom i 100 za vas

Ovdje upišite svoj komentar…

Ina se skokovito uspinje uzlaznim kanalom prema 3500 KN:

New Report

Close