Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa zar je netko zaista mislio da ćemo probiti gornju liniju otpora?
Dok iz svijeta ne dođu vijesti o oporavku idemo dolje uz tu vrlo jaku liniju otpora od koje
smo se odbili sa današnjim danom 3 puta.
U ponedjeljak i utorak predviđam potop crobexa sa barem -3% na dan.

O snazi gornje granice cjenovnog kanala sam ranije pisao. Pisao sam i o tzv. mukama po Corbexu – zbog njegove blizine toj gornjoj granici. Htio bih samo dodati da je primarni preduvjet probijanja te granice dobro ekonomsko stanje (ili ti ga prestanak priče o globalnoj recesiji), a glavni uvjet promet od barem 200 mil kuna kroz tri uzastopna dana. Treba biti svjestan da bi probijanje gornje granice cjenovnog kanala značilo, zapravo izlazak iz bear marketa. Prema već ranije priloženim analizama ja to očekujem tek na proljeće iduće godine. A sad je bitno stvoriti preduvjete za formiranje 4 vala po Elliottu – a to znači pristojno se približiti donjoj granici cjenovnog kanala.

Tu nastupa nova nevolja za Crobex – jer je cjenovni kanal prilično strm. Zapravo strmiji od recimo S&P-a ili FTSE-a.

CROMANE kako izgleda situacija Dow i S&P, molim ljepo.
Dugačak je još dan ali ja još uvijek ne vidim odbijanac kod njih, još uvjek mi se ta situacija
ne dopada ni najmanje.

evo mikulamali i slikoviti kanal i kak smo danas vraceni u njega [cry]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Moji svedski podaci vesele …positivno…mozda ce biti i za vas

sretno and …. på återseende

I, kako je bilo danas ?

Vlad1111, što kaže TA za INU? Da li bi znala i dalje padati ili je ovo danas bila tek prodaja ostvarenih dobitaka tradera od jučer, pa slijedi njen oporavak. Danas pred kraj zatvaranja burze nije baš bila vidljiva rasprodaja koja je bila prisutna tokom dana.



Pa zar je netko zaista mislio da ćemo probiti gornju liniju otpora?
Dok iz svijeta ne dođu vijesti o oporavku idemo dolje uz tu vrlo jaku liniju otpora od koje
smo se odbili sa današnjim danom 3 puta.
U ponedjeljak i utorak predviđam potop crobexa sa barem -3% na dan.

O snazi gornje granice cjenovnog kanala sam ranije pisao. Pisao sam i o tzv. mukama po Corbexu – zbog njegove blizine toj gornjoj granici. Htio bih samo dodati da je primarni preduvjet probijanja te granice dobro ekonomsko stanje (ili ti ga prestanak priče o globalnoj recesiji), a glavni uvjet promet od barem 200 mil kuna kroz tri uzastopna dana. Treba biti svjestan da bi probijanje gornje granice cjenovnog kanala značilo, zapravo izlazak iz bear marketa. Prema već ranije priloženim analizama ja to očekujem tek na proljeće iduće godine. A sad je bitno stvoriti preduvjete za formiranje 4 vala po Elliottu – a to znači pristojno se približiti donjoj granici cjenovnog kanala.

Tu nastupa nova nevolja za Crobex – jer je cjenovni kanal prilično strm. Zapravo strmiji od recimo S&P-a ili FTSE-a.
[/quote]

Ovo je najrealnija dugorocna analiza danas. Meni, medjutim, nije jasno tko ce jos biti na burzi kad se to odradi. Mislim da ce vise od pola OIF-ova letjeti s burze. Ali oni ionako vise nisu subjekti….

nisam bob, ali dylan ...



Moji svedski podaci vesele …positivno…mozda ce biti i za vas

sretno and …. på återseende

I, kako je bilo danas ?
[/quote]


@tuxbox

To sto je pisano(jucer 10/7 ) je bilo usmereno na dionicu (boliden) i crobex.
Kao sto sam se ja radovao rastu boliden dionice tako ste se vjerovatno i vi to cinili sa rastom crobexa(prema ca3750) = zadnja crobintra analiza


@bajka

Za sada je pogled malo nesiguran; Moj stara analiza o nasdaq = ca 2120 je uvijek aktualna i racunam taj nivo ili nize od 2120 kao Dno i Cilj.
Odbijanac postoji teoretski ali za njega nisam siguran i pratim.

Ja privatnom kupujem svako toliko manji dio dionica u koje vjerujem dugorocno a onaj najveci dio nameravam kupiti kod ..Dna

Buduci da sam puno aktivan i trgovanjem i drugim zelim najavit sledece:

Ovde ne cu odgovarati ni na komentare a ni na PM .Ovo je zadnji odgovor na komentar usmeren meni.

kontakt kroz info@croman.se je moguc ali imam sve manje vremena da se angaziram za HR analize.

I to ce se primetit sa manjom aktivnosti na ovome forumu.

pozdrav




Moji svedski podaci vesele …positivno…mozda ce biti i za vas

sretno and …. på återseende

I, kako je bilo danas ?
[/quote]


@tuxbox

To sto je pisano(jucer 10/7 ) je bilo usmereno na dionicu (boliden) i crobex.
Kao sto sam se ja radovao rastu boliden dionice tako ste se vjerovatno i vi to cinili sa rastom crobexa(prema ca3750) = zadnja crobintra analiza


@bajka

Za sada je pogled malo nesiguran; Moj stara analiza o nasdaq = ca 2120 je uvijek aktualna i racunam taj nivo ili nize od 2120 kao Dno i Cilj.
Odbijanac postoji teoretski ali za njega nisam siguran i pratim.

Ja privatnom kupujem svako toliko manji dio dionica u koje vjerujem dugorocno a onaj najveci dio nameravam kupiti kod ..Dna

Buduci da sam puno aktivan i trgovanjem i drugim zelim najavit sledece:

Ovde ne cu odgovarati ni na komentare a ni na PM .Ovo je zadnji odgovor na komentar usmeren meni.

kontakt kroz info@croman.se je moguc ali imam sve manje vremena da se angaziram za HR analize.

I to ce se primetit sa manjom aktivnosti na ovome forumu.

pozdrav

[/quote]
da čovjek ne povjeruje.
ianče si jako precizan. [smiley] [kiss]




Moji svedski podaci vesele …positivno…mozda ce biti i za vas

sretno and …. på återseende

I, kako je bilo danas ?
[/quote]


@tuxbox

To sto je pisano(jucer 10/7 ) je bilo usmereno na dionicu (boliden) i crobex.
Kao sto sam se ja radovao rastu boliden dionice tako ste se vjerovatno i vi to cinili sa rastom crobexa(prema ca3750) = zadnja crobintra analiza

[/quote]

Pa jesi li prodao boliden i po kojoj cijeni ?


evo mikulamali i slikoviti kanal i kak smo danas vraceni u njega [cry]

znate sto pa necu vise nista stavljat niti komentirat uopce na ovom forumu, nista.Pun K mi je ovih jedinica a postan je samo cjenovni kanal,nek se javi ovdje javno ko je stavio jedan % i nek obrazlozi.ZBOGOM i cujem se samo na PM

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Ne se nervirati kolega,,,,evo od mene stoja.

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

mravak,
je li išta trejdaš na ipkk?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close