Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo kod Crobexa-a s lakoćom probijena oba otpora i na 3700 i na 3750 bodova. Sada je otvoren put za daljnji rast.


MKM
Ajde reci mi molim te je li znaš nekoga tko je se stvarno ozbiljno posvetio TA? Pa je nakon toga donio zaključak koji ti sada donosiš? Naravno da se trguje, ali ne možeš očekivat rezultat ako se posvetiš površno tomu..

Do sada sam uvijek bio pobornik trgovanja na temelju fundamentalnih pokazatelja. Čak i teoretski, TA ima smisla samo ako dovoljan broj ljudi vjeruje u nju – na temelju "self-fulfilling prophecy" načela. Ako dovoljan broj ljudi na temelju nekog TA pokazatelja vjeruje da će cijena dionice rasti, kupuju tu dionicu i cijena raste…

Zanimaju me stvarna iskustva u zadnje vrijeme. Ključno je pitanje koliko velikih igrača (npr. fond managera) prati te pokazatelje i reagira na temelju njih. Uz dovoljnu podršku to može funkcionirati, ali sam skeptičan s obzirom na situaciju i likvidnost našeg tržišta.

Naravno da u ovim uvjetima i fundamentalnu analizu na kratki rok možete objesiti mačku o rep…

Ne donosim nikakve zaključke unaprijed, samo me zanima. Bez predrasuda…


Evo kod Crobexa-a s lakoćom probijena oba otpora i na 3700 i na 3750 bodova. Sada je otvoren put za daljnji rast.

[tongue]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ne ide to baš lako…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

evo sad se vidi kakvo je naše tržište,svi trejdaju,zaradi par postotaka i to je to!!

jel reversal day vrijedi i obrnuto iz +1,8 u minus na velkom prometu?

G

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


atpl

Atpl nije baš daleko otišla! Je li to mali zastoj ili slijedi pad?

evo malo veslice, kako kome

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601087&sid=aS24Popj.YzU&refer=home

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Pa zar je netko zaista mislio da ćemo probiti gornju liniju otpora?
Dok iz svijeta ne dođu vijesti o oporavku idemo dolje uz tu vrlo jaku liniju otpora od koje
smo se odbili sa današnjim danom 3 puta.
U ponedjeljak i utorak predviđam potop crobexa sa barem -3% na dan.



atpl

Atpl nije baš daleko otišla! Je li to mali zastoj ili slijedi pad?
[/quote]
nije.
svi pokazatelji TA ukazivali su na daljnji rast.
odbijanac je bio neznatan.
H&S opcija (pad na min ca 2150) i dalje je aktualna.
ali stoji i potpora na ca 2300-2370: (0,33-0,38) x 1200 +1900=potpora

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

baš jutros rekoh geronimu: ako npr ina otrese 10% (traderi), samo zbog toga ode grobi 2% u minus…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close