Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Računao sam kupnju/prodaju sljedeći dan nakon što su se presjekle linije. Sa točkama zaokreta trenda bi vjerojatno bio i malo bolji rezultat…

Btw, pogledavši ova zadnja 2 dana na grafu ATPL, da li nas čeka preokret ili nastavak spuštanja? Danas je bio dragonfly, znači li to da bi mogao uslijediti preokret trenda ili se to TA poigrava s nama? [huh]

Koji crni dragonfly?
Dajte malo bolje pogledajte u te knjige ili internet stranice.
Čist hanging man koji upućuje na resistance level na 2400 te na vjerovatni pad.
MACD je sideways, nema odbijanca na RSI, volumen u padu, distribucija u tijeku
[/quote]

Tako je…
Ja ju čekam na 2000 a ako kriza usvijetu potraje a hoće mislim da ću spustiti letvicu na
puno niže.
Dokle god uz tako veliki profit daju tako mizernu dividnedu po meni ne vrijede niti 500 kuna.
Ajde bar i daju neku siću. Ostalima je dividenda nepoznati pojam.
A tu leži i jedan od uzroka ovako velikog i neprekidnog pada cijelog našeg tržišta.
Kada dionica ne donosi dividendu ne postoji nikakav razlog da ju se dugoročno zadrži.
To su osnove ulaganja. Ja bi rado raspodijelio svoj portfelj na dionice koje nose bar
3-4% dividende godišnje i zaboravio na njih 10 godina ali to je u našim uvjetima nemoguće.
Kod nas vlada špekulacija izgrađena na staklenim temeljima i iluzijama. A sada se ispuhava
i ispuhavat će se još par mjeseci koliko mi se čini.
Dokle god postoji i jedan optimist na ovom forumu trend se neće preokrenuti.
Povucite paralelu sa trenutkom kada se crobex preokrenuo iz rasta u pad. Tada je na
forumu malo tko mogao naći nekakav pesimistični post. Pesimista jednostavno nije bilo.
Sada situacija treba biti obratna a još uvijek vidim previše nadobudnih bikova mada se i kod
njih osjeća promjena raspoloženja.
[/quote]
na zalost mislim da bute se nacekali da dojde na 2000
pofuk

Ispričavam se, to na glupom Abacusu stavljaju krive svijeće.
Ne mogu vjerovati da stave krive podatke u program.
Pa valjda imaju nekakav script koji bi to trebao točno raditi.
Išao sam sad pogledati na ZSE podatke za open, close, high i da to je dragonfly


jest kolega, candlestick na abakusu ne valja.

Evo ovo je graf sa abacusa sa krivom vrijednosti otvaranja.
Ne mogu vjerovat da ću još i to morati provjeravati

[cry]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Evo ovo je graf sa abacusa sa krivom vrijednosti otvaranja.
Ne mogu vjerovat da ću još i to morati provjeravati

[cry]

Ne moraš provjeravati. To smo već odavno utvrdili.
Na abacusu za cijenu otvaranja uzimaju cijenu zatvaranja od prethodnog dana.
Svijeće sa abacusa su neupotrebljive.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Ne moraš provjeravati. To smo već odavno utvrdili.
Na abacusu za cijenu otvaranja uzimaju cijenu zatvaranja od prethodnog dana.
Svijeće sa abacusa su neupotrebljive.

Stvarno nevjerovatno da si to dopuštaju… Pogotovo sada kad i na ZSE postoje kompletni podaci sa cijenom otvaranja…

Jel ima neki korisnik Abacus brokera ovdje pa da ih malo priupitne oko toga?

Nego, da se vratimo na temu… kakva su misljenja za ATPL?


Tako je…
Ja ju čekam na 2000 a ako kriza usvijetu potraje a hoće mislim da ću spustiti letvicu na
puno niže.
Dokle god uz tako veliki profit daju tako mizernu dividnedu po meni ne vrijede niti 500 kuna.
Ajde bar i daju neku siću. Ostalima je dividenda nepoznati pojam.
A tu leži i jedan od uzroka ovako velikog i neprekidnog pada cijelog našeg tržišta.
Kada dionica ne donosi dividendu ne postoji nikakav razlog da ju se dugoročno zadrži.
To su osnove ulaganja. Ja bi rado raspodijelio svoj portfelj na dionice koje nose bar
3-4% dividende godišnje i zaboravio na njih 10 godina ali to je u našim uvjetima nemoguće.
Kod nas vlada špekulacija izgrađena na staklenim temeljima i iluzijama. A sada se ispuhava
i ispuhavat će se još par mjeseci koliko mi se čini.
Dokle god postoji i jedan optimist na ovom forumu trend se neće preokrenuti.
Povucite paralelu sa trenutkom kada se crobex preokrenuo iz rasta u pad. Tada je na
forumu malo tko mogao naći nekakav pesimistični post. Pesimista jednostavno nije bilo.
Sada situacija treba biti obratna a još uvijek vidim previše nadobudnih bikova mada se i kod
njih osjeća promjena raspoloženja.

Čista petica za objašnjenje sentimenta. [thumbsup]

PRVI OTPOR DANAS NA 3540


Ne moraš provjeravati. To smo već odavno utvrdili.
Na abacusu za cijenu otvaranja uzimaju cijenu zatvaranja od prethodnog dana.
Svijeće sa abacusa su neupotrebljive.

Stvarno nevjerovatno da si to dopuštaju… Pogotovo sada kad i na ZSE postoje kompletni podaci sa cijenom otvaranja…

Jel ima neki korisnik Abacus brokera ovdje pa da ih malo priupitne oko toga?
[/quote]

Pitao ih prije mjesec dana, znaju za problem i kažu da pripremaju novi program sa unutardnevnim podacima i ostalo pa će i to riješiti.

Očito ćemo to još malo pričekati…..

Neki nestali …drugi pisu…u cijelini ne desava se puno na Tehnickoj analizi

[cool]

cromane legendo!


Neki nestali …drugi pisu…u cijelini ne desava se puno na Tehnickoj analizi

[cool]

[yawn]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close