Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel netko stavio naftu u TA ?

Samo sam molio graf za naftu, naravno ako netko želi ga napraviti i postati.
Graf koji uključuje današnje trgovanje.

Evo još nečega kad sam već na ATPL…
ATPL slovi kao dobra dionica za daytradere. Pa rekoh ja ajd da provjerim kakve su to u stvarnosti dnevne oscilacije cijene i da vidimo koliko su često preko 5 i 10%.
Računato je po formuli: (najviša cijena – najniža cijena) / zadnja cijena * 100
Vjerojatno sam trebao računati sa prosječnom dnevnom cijenom umjesto zadnje ali nije to sad toliko bitno.

Rezultati za zadnjih 6 mjeseci:
preko 10% = 6 dana
5 – 10% = 29 dana

Ne znam da li će ikome to biti od koristi ali je zanimljivo za vidjeti.

Inače, čisto informacije radi, rezultat za KOEI je:
preko 10% = 10 dana
5 – 10% = 21 dan

P.S. Da preduhitrim možebitno pitanje – ne poklapaju im se dani najvećih oscilacija.


Palo mi na pamet danas što bi bilo da sam zadnjih godinu dana trgovao s nekom dionicom isključivo po tehničkoj analizi i to po nekoj jednostavnoj metodi, recimo MACD. Izbor je pao na ATPL.
Računao sam sljedeći dan nakon signala kupnju/prodju po nekoj srednjoj cijeni 10 dionica, odbio sam i 0,6% proviziju.
Rezultat je 14 transakcija i nakon zadnje prodaje bih bio u plusu za 8.210kn. Novi buy signal još nije došao.
Eh kad bi to bar tako funkcioniralo u stvarnosti i kad bih bar mogao biti toliko lišen emocija… [cool]

Dobar post.
Ali:
Da si prije oko godinu dana kupio ATPL (cijena oko 1500 kn) x 10 kom = 15.000 kn plus malo provizije.
Danas bi to vrijedilo oko 2.350 kn po dionici x 10 = 23.500 plus samo jedna provizija, tj. oko 8.500 kn dobiti. što je čak nešto više od ovih 8.210 kn gore dobivenih.
Čemu onda buljenje u ekran, stalno trgovanje, praćenje svih mogućih signala…?!
Ne kažem da TA nije dobra, ali je treba odlično (!) poznavati. I obvezno uz odlično poznavanje fundamenata određene firme.
– za primjer je uzeta ATPL koja je vrlo likvidna i k tomu izvrsna firma. Što bi bilo da se radilo o većini drugih dionica…


Dobar post.
Ali:
Da si prije oko godinu dana kupio ATPL (cijena oko 1500 kn) x 10 kom = 15.000 kn plus malo provizije.
Danas bi to vrijedilo oko 2.350 kn po dionici x 10 = 23.500 plus samo jedna provizija, tj. oko 8.500 kn dobiti. što je čak nešto više od ovih 8.210 kn gore dobivenih.
Čemu onda buljenje u ekran, stalno trgovanje, praćenje svih mogućih signala…?!
Ne kažem da TA nije dobra, ali je treba odlično (!) poznavati. I obvezno uz odlično poznavanje fundamenata određene firme.
– za primjer je uzeta ATPL koja je vrlo likvidna i k tomu izvrsna firma. Što bi bilo da se radilo o većini drugih dionica…

Samo sam se malo poigrao sa tom medodom za ilustraciju… A ovo je ipak tema o TA.
Inače, u ovoj mojoj igri je prva kupnja bila na 1715kn, da je tad kupljeno i danas prodano 10 komada po zadnjoj cijeni, to bi bila zarada od 6.106 kn sa odbijenim naknadama… [tongue]
[cool]

A za manje likvidne dionice ni nema smisla raditi TA. Ali ako te zanima neki specifičan graf za neku dionicu, samo reci pa ćemo ga napraviti.

U kojem momentu si računao kupnju odnosno prodaju? U točki zaokreta trenda (oštri kut linije) ili tek u momentu presijecanja linija?

Računao sam kupnju/prodaju sljedeći dan nakon što su se presjekle linije. Sa točkama zaokreta trenda bi vjerojatno bio i malo bolji rezultat…

Btw, pogledavši ova zadnja 2 dana na grafu ATPL, da li nas čeka preokret ili nastavak spuštanja? Danas je bio dragonfly, znači li to da bi mogao uslijediti preokret trenda ili se to TA poigrava s nama? [huh]


Računao sam kupnju/prodaju sljedeći dan nakon što su se presjekle linije. Sa točkama zaokreta trenda bi vjerojatno bio i malo bolji rezultat…

Btw, pogledavši ova zadnja 2 dana na grafu ATPL, da li nas čeka preokret ili nastavak spuštanja? Danas je bio dragonfly, znači li to da bi mogao uslijediti preokret trenda ili se to TA poigrava s nama? [huh]

Zbilja ne mogu sa sigurnošću reći ništa za ATPL. Manje više po svim indikatorima i oscilatorima koje gledam čini mi se da smo negdje oko dna. Preciznije, nažalost, trenutno ne mogu reći.
Tražim i neki dobar signal u svijećama, jer one prve pokažu obrate, ali za sada ne vidim ništa osobito jasno.
Čini mi se da i TA trenutno odražava upravo ono što nas većina misli i doživljava: nesigurnost, dvojbe…


Računao sam kupnju/prodaju sljedeći dan nakon što su se presjekle linije. Sa točkama zaokreta trenda bi vjerojatno bio i malo bolji rezultat…

Btw, pogledavši ova zadnja 2 dana na grafu ATPL, da li nas čeka preokret ili nastavak spuštanja? Danas je bio dragonfly, znači li to da bi mogao uslijediti preokret trenda ili se to TA poigrava s nama? [huh]

Koji crni dragonfly?
Dajte malo bolje pogledajte u te knjige ili internet stranice.
Čist hanging man koji upućuje na resistance level na 2400 te na vjerovatni pad.
MACD je sideways, nema odbijanca na RSI, volumen u padu, distribucija u tijeku

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE



Računao sam kupnju/prodaju sljedeći dan nakon što su se presjekle linije. Sa točkama zaokreta trenda bi vjerojatno bio i malo bolji rezultat…

Btw, pogledavši ova zadnja 2 dana na grafu ATPL, da li nas čeka preokret ili nastavak spuštanja? Danas je bio dragonfly, znači li to da bi mogao uslijediti preokret trenda ili se to TA poigrava s nama? [huh]

Koji crni dragonfly?
Dajte malo bolje pogledajte u te knjige ili internet stranice.
Čist hanging man koji upućuje na resistance level na 2400 te na vjerovatni pad.
MACD je sideways, nema odbijanca na RSI, volumen u padu, distribucija u tijeku
[/quote]

Tako je…
Ja ju čekam na 2000 a ako kriza usvijetu potraje a hoće mislim da ću spustiti letvicu na
puno niže.
Dokle god uz tako veliki profit daju tako mizernu dividnedu po meni ne vrijede niti 500 kuna.
Ajde bar i daju neku siću. Ostalima je dividenda nepoznati pojam.
A tu leži i jedan od uzroka ovako velikog i neprekidnog pada cijelog našeg tržišta.
Kada dionica ne donosi dividendu ne postoji nikakav razlog da ju se dugoročno zadrži.
To su osnove ulaganja. Ja bi rado raspodijelio svoj portfelj na dionice koje nose bar
3-4% dividende godišnje i zaboravio na njih 10 godina ali to je u našim uvjetima nemoguće.
Kod nas vlada špekulacija izgrađena na staklenim temeljima i iluzijama. A sada se ispuhava
i ispuhavat će se još par mjeseci koliko mi se čini.
Dokle god postoji i jedan optimist na ovom forumu trend se neće preokrenuti.
Povucite paralelu sa trenutkom kada se crobex preokrenuo iz rasta u pad. Tada je na
forumu malo tko mogao naći nekakav pesimistični post. Pesimista jednostavno nije bilo.
Sada situacija treba biti obratna a još uvijek vidim previše nadobudnih bikova mada se i kod
njih osjeća promjena raspoloženja.



Računao sam kupnju/prodaju sljedeći dan nakon što su se presjekle linije. Sa točkama zaokreta trenda bi vjerojatno bio i malo bolji rezultat…

Btw, pogledavši ova zadnja 2 dana na grafu ATPL, da li nas čeka preokret ili nastavak spuštanja? Danas je bio dragonfly, znači li to da bi mogao uslijediti preokret trenda ili se to TA poigrava s nama? [huh]

Koji crni dragonfly?
Dajte malo bolje pogledajte u te knjige ili internet stranice.
Čist hanging man koji upućuje na resistance level na 2400 te na vjerovatni pad.
MACD je sideways, nema odbijanca na RSI, volumen u padu, distribucija u tijeku
[/quote]

Ententinis, dragon fly doji. Nije Hanging man (nema tijelo).

Ja je uzimao u petak i danas, za kraći trade, pa što Bog da. Sutra je nadam se preko 2.400.




Računao sam kupnju/prodaju sljedeći dan nakon što su se presjekle linije. Sa točkama zaokreta trenda bi vjerojatno bio i malo bolji rezultat…

Btw, pogledavši ova zadnja 2 dana na grafu ATPL, da li nas čeka preokret ili nastavak spuštanja? Danas je bio dragonfly, znači li to da bi mogao uslijediti preokret trenda ili se to TA poigrava s nama? [huh]

Koji crni dragonfly?
Dajte malo bolje pogledajte u te knjige ili internet stranice.
Čist hanging man koji upućuje na resistance level na 2400 te na vjerovatni pad.
MACD je sideways, nema odbijanca na RSI, volumen u padu, distribucija u tijeku
[/quote]

Ententinis, dragon fly doji. Nije Hanging man (nema tijelo).

Ja je uzimao u petak i danas, za kraći trade, pa što Bog da. Sutra je nadam se preko 2.400.

[/quote]

Ispričavam se, to na glupom Abacusu stavljaju krive svijeće.
Ne mogu vjerovati da stave krive podatke u program.
Pa valjda imaju nekakav script koji bi to trebao točno raditi.
Išao sam sad pogledati na ZSE podatke za open, close, high i da to je dragonfly

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close