Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Cujte, decki, ja se bas ne kuzim u te vase analize, ali meni se ovo nekako cini zanimljivo.

danasnji ce graf biti vjerojatno zanimljiviji, ako nista zbog povecanja prometa.
ali na ovom nema puno zanimljivih i pozitivnih stvari koliko sam ja ovlaš vidio.
cijena je blizu donje granice kanala, ali trend je silazan, pomicni presjeci-losi,oscilatori osim stohastica su losi, i stohastic je, ali je skroz nisko, pa bi se mogoao ocekivati neki rast.ukratko, veca mogucnost za pad, nego rast, po meni..obrati paznju na promete isto!
..iako je to van zdrave pameti ako se gleda fundamentalno [angry]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



malo inflacije je dobro za dionice, jer prisiljava ljude da novce drze ulozene,a ne u carapi.
puno inflacije sprjecava ljude da kupuju dionice jer stede za osnovne potrepstine.
kazu da je inflacija za dionice kao alkohol za covjeka, malo koristi, ali puno steti.
sad samo treba odluciti sta je malo,a sta puno.
[lol]

al ovaj najljepši period s visokim i stabilnim prinosima mi je uz malo deflaciju.

Stoji. Dobro je da si napisao ovu zadnju rečenicu jer sam taman mislio to koristiti za odgovor. [lol] Zapravo tu se i krije tajna.

Pošto je slika 10000 riječi prilažem poučan graf iz koga se može pokušati procijeniti koliko je malo, a koliko puno. Meni se čini da je (mekana) granica negdje oko 8%.

Isprike što ide na TA temi, ali vjerujem da je ovo svima zanimljivo i korisno, a i tu je započeta polemika…

[/quote]

Ako smatraš da smo slijepi, onda niti nemoj pisati ovdje.

Tko radi, taj i griješi.

>krpa

Naravno da i ja gresim …(i sunce ima mrlje) = (ironija…za onog ko misli drukcije)

Ali poslusat cu te…citam poslovni ali ne pisem..ok…hehe

Evo vam link za Yahoo interaktivni graf:
http://finance.yahoo.com/echarts?s=^DJI#chart2:symbol=^dji;range=2y;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined

Jako fleksibilno napravljeno i super za uspoređivanje različitih indeksa.
Malo pročačkajte i onda kada vidite da je većina svjetskih indeksa pala ispod najniže vrijednosti
u zadnje 2 godine i kako svi MACD indikatori svih indeksa pokazuju i dalje sell signal onda
neka mi netko opet kaže da će se crobex oporaviti.
Nalazimo se pred svjetskom krizom i ja zaista ne vidim razloga za optimizam koji vidim na
ovom forumu i drukeraj koji vlada među bikovima.
Gledam i vidim da ama baš svaki pesimistični post dobiva ocjenu 1% dok drukerski postovi
tipa sad će to gore, sad slijedi oporavak dobiva 100%. To je zaista smiješno.
Totalno neuvažavanje mišljenja.

Odbijanac na svjetskoj razini još je uvijek moguć ali što više vrijeme prolazi manje je
vjerojatan. Nafta će se u najboljem slučaju ustabiliti na ovim cjenama tokom ljeta a da
ode dolje to bi bio SF.
Crobex prati indekse i još se dosta dobro i drži.
London je već prošao razinu od 3 mjeseca dok Frankfurt tek što nije probio tu razinu.
Ja sam još uvijek 100% u cashu i dok ne vidim oporavak Europe ne ulažem u crobex makar
poletio na 4000.
Fundamenti naših firmi nemaju smisla jer uopće ne vjerujem u niti jedan financijski izvještaj.
Nek mi samo netko kaže kako su vjerodostojni i relevantni.
Svi su isfrizirani do bola i ne postoji nitko u Hrvatskoj tko to ozbiljno kontrolira i ispravlja.
Jedno veliko mazanje očiju.
A vi lijepo kupujte i dalje na ovim razinama i sanjajte o mitskom odbijancu.

@kerefeke

1.ako vec ne znas sto je sell signal i ako ne znas citati MACD, onda radje suti, ili pitaj!
upravo ovdje se vidi sasvim obrnuto od toga o cemu ti pricas!
naravno, to ne znaci da jos dublji pad nije moguc, dapace, ali iz ove slike je vjerojatnije da ce "gore" nego "dolje"!

2.ako je tako, zasto si prije 10ak dana govorio, citiram:"izgleda da ce biti diokija ispod 500kn, neka, izvrsna prilika za dokup"?
javno si obmanjivo i istrpavao se?

3.ako ne vjerujes FI-jevima, sta si dosad radio na burzi???

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Joj, kad je bio MACD graf u SELL fazi, prije mjesec dana, ja govorim, prodaj.
Ovaj kaže, neću. Tada je ATPL bila oko 2800 kn.
Tupio i tupio. Tkoje poslušao, dobro je zaradio.
Na žalost ja nisam ulazio tada, samo sam trejdao.

baron zašto mijenajaš sad sve ove nikove a bio si stavrno u pravu, čemu to?!

A koji si ti pesimista.
Po tebi će svijet u roku odmah nestat.Pa ako se to i dogodi, koji će ti k**ac cash onda.
Ima ti jedna pisma na tu temu,pivaj je i uživaj,jerbo kraj nam se bliži.majko moja vake nevoje.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Mislim da sa današnjim trgovinskim danom ina ima dobre šanse za rast , iako joj neide na ruku padajući trend crobexa, ali bez obzira očekujem inu sljedeći tijedan na 2,750,00 kn.


A koji si ti pesimista.
Po tebi će svijet u roku odmah nestat.Pa ako se to i dogodi, koji će ti k**ac cash onda.
Ima ti jedna pisma na tu temu,pivaj je i uživaj,jerbo kraj nam se bliži.majko moja vake nevoje.

ha ha ha
svaka ti cast na odgovoru,makar imam dojam da taj covek toliko voli kes ,kad je 100 posto u njemu da ce ga nosit na drugi svijet kad nastupi taj po njemu predvidjeni kraj svijeta
daj nek mi samo javi prije kad je to da pustim neku pesmu na disc djokeju i da se oprostim sa vama
pofuk

. ……večer

-Ima gospodin k-76 pravo , sve je lažirano ……. [smiley]

– Mislim kako ni Crobex nije 3500 , već puno više ….. 4-5 tisuća …. , ali A.S. (za prijatelje
Ante) to taji od nas …… [smiley]

– Imam pitanje za poznavatelje ….. , može li se Crobex odbiti od 3500 , ali sa donje strane
…..jer bili smo niže …… [smiley]

. Dr M Wagner

dajte molim vas ak nekome ni tesko da sibne kakav graf
unaprijed hvala
pofuk

New Report

Close