Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislio sam ne komentirat, ali jače je od mene! I vlad i croman ZNAJU o čem pričaju! Da ih moderator stavi u filtar ova tema bi potpuno izgubila smisao. Koliko god njihove analize bile dobre, uvijek ima neko veći tko je u stanju odgodit ono što su njihove analize pokazale i nema smisla da navijamo ni za jednog od njih – ti si reko to krivo, a on nije. Molim sve da ulažu manje emocija u pisanje. Kao što croman kaže – idemo dalje! Tema je TA, a ne prepucavanje, ali opet, kad vidim da smo počeli cjepidlačit bude mi i drago jer kad ljudi zaborave grčevito buljit u burzu, stvari se počnu dešavat po prirodi stvari, a to je uglavnom dobro. Pozz

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!


@croman

nemam ja nista protiv tebe, malo mi je smijesan tvoj ego, smijesno mi je tvoje teatralno napustanje foruma x-puta, smijesno mi je da postas svoje ocjene i cudis se kako te se ocjenjuje(kao da je to bitno i kao da to nesto govori)..a onda na kraju, "svi ste vi slijepi.."
jesi li se kad zapitao da nije problem u tebi??

vidim da ti je Vlad11 trn u oku i svako malo se pokušavaš očešati o njega,a čovjek je i u analizama i u točnosti istih, 2 koplja ispred tebe.

probao sam kad si se javio na forum dobiti od tebe neke podatke, analize sta vec..uz neobicnu nasladu zato sto sve pada si jos ispalio neke stvari, koje sam i ja kao amater vidio da nece proci, pomislio sam u sebi, o cemu ovaj, ali mozda ja ipak ne znam..
nravno, sve tvoje pretpostavke su se srusile kao kula od karata, mislim da je cek netko to nedavno i citirao.

tako da osim tvog samozadovoljavanja nista korisno nisam vidio, ali nemam nista protiv da pises i da svi zajedno sudjelujemo i ucimo jedni od drugih, ako je moguce bez teatralnosti i pretencioznosti! [thumbsup]

eto, to je moje misljneje, ali rado cu priznati da sam pogrijesio, ako me djelima demantiras.
lijep pozdrav! [kiss]


@mig29

Odgovor:Dok ste vi pogadali otpore i potpore ja sam pisao sledece:

Na business.hr sam pisao 28-05-2008:

citiram :

"Crobex je interesantan po slednjim nivoima :
(1)3800 i (2)4050-4100.

A posle toga?" zavrsen citat

(1 i 2 su maoj nacin opisanja od 1 prema 2 sto cinim kad pokazujem grafovei analize)

Na business.hr sam pisao 03-06-2008:

citiram:

"Izvrseno…! A sada? Na dole?

Pa da vidimo dali je moguce 3860 ? "

Na business.hr sam pisao 9/6-2008:

citiram:

"Crobex je bio na 3860 — Ispunjeno !

A sto dolazi posle toga ?"

—————————————————

Na poslovnom pokazujem 25-06-2008 (na stranici 581) jedan crobex EOD-graf

gde se pokazuje nastavljane pada do 3600.

Na poslovnom 01-07-2008 (na stranici 606) sa textom i grafom pokazijem na moguci razvoj Crobexa

prema 3450-3400. opisujem kakva formacija je (Flatabc) i dajem moguci pravac posle toga.

————————————————————————————

Ako gore navedeno nije dovoljno kao dokaz …onda ste slijepi i ja nemam sto pisati ovde

Ja ne nameravam napustit poslovni…tako prestajte sa takvim pisanjem..

poslovni.hr je jedna vrlo dobra webstranica-portal i ja namjeravam citat informacije

sto se ovde pisu.ne treba to biti o tehnickoj analizi…ima puno drugih informacija

ovde cu nastaviti doc cesto.

Ali cekam da smanje pop-up…posto mi ide na zivce

Croman….
Za popup koristi popup blocker ili jednostavnije surfaj sa firefoxom [wink] [smiley]

visoka inflacija i niska likvidnost – to je pogubno za dionice.

Bzzzt… error. Ovdje griješiš. Ne postoji direktna korelacija inflacije i rasta/pada dionica. Dionice podjednako dobro i rastu i padaju uz povećanu inflaciju (NE hiperinflaciju).

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

@croman

stvarno mi se ne da uvlaciti u razgovore ko je kriv ko je prav, ko je sta i gdje rekao, ne zelim ti sad vaditi krive prognoze(a i sam znas da ih ima ohoho) svi imaju oci pa nek sude za sebe.uostalom, nema 100postotne prognoze.
samo sam htio upozoriti da nastup "vi ste slijepci", "hakirali ste mi stranicu" "ja sve znam, a vi to ne znate cijeniti" "ja sad idem"(15x), itd.. uz ove stalne pokusaje omalovazavanja Vlada,nece poluciti rezultat i ne vodi nicemu.ako sam stekao krivi dojam, ispricavam se!

svako dobro, citamo se i dalje


@rooster

malo inflacije je dobro za dionice, jer prisiljava ljude da novce drze ulozene,a ne u carapi.
puno inflacije sprjecava ljude da kupuju dionice jer stede za osnovne potrepstine.
kazu da je inflacija za dionice kao alkohol za covjeka, malo koristi, ali puno steti.
sad samo treba odluciti sta je malo,a sta puno.
[lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Na business.hr sam pisao 28-05-2008:

Na business.hr sam pisao 03-06-2008:

Na business.hr sam pisao 9/6-2008:

Na poslovnom pokazujem 25-06-2008 (na stranici 581)

Na poslovnom 01-07-2008 (na stranici 606) sa textom i grafom pokazijem na moguci razvoj Crobexa

Ako gore navedeno nije dovoljno kao dokaz …onda ste slijepi i ja nemam sto pisati ovde

Croman, ovo je tema TA, a ne tema croman iznad svih ili croman se oprašta

Ako smatraš da smo slijepi, onda niti nemoj pisati ovdje.

Tko radi, taj i griješi. I da svako malo ne pročitam post gdje sam sebe hvališ, ne bih niti navodio analize u kojima si fulao.
Dakle, 25.06. (vidim, zaboravio si ju navesti [lol] ), dao si i ovu analizu:

Vaš link

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


malo inflacije je dobro za dionice, jer prisiljava ljude da novce drze ulozene,a ne u carapi.
puno inflacije sprjecava ljude da kupuju dionice jer stede za osnovne potrepstine.
kazu da je inflacija za dionice kao alkohol za covjeka, malo koristi, ali puno steti.
sad samo treba odluciti sta je malo,a sta puno.
[lol]

Stoji. Dobro je da si napisao ovu zadnju rečenicu jer sam taman mislio to koristiti za odgovor. [lol] Zapravo tu se i krije tajna.

Pošto je slika 10000 riječi prilažem poučan graf iz koga se može pokušati procijeniti koliko je malo, a koliko puno. Meni se čini da je (mekana) granica negdje oko 8%.

Isprike što ide na TA temi, ali vjerujem da je ovo svima zanimljivo i korisno, a i tu je započeta polemika…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

NA ovim stranicama vlada jednoumlje!!!! Zato vas i vecina dobrano pusi na dionicama sto slijepo slijedite svog Mao Ze Tung-a… A znamo dokle je on odveo kineski narod! [lol]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....

E sad pitanje za one koji znaju,u ovom slucaju pitanje je vezano za LCDS (ZIF). Znam da kod preuzimanja tvrtke koja kotira na burzi ( a i one koja ne kotira ) mora se staviti javna ponuda za otkup dionica i cijena mora biti min. prosjek trgovanja u zadnjih 3 mjeseca, sto je kod LCDS-a nesto vise od 48 kn. Da li to znaci da MIG mora objaviti otkupnu cijenu, mislim da mora, ali kako se odredjuje cijena za LCDS( kotira na burzi) koji je vlasnik dijela Sunca( nekotira na burzi)? Hvala na odgovoru, a ako sam mozda promasio temu moze i uputa gdje da jos postavim pitanje.

Odluku donosim sam, ali pazljivo slusam ostale.


Pošto je slika 10000 riječi prilažem poučan graf iz koga se može pokušati procijeniti koliko je malo, a koliko puno. Meni se čini da je (mekana) granica negdje oko 8%.

Možda da ovo još dopunim trenutnim podacima, u USA i Eurozoni inflacija dosegla 4%, kod nas oko 6%.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Cujte, decki, ja se bas ne kuzim u te vase analize, ali meni se ovo nekako cini zanimljivo.


Meni se čini da je (mekana) granica negdje oko 8%.

Meni se cini da vjerojatnost veceg prinosa znacajno pada nakon 5-6%

New Report

Close