Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tehnicka potpora koju spominje vlad 3560 je cca 1 % odstupanja retracement fibbo 61,8 % linije.
Dakle jedna te ista stvar, dvostruka tezina.
Ovdje se ceka prvi odbijanac, ako ga ne bude…idemo dolje
Ako ga bude, onda cemo dalje racunati kad vidimo hoce li biti kratkotrajni odbijanac ili nesto duze testiranje potpore.
Ne vjerujem u dugorocni obrat trenda na ovoj razini, odnosno u ovo vrijeme, iako je to za sad nebitna stvar

BEZ PANIKE, MOLIM

Pitam se do kada misle naši mirovinski fondovi i OIF ovo puštati da tak pada?Ok vani isto pada ali ni približno kao kod nas.Druga stvar što je još bitnija naši fondovi to mogu zaustaviti i stabilizirati bez problema.Zašto to rade i odnosno zašto si režu granu na kojoj tak dobro žive….
Preokret mora doći ,pitanje je samo kada…i zato su mi fondovi glavni krivci za sve ovo.Jer ovaj problem sa burze se oslikava i u privatni sektor….


Pitam se do kada misle naši mirovinski fondovi i OIF ovo puštati da tak pada?Ok vani isto pada ali ni približno kao kod nas.Druga stvar što je još bitnija naši fondovi to mogu zaustaviti i stabilizirati bez problema.Zašto to rade i odnosno zašto si režu granu na kojoj tak dobro žive….
Preokret mora doći ,pitanje je samo kada…i zato su mi fondovi glavni krivci za sve ovo.Jer ovaj problem sa burze se oslikava i u privatni sektor….

[lol] [lol]
A sa kojim cashom bi fondovi trebali braniti?
I što kada potroše sav cash a ekipa i dalje prodaju?
Tek su si onda granu odrezali i pali sa nje.

Btw fondovi ne ulažu na tjedan dana, nego na godine, stoga ovaj pali pad im ništa ne znači, a sa druge strane i ovako i onako ih je previše.

NISAM JA SAMPRAS KOJI VIĆE UP UP UP, JA SJEDIM NA CASHU, TRPIM INFLACIJU KOJA MI GRICKA CASH I ČEKAM CROBEX NA 3000

….dan

Imate selektivni pristup …….. [smiley]

Zašto ne vrijede vaša "razmišljanja" za sve dionice ….. ,ili bar za sve likvidne ….???

Ako pratimo CROBEX , zaista bi se mogla pronaći korelacija sa dijelom dionica , ali zašto
to ne vrijedi za npr. INU ili HT ….. ???

A možda je to indikativno …… [smiley]

Prošli "pad" je bio uglavnom linearan , a sada INA i HT stoje unutar +/- 2-3 % , posljednjih
mjesec dana ……. , ako tome pridodate i uzajamnost (što će na ovo kazati KB) gradjevinara i
brodara , ali i još nekih "miljenika" koji inače nemaju puno zajedničkog ….. [smiley]

Teško je to povezati sa nekom vrijednošću CROBEX-a na kojoj će trend postati "UP" ili
"DOWN" , ali mi ćemo je odrediti (predvidjeti) , pa ako je prođemo ili je ne dosegnemo ,
zaklinjati ćemo se u neku drugu ……. [smiley] …. kao i uvjek do sada …… !!!!

Dr M Wagner

Pozdrav L

Pa fondovi i prodaju …..

…… , ili možda mislite kako "mali" čiste kupnju sa 200-300 tisuća KN i spuste cijenu 1-2%
jednim potezom na IGH ili DLKV ili ATPL …… [smiley]

Ali prodaju zato što moraju …….,novac i tako nije njihov , već od drugog fonda [smiley]

Dr M Wagner

jel ovo topik TA? [rolleyes]

Croman is back

nova stranica…i interesantan razvoj burze

e pa da pogledamo malo

vaistinu vaskrsnu!! [shocked]

odmah 100ka Cromanu!! [kiss]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@croman

welcome!

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


vaistinu vaskrsnu!! [shocked]

odmah 100ka Cromanu!! [kiss]

hehe ziv i zdrav nista drugo

navratit cemo posle zatvaranja svedske burze

sretno vam

hehe ziv i zdrav nista drugo

navratit cemo posle zatvaranja svedske burze

sretno vam

Neka si ti nama živ i zdrav, uvijek je ljepo pročitati tvoj post. Jest da si nestao bestraga, radi nekolicine znalaca, kojima nije pasalo tvoje pisanje, ali baš radi njih vrati se i budi još žešći s tvojim analizama i grafovima.

Malo sam se vratio natrag na stranici Vaš link
I evo sta pise nakon dostignutog vrha S&P 500 od 1576 bodova [smiley] i pocetka bear ciklusa

Datum 27.10.2007

Abu ali, 24.06.2008. u 17:07
But here at OEW we know how to track them once they have begun, and can anticipate when they are about to end. For this bull market, there is still plenty of time left. Possibly by the year 2010 this one will conclude. With that in mind, let’s go on record and call for SPX 2010 by the year 2010. Naturally, if the cycle starts accelerating in time you will be informed.

Evo i nastavka 25.11.2007!
Abu ali, 24.06.2008. u 17:07
LONG TERM: bullish
Despite all the bearish fundamentals, and the bear market sell signals given by many prominent market analysts, OEW analysis remains bullish. A bull market does not end until a completed OEW wave pattern, and a completed MMI cycle has formed. Neither of these have occurred.

Da zakljucim, da je stvarno znalac ne bi trebao pisati blog nego bi mu isplativije bilo ulagati na osnovu onog sto zna. Slaba je korist od tog bloga [sad]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

New Report

Close