Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


sjecam se da su bile prognoze i za crobex, negdje tamo oko nove godine, kako ide na 6000pts, cim se fondovci vrate sa skijanja..jelte..
ne samo da je bilo na forumu, vec i na dnevniku [lol]

ove prognoze od Škota, kao i prognoza nafte na 150 mi zvuce jednako.
ukratko, iz mali milijun razloga nafta se ne moze zadrzati na 150$.moze doci, ali nece ostati.
to ni naftasima nije u interesu, jer ce se povecati ulaganja u razvoj alternativnih izvora, dakle ostaje igra sa ovim šokovima tipa zdrpi & zbrisi.
izgubilo se na stanogradnji i hipotekama, nadoknadjuje se na nafti.

slazem se da cemo curiti dolje, ali na malom preometu i bez jazovki, ipak mislim da necemo ispod 3400-3450.

niš, idem brojat’ valove po Elliotu..

Ja bih se sa ovime u potpunosti složio. Sa svakom riječi. Dodao bih još da će neke dionice padati manje od Crobija, a neke više. A također imam feeling da neke neće padati uopće. Da li će ove koje će padati više, jednako se više i oporavljati ako i kada dođe do preokreta trenda? Ne bih se kladio… Neke se stvari jednostavno moraju promijeniti, te s tim u vezi, neke bivše perjanice rasta ove naše prčije od Burze polako ali sigurno kroče u "junk" kategoriju, a neke će opravdati povjerenje. Na nama je da se na vrijeme opredijelimo…

I'LL BE BACK

Procjenjujuci trenutnu situaciju u svijetu i nas crobex mislim da se jaca potpora moze dogoditi oko 2500-2700 bodova a kada ce to biti tesko je reci, samo sam siguran da tamo idemo.

Pozdrav interesnoj zajednici.

Prvi put sam na forumu (od stoljeca sedmog).
Pokusat cu biti konstruktivan.
Pokusao sam za ovo stanje na financ trzistu (prije svega u vlastitom interesu) naci odgovor kud ide ovaj brod pa sam malo prorostao po povjesnim podacima indeksnih kretanja, u potrazi za slicnom situacijom.
Temelj za potragu bio je intenzitet i trajanje krize.
Pregledao sam grafove SP500,DJ i N iz kriznih perioda 70-ih, 80-ih i 00-tih i pokusao naci analogiju (slican obrazac) sa aktualnom situacijom (malo siru sliku od one na dnevno,tjedno,mjesecnoj bazi) i malo se odmaknuti od cistih signala koji slijede iz TA.
Kumulativne krivulje kretanja ideksa (SP500, DJ i N) u vrijeme krize iz 70-ih i 80-ih po trajanju ili intenzitetu samo su djelomicno pratile obrazac kretanja indeksa za vrijeme krize, ali u konacnici nisu bile komparativne, ali zato 2002…hmmm.
U prilogu su tri grafa:
– "1 – sada" ili ti posljednjih 10mj.,
– "2 – prije" ili ti 2002-03 godina, period od 10mj. i
– "2_1 -posle" ili ti ono sto je uslijedilo nakon tih 10-12 mjeseci krize 2002-03
Prema ovome, sve me vuce na zakljucak da imamo jos "malo" laganog sklizanja indeksa prema dole (mislim da ni velicina prometa u ovom trenutku na ZSE ne igra nikakvu ulogu), a onda lagani, ali duzi period rasta.
Koliko je to "malo"?! – Pa mislim da imamo vremena otici na more ili na sodericu i okupat se.
Koliko je to nisko?! – mislim da maksimalno potonuce CROBEXA ne bi islo ispod vec dosegnutog dna ove godine (ako vec mora).
Koliko bi to islo gorika i kolko dugo kad krene?! – nadam se ko i 2003-04…

Imam tu jos nekih analiza analize, al za sada bi molio za komentar ovijeh crteza u privitku.

Znam da je ovo malo grublejsa procjena, ali mi na neki nacin sugerira (povjesno gledano) zbog cega institucionalni investitori za sada ne pokazuju bitniju aktivnost na ZSE.
A glede "velikih igraca" – posluzio bi se onom AB Simica: "Covjece pazi da ne ides malen ispod zvijezda"



@ManDaTar

……..
Ako smo sada u C valu koji sada relativno prati S&P onda bi dno tog vala bilo tek krajem ljeta ili kasnije
kerefek76, 23.06.2008. u 23:51
This now provides us with a range for the potential low for Major wave C (SPX 1061 – 1134) ending some time this year

……….
Ukratko, ne ocekujem neki veci rast prije kraja ljeta, veci izgledi su za pad.
[/quote]

Ja sam to rekao još prije dva tjedna i drago mi je da je netko došao do istog zaključka.
Savjet svima: svi u cash dok još stignete! Nažalost nije drukanje na prodaju već surova
realnost. Svaki dan donosit će vam veće i veće gubitke a vi ćete misliti sad je gotovo, sad
će gore. E neće!
Preokret očekujte tek sa preko 100 milja prometa svaki dan bar dva tjedna, sve ispod je
bull trap. Ljeto otpišite, odite na more i na jesen se vratite sa barem 70% casha jer
mislim da će tek na jesen biti pravi show. Mislim da svijetske burze očekuju turbulencije kakve
se još nisu desile. Neki će osiromašit a neki će krcat đepove, sve u svemu jesen neće biti dosadna.


Procjenjujuci trenutnu situaciju u svijetu i nas crobex mislim da se jaca potpora moze dogoditi oko 2500-2700 bodova a kada ce to biti tesko je reci, samo sam siguran da tamo idemo.

Zašto i kako možeš biti siguran da je to konačni cilj? Koje ti to analize pokazuju? TrendSignali? Pa već smo 100 puta rekli da je to site za ignoriranje! Ako probijemo ispod 3200 odoše svi fondovi u 3 materine, a onda slijedi i brutalan slom krhkog Hrvatskog tržišta. Mislim da taj film ne bumo gledali! Već je i sad previše toga na popustu!

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!

Evo Ameri počelio kihati, što znači da će Crobi dobiti upalu ….

@Abu ali
Hvala na iscrpnom komentaru

@kerefek
Govoris o preokretu trenda i turbulencijama u istom postu.
Ovo za preokret mi se cini u redu, ali ovo o cemu prica vlad na 70 milja kn je stvar kratkorocnog odbijanca i trpanja u dzepove o kojima pricas ti.
Dakle mogli bi nesto utrpati u dzepove ako budemo pametni i ne odemo predugo na more i previse na sunce
A onda u opet u cash i tako surfati.

Samo pazite, neke surfere napadnu morski psi
[tongue]

Ocekujem preokret na 3200-tinjak uz malo veci promet, pa dokle ce ici vidjet cemo tada ako se to dogodi

BEZ PANIKE, MOLIM

Poruka svima da čima bude odbijanac ne čekaju previše, jer kako ja čujem nebu dobro. Ljdui sagledajte situaciju, ja sam skoro vani sav meni više ne igra samo zapamtite šta sam danas napisao.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Poruka svima da čima bude odbijanac ne čekaju previše, jer kako ja čujem nebu dobro. Ljdui sagledajte situaciju, ja sam skoro vani sav meni više ne igra samo zapamtite šta sam danas napisao.


To su govorili i kada je crobex padao na 3200, međutim kad je počelo rasti svi su zaboravili na situaciju u svijetu i naftu vikalo se up, up kao u dobra stara vremena, ljudi moji i to će proći što god da bude hebi ga da se oročio novac u banci što onda ništa ovakl će se jednog dana sigurno nešto i zaraditi samo treba biti malo strpljiv, kako god bilo pad neće dugo trajati pa koliki god bio

Europa sramežljivno u zelenom.
Vaš link


Stagnacija na Wall Streetu

Vaš link

DA STE SLUŠALI BARONA, SAD BI BILI U PLUSU.....

pazi ni ti ni ja nismo otkrili toplu vodu, i sve će se to vratiti uopće ne sumljam sam pod ovim gore podrazumjevam lagano klizanje tržišta do izbora Američkog predsjednika, a nako toga vidjet čemo.
Sada ako nema naglih padova "dugoročni" investitori, pogotovo oni koji su kupovali u vrijeme kada je Crobex bio >4500 će se jako jako dugo načekati ako nebuju rezali ulaze, a za shortanje je jedino pogodna panika. Trega se ponašati inteligentno i u skladu sa tržištem jer koda nas svi kupuju kada rasta a kada pad niko ne prodaje jer se tješe da to mora nazad

Kolega ko gleda na 4 – 5 godina nema straha ja sam to više rekao jer smatram da forum čitaju ljudi koji bi ipak zaradili nekaj u kratkom roku… 🙂

A toga više nebu

Što se tiće moga portfelja da zlobnici nebi rekli da drukam, i da polje kažemo jer je bilo bolje po mome ili nekom drugom…

10% Viro
10% Ina
5% ATPL kupovo ga nazad
10 % (što JDKM, FNVC, LLRB, KABA i ta sranja)
10% Tisak
7% Mlinar
ostatak Ht danas stavio na bubanj i čekam da me poklopi

ostatak je cash

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

ovako mali volumeni opet indiciraju pat poziciju. kako vlad reče, ovo nije dan preokreta.
mali plusić ne znači ništa.

New Report

Close