Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Poržavam kolegu. Kad je quark nestao s foruma ova se tema fakat razvodnila.
Pogledajte recimo prvih 40 strana. Sve na jednome mjestu, kratko i jasno bez prepucavanja , nadmudrivanja i inih frustracija.

Da, dok je quark pisao, to su bila prave analize.

Evo jedne, od 15.10.2007.:

"Varteksu su dani na 250 kn odbrojani. Na ovu vijest danas još se danas možda nešto ulovi i mislim da lagano krećemo gore."

Nekako u isto vrijeme, njegove TA su govorile da je belju target kroz par mjeseci 1000 kn…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb




Jel možda sad buy signal, kad je crobi bio na 4000 govorili ste da nema govora da je
seel signal tak da sad isto očekujem krivi odgovor.

Sjećate se Barona, ona je jedini govorio istinu i svi mu nisu vjerovali. Onaj njegova MACD na 4000.
I gledajte di smo sada.
[/quote]
slažem se s kolegom origanom da su baronove analize bile najbolje. pa jedini je vidio da crobex tone još prije 5 dana.
[/quote]
[lol] [lol] [lol]

nego kolka je šansa da se odbijemo malo gore poneseni nekim iznenadnim optimizmom.
koji su sljedećei jaki otpori prema gore i dole?

@Vlad1111

148 nepunih milja je zapravo bilo s institucionalnim prometom od 18 milja, a on sa ovime ionako nema baš veze pa sam ga izostavio…

dno će naravno ovaj put biti s mnogo manjim prometom, no i sadašnji je prosjek redovnog prometa daleko manji od 60 milijuna tako da ja očekujem interval od 70 – 90 milja kad dotaknemo dno…

Selim u ameriku...

Malo Origana je dobra stvar, dobar je to zacin.
Samo ne smije ga biti previse jer preuzme okus glavnom jelu [lol]

Abu ali kaze da necemo do dvostrukog dna nego peti val unutar kanala.
Ne slazem se da je to jedino moguce, ali ako ameri sad okerenu gore vjerovatno ce tako i biti.
Ako amerima pocnu stizati losa izvjesca i odu dolje, odosmo i mi.

BEZ PANIKE, MOLIM



@Vlad1111

148 nepunih milja je zapravo bilo s institucionalnim prometom od 18 milja, a on sa ovime ionako nema baš veze pa sam ga izostavio…

dno će naravno ovaj put biti s mnogo manjim prometom, no i sadašnji je prosjek redovnog prometa daleko manji od 60 milijuna tako da ja očekujem interval od 70 – 90 milja kad dotaknemo dno…


da, u pravu si.
na blumbiju prikazuju ukupni promet.
zbog smanjene likvidnosti u danu preokreta trebalo bi očekivati volumen od ca 70-100 milja.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


grobi-dan preokreta

I look forward to it ….

nisam bob, ali dylan ...

bojim se da na ovoj letargiji necemo vidjeti ni 70, a kamoli 100milja.
jedino ako bude pada u obliku "jazovke", minus 2,5% ili vise, onda da.
buduci da ce biti manji volumen, to znaci da je i dno nesigurnije.
..a mozda sam samo rezigniran.

vise me zanimaju amrikanci danas i sutra..sto ce i kamo ce.. [huh]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Ovdje ih se lijepo može pratiti….
http://finance.google.com/finance


bojim se da na ovoj letargiji necemo vidjeti ni 70, a kamoli 100milja.
jedino ako bude pada u obliku "jazovke", minus 2,5% ili vise, onda da.
buduci da ce biti manji volumen, to znaci da je i dno nesigurnije.
..a mozda sam samo rezigniran.

vise me zanimaju amrikanci danas i sutra..sto ce i kamo ce.. [huh]


ako bude tako (dakle, otvoriti niže, zatvoriti više, a volumen realativno mali-npr. 50 milja), onda ni rast nakon takvog preokreta ne bi trebao biti velik.
takav rast (relativno mali) bio je nakon svih dana preokreta s relativno malim volumenom.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@ManDaTar
MIslim da je ipak blize dvostruko dno ili pad nesto iznad (recimo 3300 prema proboju trokuta) ali ne bih iskljucio niti pad ispod te razine u slucaju ostvarenja prognoze RBS banke.
Trenutacan pad je blazi nego prosli nagli pad na 3200 ali ako se nastavi negativan niz dan doci ce do donjeg otpora i trebao bi uslijediti kratkotrajan rast.
Ako smo sada u C valu koji sada relativno prati S&P onda bi dno tog vala bilo tek krajem ljeta ili kasnije

Abu ali, 23.06.2008. u 17:22
This now provides us with a range for the potential low for Major wave C (SPX 1061 – 1134) ending some time this year

S obzirom da se na sastanku OPEC-a nisu nista dogovorili otvoren je rast cijena nafte, najavljuju 150 USD do kraja godine sto posredno uzrokuje povecanje cijena hrane i rast inflacije. Dodatak su i poplave u americi. Najgore je sto su trenutacno FED-u vezane ruke jer ne moze vise smanjivati kamatne stope jer ce ubrzati inflaciju a ako ih poveca, smanjuje gospodarski rast koji je ionako malen. Trenutacno se i dalje povecava americki deficit. Cuo sam da je trenutacno inflacija u Indiji 11%. Inflacija jede kupovnu moc gradjana koji manje trose, proizvodjacima se gomilaju zalihe i smanjuje profit. Da bi ga povecali otpustaju zaposlenike i tako u krug. Mozda je malo laicki objasnjeno i samo u najkracim crtama ali ugrubo je to to.
Osim toga, trenutacno su banke otpisale tek 300 milijardi USD uzrokovanih kreditnim slomom a procjene su da su ukupni gubici oko ili iznad 1 bilijuna znaci tek je otpisana jedna trecina.
Ukratko, ne ocekujem neki veci rast prije kraja ljeta, veci izgledi su za pad.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

sjecam se da su bile prognoze i za crobex, negdje tamo oko nove godine, kako ide na 6000pts, cim se fondovci vrate sa skijanja..jelte..
ne samo da je bilo na forumu, vec i na dnevniku [lol]

ove prognoze od Škota, kao i prognoza nafte na 150 mi zvuce jednako.
ukratko, iz mali milijun razloga nafta se ne moze zadrzati na 150$.moze doci, ali nece ostati.
to ni naftasima nije u interesu, jer ce se povecati ulaganja u razvoj alternativnih izvora, dakle ostaje igra sa ovim šokovima tipa zdrpi & zbrisi.
izgubilo se na stanogradnji i hipotekama, nadoknadjuje se na nafti.

slazem se da cemo curiti dolje, ali na malom preometu i bez jazovki, ipak mislim da necemo ispod 3400-3450.

niš, idem brojat’ valove po Elliotu..

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


sjecam se da su bile prognoze i za crobex, negdje tamo oko nove godine, kako ide na 6000pts, cim se fondovci vrate sa skijanja..jelte..
ne samo da je bilo na forumu, vec i na dnevniku [lol]

ove prognoze od Škota, kao i prognoza nafte na 150 mi zvuce jednako.
ukratko, iz mali milijun razloga nafta se ne moze zadrzati na 150$.moze doci, ali nece ostati.
to ni naftasima nije u interesu, jer ce se povecati ulaganja u razvoj alternativnih izvora, dakle ostaje igra sa ovim šokovima tipa zdrpi & zbrisi.
izgubilo se na stanogradnji i hipotekama, nadoknadjuje se na nafti.

slazem se da cemo curiti dolje, ali na malom preometu i bez jazovki, ipak mislim da necemo ispod 3400-3450.

niš, idem brojat’ valove po Elliotu..

MIsliš li da će investitori ovaj put biti hrabriji, i neće biti panike?

DA STE SLUŠALI BARONA, SAD BI BILI U PLUSU.....

New Report

Close