Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Istina, cijena nafte nije održiva, ali kako sad izgleda balon će morati još malo napuvati da bi se raspukao.

Tamo negdje u 9 mjesec nakon redovnog sastanka Opec-a, možda se pojavi okidač.


je, imaš pravo, više ni cnn nije što je nekad bio, tamo pročitao članak pa krivo prenio [rolleyes]…

ne želim da slučajno ispadne da drukam na gore jer sam ionako u cashu trenutno, ali nekako ne vjerujem da je ova cijena nafte čak i srednjoročno, a kamoli dugoročno održiva, vjerujem da će ATH dotaknuti u sprnju a onda se postupno ispuhati…

kakogod, ovaj tjedan svi sa zebnjom mnogo više iščekuju izvješća banaka nego što su očekivali sastanak OPEC-a, ako nas one neugodno iznenade, neće biti dobro[embarass]…

Mogu nas samo ugodno iznenaditi.
Neugodno neće doći kao iznenađenje.
Pod ugodnim smatram sve što nisu gubici u epskim razmjerima

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


…meni onaj konsolidacijski h&s koji sam spomenuo izgleda ko precrtani crobex!

Konsolidacijski H&S, na kakvog ti želiš ukazati, je moguć kod uzlaznog trenda.
Crobex je već odavno obrnuo trend, i nalazi se u silaznom. Dakle, nije moguć konsolidacijski, ali je moguć preokret trenda sa obrnutim H&S.

Evo dvije moguće varijante daljnjeg kretanja crobexa…

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Usporedjivao sam zadnji pad Crobexa i S&P500 i imaju dosta slicnosti. Na stranici Vaš link je EWT analiza indeksa i oni su trenutacno u petom valu.
Crobex usporednom analizom se isto trenutno nalazi u petom valu ali mi se cini da jos dosta kratak.
Prilazem EWT Crobexa paralelnom usporedbom sa gore navedene stranice

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...



je, imaš pravo, više ni cnn nije što je nekad bio, tamo pročitao članak pa krivo prenio [rolleyes]…

ne želim da slučajno ispadne da drukam na gore jer sam ionako u cashu trenutno, ali nekako ne vjerujem da je ova cijena nafte čak i srednjoročno, a kamoli dugoročno održiva, vjerujem da će ATH dotaknuti u sprnju a onda se postupno ispuhati…

kakogod, ovaj tjedan svi sa zebnjom mnogo više iščekuju izvješća banaka nego što su očekivali sastanak OPEC-a, ako nas one neugodno iznenade, neće biti dobro[embarass]…

Mogu nas samo ugodno iznenaditi.
Neugodno neće doći kao iznenađenje.
Pod ugodnim smatram sve što nisu gubici u epskim razmjerima

[/quote]
pa ako se očekuje otpis 2 milijarde a objavi se otpis 3,5 milijarde onda je to prilično neugodno, i nažalost još uvijek neodrađeno na TK-a…

Selim u ameriku...

još nismo na dnu.
svako izraženije dno mora biti popraćeno povećanim obujmom trgovanja.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Jel možda sad buy signal, kad je crobi bio na 4000 govorili ste da nema govora da je
seel signal tak da sad isto očekujem krivi odgovor.


još nismo na dnu.
svako izraženije dno mora biti popraćeno povećanim obujmom trgovanja.

dobar primjer za to nam je i dno u travnju, od 01.04.-10.04. prosječan promet niti 60 milijuna kn (redovan)…
dno 14.04. (prije toga vikend) promet na 130 milijuna kn…

Selim u ameriku...

Neznam jel vi te svoje TA uopće kužite al kad je crobi prošo 4000 to je već bio prvi seel
signal, isto tako ovo je sad već prvi buy signal. Nikome tu ne treba vrh ili dno u decimalu.



još nismo na dnu.
svako izraženije dno mora biti popraćeno povećanim obujmom trgovanja.

dobar primjer za to nam je i dno u travnju, od 01.04.-10.04. prosječan promet niti 60 milijuna kn (redovan)…
dno 14.04. (prije toga vikend) promet na 130 milijuna kn…
[/quote]
sljedeće izraženije dno bi trebalo biti na prometu manjem od 148 milja (to je prava veličina prometa 14.04.):
manje je margina, manje rasprodaje stranaca, a i mali ulagači (uključujući forumaše) su već dijelom u kešu.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

….. dan

-for V-1111….

To je to …… , promjenila sa struktura na tržištu (a mjenjati će se i dalje) , stoga će se
promjeniti i obrasci ponašanja ……

Mislim kako je netko napisao da se povećao broj dioničara na ATPL (toliko spominjanu)
i to je jasan pokazatelj da je udio fondova manji ……

Jasno je kako je to tek djelomično preseljenje , ali kroz neko vrijeme bi se trebalo
dogoditi da međusobni utjecaj fondova (OIF , MF, BF ) bude manji , a poslovanje transparentnije

Sada su najstabilniji dio ulagača (moje mišljenje …. i ne samo moje… [smiley] ) mali
ulagači , tzv. DRHTAVE RUČICE i to ne zato što su hladnokrvni i iskusni , već zato što
su inertni i neinformirani (dok se oni sjete nazvati brokera …. prošla kriza … [smiley] )

A ako im je i potreban novac , prodaju onoliki iznos koji im treba , a ostalo će "kada bu
malo naraslo" ….
Oni sigurno ne guraju svoje naloge ispred najnižih , niti "čiste" prodaju
po pola mil. kuna , kao što smo vidjeli prije desetak dana …..

I to bi se moglo nazvati ZSE-PARADOKSOM ……. [smiley]

Dr M Wagner

grobi-dan preokreta

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close