Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nekom različiti drugome slični, nekom skupo drugom jeftino, jedan kupuje drugi prodaje!

nemam kristalnu kuglu, samo sam htio ukazati na ovakav mogući obrazac jer mi ne djeluje nevjerojatno, a sličnost po meni postoji!


nekom različiti drugome slični, nekom skupo drugom jeftino, jedan kupuje drugi prodaje!

nemam kristalnu kuglu, samo sam htio ukazati na ovakav mogući obrazac jer mi ne djeluje nevjerojatno, a sličnost po meni postoji!

Ja bih se složio s tobom čudom od djeteta, kako stvari stoje odrađujemo desno rame, doduše situacija na globalnom tržištu ne ide baš na ruku rastu dionica, no obzirom da je crobex poprilično dublje roknuo u odnosu na ostatak svijeta ne čini mi se vjerojatan neki veliki pad prije bih rekao da će oni iskusniji profesionalci iskoristiti ovo vrijeme za akumulaciju, a ne vjerujam da ćemo dugo čekati crobex 4500 vjerujem do kraja godine bar na trenutak, obzirom da je crobex skup ne vjerujem dugoročno održavanje na tim razinama očekuje nas vjerojatno bar 2 godine velike volatilnosti


nekom različiti drugome slični, nekom skupo drugom jeftino, jedan kupuje drugi prodaje!

nemam kristalnu kuglu, samo sam htio ukazati na ovakav mogući obrazac jer mi ne djeluje nevjerojatno, a sličnost po meni postoji!


A i ja bi da raste NHF wunder
Na murfijevom grafu h&s se proteze kroz 6 mjeseci
al ja ne vidim h&s na crobexu jel moze netko povuc te dve crte

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

aj stavi grafove jedan ispod drugog u isti vremenski period pa zakači!

Ne može se još vidjeti ništa kad imamo lijevo rame i glavu , lijevo rame je pad s oko 4300 na cca 3800, glava 3250, a desno rame se tek formira uz padajući klin.
Sve u svemu za razliku od onda kada je sve ukazivalo na pad a ništa na rast, gledajući tehnički, sada sve ukazuje na skori rast a skoro ništa na neki veliki pad.
Uz ovako malu likvidnost najbolje je po meni ostati u poziciji u kojoj se trenutno nalazi bilo cash bilo dionice, dakle prekasno za prodaju a možda mrvicu prerano za kupnju

Ovdje upišite svoj komentar…

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

sad mi je jasno daculo zašto ne vidiš nikakvu sličnost, zato sam i tražio da ih tak prebaciš da vidim kak ih opće gledaš, tj. doživljavaš!

che je dobro primjetio na što sam htio ukazat, a to je upravo taj continuation h&s obrazac kroz koji crobex prolazi i formira desno rame u obliku padajućeg klina nakon kojega slijedi rast kao što se i lijepo da vidjet na grafu, a tako i teorija kaže!

daculo, probaj uspoređivat na način da crobex graf A koji si prethodno stavio tj. vremenski negdje početak 2008e uspoređuješ također s onim grafom od najvišeg vrha tj. također tamo negdje između 97 i F ako se razmemo.

javi dojmove ako ih bude…

Ovdje upišite svoj komentar…

a i ti ga kompliciras samo dvije crte si mogao povuci, zapravo 3

murfijev graf ti je od jedne godine i kad se usporedi sa crobexom 1g…

ti si mislio na ovakav graf
hocemo li dobiti neckline wunder

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo

završio sastanak OPEC-a, kao što je bilo i očekivano, nije donio ništa spektakularno novo, a Saudijska Arabija donijela odluku o najvećem porastu proizvodnje od 1981. godine, sa sadašnjih 9 milijuna barela dnevno na 9.7 milijuna, te ujedno odluku o stvaranju infrastrukture za proizvodnju 12.5 milijuna barela dnevno do kraja godine…
iako neki analitičari pomalo sumnjanju u ispunjenje tih ambicioznih najava, u svakom slučaju dobra vijest…

s druge strane, gospoda iz OPEC-a se usuglasila da treba uložiti u nove tehnologije i infrastrukturu za bušenje nafte, no nisu definirali nikakve rokove ni konkretne planove…

sve u svemu, dan je što se potencijalnih naftnih kretanja prošao za ocjenu vrlo dobar, iz svega očekujem barem blagi pozitivan utjecaj na tržišta kapitala možda već i početkom tjedna [wink]…

Selim u ameriku...


završio sastanak OPEC-a, kao što je bilo i očekivano, nije donio ništa spektakularno novo, a Saudijska Arabija donijela odluku o najvećem porastu proizvodnje od 1981. godine, sa sadašnjih 9 milijuna barela dnevno na 9.7 milijuna, te ujedno odluku o stvaranju infrastrukture za proizvodnju 12.5 milijuna barela dnevno do kraja godine…
iako neki analitičari pomalo sumnjanju u ispunjenje tih ambicioznih najava, u svakom slučaju dobra vijest…

s druge strane, gospoda iz OPEC-a se usuglasila da treba uložiti u nove tehnologije i infrastrukturu za bušenje nafte, no nisu definirali nikakve rokove ni konkretne planove…

sve u svemu, dan je što se potencijalnih naftnih kretanja prošao za ocjenu vrlo dobar, iz svega očekujem barem blagi pozitivan utjecaj na tržišta kapitala možda već i početkom tjedna [wink]…

Sastanak je očekivano ništa.

Malo ću te ispravit. Povećanje outputa je sa 9.5 na 9.7 mil. b/d, a ne sa 9 mil. kako je prenio CNN i već je uračunato u cijenu jer je bilo najavljeno već prošli tjedan.

A ovo povećanje kapaciteta na 12.5 mil b/d koje spominješ nije do kraja ove godine već 2009.

Ameri su očekivali zajedničku odluku koja bi u kratkom roku mogla podići svjetski output, a sastanak je javno pokazao odluku ostalih članova OPEC-a da ne povećavaju proizvodnju. Libijci čak najavljuju smanjenje.

Mišljenja sam da neće biti pozitivnog utjecaja na cijenu nafta, čak mislim da će ista sutra krenut gore.

je, imaš pravo, više ni cnn nije što je nekad bio, tamo pročitao članak pa krivo prenio [rolleyes]…

ne želim da slučajno ispadne da drukam na gore jer sam ionako u cashu trenutno, ali nekako ne vjerujem da je ova cijena nafte čak i srednjoročno, a kamoli dugoročno održiva, vjerujem da će ATH dotaknuti u sprnju a onda se postupno ispuhati…

kakogod, ovaj tjedan svi sa zebnjom mnogo više iščekuju izvješća banaka nego što su očekivali sastanak OPEC-a, ako nas one neugodno iznenade, neće biti dobro[embarass]…

Selim u ameriku...

New Report

Close