Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo vam jedan link.
Interesantan index

Vaš link

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

grobi

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



evo ja predvidjam pad crobexa na 3400 do 3450 a onda odbijenac do 3850 ito sve u 2 tjedna

Da li je netko primjetio da, smo 09.04.2008 dan prije 3-dnevnog velikog pada, paničarili i bili na rubu živaca. Crobex je tad bio na 3650 bodova.
Danas smo na 3670 bodova, na otprlike istoj razini, a staloženi smo i vjerujemo u rast, ali i dalje padamo.
Da li to znači da bi mogli pasti niže zbog sentimenta, i zato jer je 3200 razina već dotaknuta?
[/quote]
ja mislim prvenstveno zato jer smo već dotaknuli tu razinu…

nakon što smo dotaknuli 3200 shvatili smo da nije nitko umro, da se stabilno i vrlo brzo oporavljamo i naprosto sad nema panike zbog mogućnosti tog scenarija, jednom iskušeno već postaje piece of cake…

osim toga, sad nema ni margin kredita koji su itekako pridonijeli bržem padu, a he he – ne spominjemo ni hanfu, ni samodola ni OMF-ove, crne i žute vragove i sve ostale koji su krivi zato što mi padamo…
uglavnom – situacija je ipak puno povoljnija nego tada, barem što se psihologije tiče
[thumbsup]…

Selim u ameriku...


Al se lijepio ispričaste, no pozivam cijenjeni forum-aše da mi ukažu i jedan pokazatelj( ne misleći pri tom na grafičku analizu ) TA koji bi ukazivao na preokred trendana SP i DOW.

Bitno je znati što je uzrokovalo ovakav trend, to je bit bilo kakve analize i zaključaka.
Dakle, jedan od najvažnijih čimbenika je što su se veliki ulagači zadnjih godina okrenuli ulaganju u commodity tržište. Danas njihova ulaganja u commodity su cca 260 milijardi dolara, a 2003 su iznosila cca 13 milijardi. Evo jedan citat šta se sve poduzima u USA da se završi s takvom praksom….Lawmakers including Senator Joe Lieberman (independent, Conn.) have proposed a ban on commodity-related investments by pension funds, which Masters supports. Last month he told Congress that commodity regulators need to close a loophole that lets indexers evade commodity-position limits by purchasing over-the-counter swaps and other derivatives…..

Ovo je primjer, a ima ih niz, šta može okrenuti tržište dionica. Povećanje proizvodnje nafte i smanjenje potrošnje, slobodno formiranje cijena derivata u Kini, jačanje juana, sve su to ti detalji za kojima tragaš.

aj nek neko od "eksperata" baci pogled na str. 155 u knjizi tehnička analiza i nek prokomentira?

atpl

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


aj nek neko od "eksperata" baci pogled na str. 155 u knjizi tehnička analiza i nek prokomentira?

Dok sam pronašao knjigu, potrajalo je.

He, he, opet sve je pitanje percepcije, ovisno koji graf na stranici gledaš, odnosno, jesi li u cashu ili dionicama. Nisi valjda i ti postao medo?

Vlad, H&S koji spominješ na Crobexu, možeš li ucratat s linijom vrata. Ovo što ja vidim izgleda malo nategnuto kao i onaj na ATPL. Možda onda pomognemo Wunderkindu?

ne treba meni pomoć meni onaj konsolidacijski h&s koji sam spomenuo izgleda ko precrtani crobex!

čisto sam htio ukazati na to da nisu svi obrasci milimetarski i da i h&s ima raznoraznih varijacija, te po navedenom modelu veći pad nije vjerojatan, a ostatak grafa neka svako pogleda kako izgleda!

ja medo nebum dok sam živ i dok god firme u koje ulažem rade sve bolje i bolje!

kad se to promjeni ode ja u međede na n-tu! [lol]


atpl

Osim ako se fondovi umješaju
[lol]



atpl

Osim ako se fondovi umješaju
[lol]
[/quote]

malo OT

Smrklić,

da nisi išao u Beč, prošli bi u polufinale, donjeo si im nesreću
[lol] [angry]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


ne treba meni pomoć meni onaj konsolidacijski h&s koji sam spomenuo izgleda ko precrtani crobex!

ajd onda molim te ucrtaj "neklajn" na crobexu pa da vidimo dokle idemo
evo pod A ti je crobex 6mj. B – 1 g.
a i evo ta slika na stranici 155

grafovi su skroz razliciti

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo




atpl

Osim ako se fondovi umješaju
[lol]
[/quote]

malo OT

Smrklić,

da nisi išao u Beč, prošli bi u polufinale, donjeo si im nesreću
[lol] [angry]
[/quote]

Zašto onda burza nije narasla, a nisam bio ovdje
[cool]

Bio je samo Šuker , Kutle, Jolly, Primorac ….. okrivi nekog od njih

New Report

Close