Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



evo, ovo moje od jučer ponavljam.
i pozdravljam forum do daljnjeg!! [bye]

ma di ćeš ti sad kad postaje zanimljivo?!
[/quote]

Ode čovjek na more, odmoriti se. Neke stvari je bolje ne gledati iz prvih redova. [cool]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

ATPL

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...



Dno bi trebalo biti MINIMALNO 3300 (prema teoriji) a moze i vise.

Pokusao sam promijeniti prije ali me zablokiralo, ne mora OBAVEZNO pasti do 3300 ali je vjerojatno (tu bi trebalo traziti dno) da padne do te razine. A moze i ispod.
Inace puno malih dionicara (neki moji prijatelji, rodjaci itd) kazu samo da dodjem na nulu pa da prodam i da vise nikad ne vidim burzu. To je vjerujem dosta uobicajeno razmisljanje malih dionicara koji su to postali zlatne 2007. Najzalosnije je od svega sto kad dodju na nulu (ako uopce dodju u nekom razumnom roku) i prodaju tada najvjerojatnije rast tek predstoji i oni ce ga opet propustiti.
Ali sigurno i njihovo strpljenje ima granica pogotovo kad vide da nakon ovog kratkotrajnog predaha burza pada, pa pada, i pada… i tako dok konacno ne popuste i rasprodaju i obecaju da im niti djeca nece vise primirisati na burzu. Tada na scenu stupa smart money, u trenucima totalne depresije i marginalizacije burze i pocinje polagano skupljati, isprva neprimjetno ali ustrajno. I krece novi rast. Treba se vratiti malo u proslost i pogledati dot com bubble, veliku depresiju pa i kod nas rusku krizu (nazalost nemam OHLC za taj period). Rast nije bio ovako brz kao ovaj nas mali bull run.
Ali opet, tko zna, mozda i krenemo gore
[/quote]

Vrlo dobro abu dabi, ali oporavak možemo očekivati krajem 8 mjeseca ovo stanje ni na nebu ni na zemlji će sigurno potrajati do jeseni kako stvari stoje, valjda će bar 2009 biti bar malo bolje, ako ne onda 2010 sigurno a to nije tako daleko do tada skupljajmo iskustva i učimo:)

Steta sto kod nas nema opcija niti stop loss (iako pretpostavljam da ce to ici zajedno sa market makera) [cry]
Inace, onaj graf 98-99 bi se mogao i sada ostvariti, zanimljivo da su tada oba dna bila tokom ljetnih mjeseci. Na tim grafovima je oporavak sveukupno trajao 1 godinu, zato mi i ovaj kratki bull run od mjesec dana nije previse uvjerljiv.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

…….jutro

Nisam uvjeren u predočene analize i prognoze …….

Pogrešni su zaključci u vezi promjene trenda …. , a i do sada se pokazalo kako su
uglavnom pogrešni ….
Jedino ako TA tumačimo kao sanjaricu ……. [smiley]

Uvjek imamo točku za koju ćemo kasnije tvrditi da je ona promjenila trend i to je
OK ako prodajete knjige o TA……. ,ali ako ste investitor ……. [smiley]

Svakih 50 "punata" u CROBEX-u imamo jednu takvu točku :
– veliki promet od prije "toliko i toliko" …..
-dugo smo bili na ovoj razini "tada i tada"
– imamo sada i neke točke od prije godinu dana ….(kolega je pokazao graf) ….. [smiley]
-onda sljedi 1/4 , 1/2 , 1/3 , 1/6 , 1/8 …. prošlog pada (ili rasta) ….
– zatim otpori zbog "toga i toga"

Ako radimo takve anaize i na osnovu njih prognoze …… , one će se uvjek pokazati
točnima …….. , ali tek sutra …… [smiley]

Ili mi nismo čitali iste knjige , ili sam ja nešto propustio ……. [smiley]

……. biti će ovo drugo …..

Dr M Wagner


Dobar dan! Zamolio bih ako netko može postati analizu za Tisak ili bar stručan komentar za njegovo daljnje kretanje.Zahvaljujem!

Gle izracunaj koja je minimalna cijena da bi fondovi smjeli ostati unutra, MCAP, free float, mislim na je to oko 850. Ne vjerujem da će pustit ispod.

Kolege jeli vam poznato ima li negdje (stockchart, incredible chart i sl.) a da se mogu vidjeti podaci za dionice i indekse 60 min…

DLKV tocno na 61.8 fibu, sad bi trebao slijediti odbijanac, IGH se vec odbio od 10000

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Gotovo, prosao vlak…

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Gotovo, prosao vlak…

***obrisano***
Ma di ti vidiš odbijanac !?!



Gotovo, prosao vlak…

***obrisano***
Ma di ti vidiš odbijanac !?!

[/quote]

Kolega komentira stvari vrlo kratkoročno od tud izjava prošao vlak?!…jel tako Abu Ali?

Kerefek, ja govorim o daytrade-u, kupnja IGH po 10000 i ev. prodaja po cca 10300-10400, negdje na sredini dana, na kraju dana cijena moze biti i niza ali vrh bi mogao biti tu negdje, u jednom danu 3-4 % (minus troskovi brokera 1.2%) znaci cisto 2-3%.
Pratis li burzu live? Trenutacno prva prodaja IGH 10280 prva kupnja 10154, tko je na drogama?!

PS. Inace ja sam danas bio na kupnji samo sam se postavio malo nize od otpora jer trejdam u smjeru suprotnom od trenda sto jer riskantno

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

New Report

Close