Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


evo malo S&P sa EWT-om sa stockcharta, čini se da nas očekuje c val abc korekcije

ovo su major a, b, c. po tom grafu tek treba završiti primary A a onda lijepi primary B (čitaj: fešta).

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


evo malo S&P sa EWT-om sa stockcharta, čini se da nas očekuje c val abc korekcije, direktni link

http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID1606987&cmd=show%5Bs67036679%5D&disp=O

komentari znalaca ewt-analize

17. lipanj
tuesday update
SHORT TERM: market closes lower on weak economic data, DOW -109
Overnight the Asian markets were mostly higher, and Europe closed higher as well +1.05%. US index futures traded higher overnight and rallied further on the weak economic reports before the open. May housing starts dropped to a 17 year low, the budget deficit continues to expand, the PPI is now running at a 7.2% inflation rate, and May industrial output dropped. Stocks gapped up at the open on an apparent short squeeze, and a good earnings report from GS. In the opening minutes the SPX hit 1367, the high for the day. After that the rally eroded for most of the day as the market worked its way down to SPX 1351 at the close. For the day the SPX/DOW were -0.80%, and the NDX/NAZ -0.65%. Bonds gained over 1/2 point, Crude added 90 cents, Gold added 90 cents as well, and the Euro was higher. Support for the SPX remains at 1344 and then 1327, with resistance at 1364 and then 1383. Short term momentum is heading lower, and the near term indicators turned over as well. Tomorrow a few of the ibanks will report earnings, but other than that it should be a technical day. The SPX 1367 high this morning should have been the end of Minor wave 4. Wave 3 (75 points) was longer than wave 1 (67), and wave 4 (36) was just about equal to wave 2 (33). If wave 5 equals wave 1 (SPX 1300), and if wave 5 equals wave 3 (1292), which gets close to the 1283 OEW pivot. A rally, from here, above 1367 would put the current count in question. Since wave 3 was longer than wave 1, wave 5 can be any length. However, in the DOW wave 3 was shorter than 1, suggesting a maximum downside of 11,800. Best to your trading!
MEDIUM TERM: downtrend continues
LONG TERM: bear market
CHARTS: http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID1606987

Po meni odradjen proboj padajuceg trokuta kao sto sam rekao prije (u zadnji cas), evo ima i dosta raspolozenih prodavaca, samo im treba ponuditi pravu cijenu [wink]. Dno bi trebalo biti MINIMALNO 3300 (prema teoriji) a moze i vise. Potrebna je sutra potvrda u povecanju volumena i daljnjem nastavku pada cijene.
U pocetku ce pretpostavljam fondovi pokusati vratiti cijene i navuci naivce na kupovinu (ili ljepse receno cijene ce se pokusati vratiti na jucerasnje) tako da po meni tko je danas pri kraju dana kupio na najnizim cijenama sutra moze ostvariti brzu zaradu. Ovo je cisto moje razmisljanje pa mi mozete slobodno ponovno davati jedinice, mislim da nekom nije u interesu da se mali ulagaci obrazuju.

Sto se tice onog sto je Vlad podebljao i podcrtao AKO FONDOVI DRUKCIJE ODLUCE mi ne mozemo utjecati na cijene, oni mogu, ali dok god je tehnicka analiza primjenjiva (a trenutacno je dosta primjenjiva) mene ne zabrinjava ako oni i pokusavaju manipulirati cijenama. I iz Murphy-a Vlad – moze se pokusati manipulirati trzistem ali su ucinci kratkotrajni i dovode do gubitka novaca.
Jednostavan primjer mirovinskih fondovi kad su uletili na trziste kao narajcani deckici na da bi dobili po guzi (preveslani od strane vecih igraca ili u krajnjem slucaju u dogovoru). Poslije su se opametili. Nazalost, igraju se sa nasim novcima ali to je uvijek tako, bogati uvijek bolje prolaze.
Pokusali su vracati cijene i drzati umjetno Crobex iznad 3750, to moze potvrditi svatko tko je pratio trgovanje u toku dana, prvo nagli rast zatim polagani pad na mizernim volumenima da bi naglo, zadnjih pola sata, sat bile dizane cijene i promet, providno (govorim situaciju za jedan dan, mislim jucer).
Ne znam da li se netko sjeca mojeg grafa na samom pocetku rasta za DLKV od 18.04. Trenutacno se cijena zaustavila na padajucem dugorocnom suportu.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Dobar dan! Zamolio bih ako netko može postati analizu za Tisak ili bar stručan komentar za njegovo daljnje kretanje.Zahvaljujem!


Po meni odradjen proboj padajuceg trokuta kao sto sam rekao prije (u zadnji cas), evo ima i dosta raspolozenih prodavaca, samo im treba ponuditi pravu cijenu [wink].

Boldani dio me nasmijao. Dao bi stotku, ali netko me pretekao.

Evo radi čega. Jučer me zove prijatelj, priča ide oko ATPL i kaže mi " … jesi li vidio, nitko više neće da prodaje po ovim cijenama, tko bi to ovu firmu mogao prodat po toj cijeni itd… ". Ja tupim o rastu na malom volumenu, padali smo na puno većima, izgleda loše, vjerovatni H&S i zamah prema vratu, kažem da će prodavača biti po nižim cijenama, sve je stvar percepcije, možda nitko neće da kupuje po ovim. Cijena jučer između 2.630 – 2.718. prosjek 2.673.

Zove me danas čvrsta ruka u 16.00 i kaže da se riješio ATPL po 2.600. Još sretan što je uhvatio po toj cijeni. Toliko o čvrstim rukama.

Abu ali, Vlad, Krpa, nabacite ATPL ako vam se da. Sad sam 90 % uvjeren da je H&S (odradili neuspješni zamah prema liniji vrata).


Dobar dan! Zamolio bih ako netko može postati analizu za Tisak ili bar stručan komentar za njegovo daljnje kretanje.Zahvaljujem!

pozdrav

nemam nikakav strucan komentar al ima slika pa pogledaj i zakljuci sam.

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo


Dno bi trebalo biti MINIMALNO 3300 (prema teoriji) a moze i vise.

Pokusao sam promijeniti prije ali me zablokiralo, ne mora OBAVEZNO pasti do 3300 ali je vjerojatno (tu bi trebalo traziti dno) da padne do te razine. A moze i ispod.
Inace puno malih dionicara (neki moji prijatelji, rodjaci itd) kazu samo da dodjem na nulu pa da prodam i da vise nikad ne vidim burzu. To je vjerujem dosta uobicajeno razmisljanje malih dionicara koji su to postali zlatne 2007. Najzalosnije je od svega sto kad dodju na nulu (ako uopce dodju u nekom razumnom roku) i prodaju tada najvjerojatnije rast tek predstoji i oni ce ga opet propustiti.
Ali sigurno i njihovo strpljenje ima granica pogotovo kad vide da nakon ovog kratkotrajnog predaha burza pada, pa pada, i pada… i tako dok konacno ne popuste i rasprodaju i obecaju da im niti djeca nece vise primirisati na burzu. Tada na scenu stupa smart money, u trenucima totalne depresije i marginalizacije burze i pocinje polagano skupljati, isprva neprimjetno ali ustrajno. I krece novi rast. Treba se vratiti malo u proslost i pogledati dot com bubble, veliku depresiju pa i kod nas rusku krizu (nazalost nemam OHLC za taj period). Rast nije bio ovako brz kao ovaj nas mali bull run.
Ali opet, tko zna, mozda i krenemo gore

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

dokle mozemo potonuti (crobex)???
ja sm ucrtao neke potpore pa me zanimaju vasa misljenja
[smiley]

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo


@ james
za grobi stoji sve što i prije 5-6 dana:

1. ako je odrađen h&s, idemo na barem 3200

2. ako nije odrađen h&s:

a)jaki otpor eventualnom daljnjem rastu na 3900; potom pad- vjerojatno formiranje silaznog klina i odbijanac od 3550.

b) proboj 3900: treba pratiti formacije koje se razvijaju.

varijanta 1. i 2. a) su izglednije od varijante 2 b).
procjena vjerojatnosti realizacije varijante 1. i 2. a) (zajedno): 80%.

dakle, procjena je da postoji 80% izgleda pada grobija barem na 3550.

OVO VRIJEDI AKO FONDOVI NE INTERVENIRAJU!!!

evo, ovo moje od jučer ponavljam.
i pozdravljam forum do daljnjeg!! [bye]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@Abu
100 od mene….znam ih par

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Treba se vratiti malo u proslost i pogledati dot com bubble, veliku depresiju pa i kod nas rusku krizu (nazalost nemam OHLC za taj period). Rast nije bio ovako brz kao ovaj nas mali bull run.
Ali opet, tko zna, mozda i krenemo gore

sve je to relativno. ak pogledaš veliku sliku onda je do 2004 bilo skupljanje pa onda eksplozija. ak pogledaš manju sliku onda je i u tom skupljanju bilo finih rastova: prvi skok sa kraja 99 do početka 2000 sa 5xx na 9xx u par mjeseci.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


evo, ovo moje od jučer ponavljam.
i pozdravljam forum do daljnjeg!! [bye]

ma di ćeš ti sad kad postaje zanimljivo?!

New Report

Close