Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



che:
"Jednostavno ne vidim 1.razlog ni 2.mogućnost da index padne opet na 3200 ili nedaj bože još niže to bi bio pokop burze u hrvata a bez osobitog razloga."

1. razlog- želja jakih (evo, recimo mirovinaca) da kupe jeftino;
2. mogućnost- misliš li stvarno da ne postoji mogućnost pada ako se, recimo, jedan veći igrač (ili nedajBože nekoliko njih) odluči na rasprodaju pola milijarde/milijardu kuna vrijednosti dionica?

Kolege, mislim da bi se više ljudi zainteresiralo za dionice kad bi Crobex pao na 2700, nego da stagnira godinu dana na 3800.
[/quote]

istina, bilo bi zainteresiranih kupaca ali…..zaboravili ste na prodavače [proud] kojih (u znatnijim količinama) nema ni na ovim razinama

Kad vidim crveno pretvaram se u bika


Što se pak pojedinih dionica tiče – primjetio sam da (likvidne) jako dobro slijede obrasce TA. Sve osim jedne – ADRSPA. ADRS se ponaša sasvim divlje i ne dovršava započete obrasce. Ne znam tko se od brokera brine za nju, ali ta dionica nema nikave šanse dobiti veće povjerenje profesionalnog kapitala. Nestabilna je, a to se izbjegava. Neki drugi brokeri to krasno rade s ostalim visokolikvidnim dionicama, uglavnom.

Evo grafa ADRS-P-A sa otporima (dugorocnim i kratkorocnim) i prema grafu se uopce ne ponasa divlje, stovise, jedina je odradila kanal prema dole za razliku od ostalih (i to pokazuje njenu slabost u odnosu na Crobex odn. ostale dionice), trenutacno joj je otpor 50% fiba.
Po meni, skoro tehnicki savrsena.
Druga stvar je sto joj je cijena na razinama iz 2005, za investitore potpun promasaj (u slucaju strategije buy and hold) za razliku od ostalih dionica koje su se povecale desecima puta.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Ako Dow danas dođe na 12000 oni bi mogli na brzinu na dvostruko dno…..




che:
"Jednostavno ne vidim 1.razlog ni 2.mogućnost da index padne opet na 3200 ili nedaj bože još niže to bi bio pokop burze u hrvata a bez osobitog razloga."

1. razlog- želja jakih (evo, recimo mirovinaca) da kupe jeftino;
2. mogućnost- misliš li stvarno da ne postoji mogućnost pada ako se, recimo, jedan veći igrač (ili nedajBože nekoliko njih) odluči na rasprodaju pola milijarde/milijardu kuna vrijednosti dionica?

razlog 2. moguce , ali ne i vjerojatno.

to se nece dogoditi.
mirovinci su se dovoljno iskompromitirali prije par mjeseci i moglo bi biti "zla" ako ponove istu stvar.
ni zadnji put nisu namjerno izazvali paniku, nego nisu bili svjesni svoje moci i uloge na trzistu.
sad to vise nije slucaj, a posebno oni nece ici "jeftino" kupovati.
po mojem videnju stvari, jos uvijek je primarni cilj vratiti povjerenje u burzu.
a to nece biti lagani posao, to je bilo jasno i prije par mjeseci.
koga zanima zasto je to tako neka procita moje postove iz doba "velike krize".

[/quote]
[rolleyes] [shocked]
[/quote]

zakaj se cudis?
danas citam u novinama da su fond manageri mladi ljudi…
problem mladih je da ne znaju stati na loptu…
zato se valjda i cudis…

fakat je grozno kad ovisis o neiskusnim klincima koji nisu sposobni vidjeti cijelu sliku…
[undecid]

ako je odrađen h&s, formiranje simetričnog trokuta kao na priloženom grafu može biti potvrda pada na barem 3200.

dakako, ostaju kao mogućnost i pad unutar klina prema 3550 (i odbijanca na gore) te rast prema otporu na 3900…

(čak i plavi simetrični trokut, onako prikazan, uključuje rast prema 3900-4000)

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Imamo TA brojke i drzimo se toga, a usput mozemo diskutirati o niskim razinama crobexa ispod 2000, ali jos nemamo niti jedan pokazatelj da ce se to dogoditi

BEZ PANIKE, MOLIM

uzgred, plavi simetrični trokut uključuje u sebi i jednu od navedenih varijanti – pad unutar klina do 3550 i odbijanac prema gore.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Ako Dow danas dođe na 12000 oni bi mogli na brzinu na dvostruko dno…..

To ti ja kažem sine…testirat će ponovo 11750…

volim ašove.
najdraži su mi od lukića i krpe [smiley] [tongue]

jedino je problem što ašonje ne pomažu grobiju [sealed]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

evo malo S&P sa EWT-om sa stockcharta, čini se da nas očekuje c val abc korekcije, direktni link

http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID1606987&cmd=show%5Bs67036679%5D&disp=O


evo malo S&P sa EWT-om sa stockcharta, čini se da nas očekuje c val abc korekcije, direktni link
http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID1606987&cmd=show%5Bs67036679%5D&disp=O

Dobra usporedba. 12345 dolje, 123 gore(upravo odrađeno), 12345 dolje.
Samo da kažem, kad se Crobex odbio nedavno od donjeg bollingera, neki su govorili da idemo gore, a ako se odbijemo u padu od donjeg bollingera, to u ovom slučaju znači formiranje stepenice prema dolje na malim prometima.

"NARAVNO POSLIJE SVAKOG RASTA SLIJEDI KAPITALIZACIJA....." JFK


evo malo S&P sa EWT-om sa stockcharta, čini se da nas očekuje c val abc korekcije, direktni link

http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID1606987&cmd=show%5Bs67036679%5D&disp=O

Konkretno za prvu sliku ne kužim od kud im ovakav graf za MCAD…kad odem na njihovu stranicu stockchart i unesem isto razdoblje..cca 9 mjeseci…sasvim mi je različit graf, a i incredible mi daje drukčiji izgled grafa MCAD za SPX????

New Report

Close