Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@drugoja
(ja ti vidim poruku)
da.
a i pad na 3200 više nitko ne bi toliko tragično shvatio.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@ che
njemačkoj nije prijetila kuga,glad i rat, pa su svejedno proje 5-6 godina otresli s 6000 na 2000 bodova.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

che:
"Tko sad može rušiti tržište, jedino fondovi namjerno a to već ulazi u sferu kriminala "

… koji je udomaćen i u našem društvu i na burzi.
kako i kada je šjor luković (lukavac) prodao svoje dionice?
koliko puta je izvršen swap dionica između fondova?
koliko puta se koordinirano zaigralo na nekim dionicama?

nemojte misliti da drukam na pad.
dapače.
ostala mi je trećina dionica.
koje bih vrlo rado prodao na putu prema 4300 i skroz izašao u keš.
samo pokušavam ukazati na realnost tuzemnih burzovnih zbivanja.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


@ che
njemačkoj nije prijetila kuga,glad i rat, pa su svejedno proje 5-6 godina otresli s 6000 na 2000 bodova.

A onda ništa pomirimo se s padavicom [lol]
A gle pri ovakom prometu to ne treba shvaćati previše tragično bar je meni to bez veze ovo je ni vrit ni mimo
U svakom slučaju ja i dalje stojim iza svojih prognoza a vrijeme će pokazati tko je bio u pravu dakle 3500 bi bilo najniže u najcrnjem scenariju e sad ako bude niže još bolje ulupat ću sav keš koji nije bio za dionice u njih pa opet dobro



che:
"Jednostavno ne vidim 1.razlog ni 2.mogućnost da index padne opet na 3200 ili nedaj bože još niže to bi bio pokop burze u hrvata a bez osobitog razloga."

1. razlog- želja jakih (evo, recimo mirovinaca) da kupe jeftino;
2. mogućnost- misliš li stvarno da ne postoji mogućnost pada ako se, recimo, jedan veći igrač (ili nedajBože nekoliko njih) odluči na rasprodaju pola milijarde/milijardu kuna vrijednosti dionica?

Kolege, mislim da bi se više ljudi zainteresiralo za dionice kad bi Crobex pao na 2700, nego da stagnira godinu dana na 3800.
[/quote]

Pa da. A zašto se zaustaviti na 2700, mogli bi se vratiti i na 1000 i sve ispočetka. Ili još bolje da padne i ispod toga, mislim da bi se jako puno ljudi zainteresiralo, više nego na 2700, zar ne?

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


@ che
njemačkoj nije prijetila kuga,glad i rat, pa su svejedno proje 5-6 godina otresli s 6000 na 2000 bodova.

Čisto kružno kretanje burze. Mnogi to zaboravljaju.
Evo malo predođbe DAX. Pad sa 8000 na 2500 bodova u 2 godine.
Vaš link

"NARAVNO POSLIJE SVAKOG RASTA SLIJEDI KAPITALIZACIJA....." JFK

Vlad 111 s obzirom na tvoju reputaciju ( gotovo jedino ozbiljno i argumentirano pisanje) ovo što sada pokušavaš obraniti kao tezu je kriminal. Izašao si iz okvira TA i ušao u sferu nagađanja.
Ali s obzirom na tvoje dosadašnje pisanje i reputaciju to ima težinu neuporedivo veću nego da je to napisao bili tko drugi. Molim te da dadeš neki odgovor , jer ovako je to krajnje neozbiljno.Ljudi na ovom forumu ipak prate tko što govori i znaju otprilike koga treba uzeti ozbiljno a tko piše tek da piše.

sanja



che:
"Jednostavno ne vidim 1.razlog ni 2.mogućnost da index padne opet na 3200 ili nedaj bože još niže to bi bio pokop burze u hrvata a bez osobitog razloga."

1. razlog- želja jakih (evo, recimo mirovinaca) da kupe jeftino;
2. mogućnost- misliš li stvarno da ne postoji mogućnost pada ako se, recimo, jedan veći igrač (ili nedajBože nekoliko njih) odluči na rasprodaju pola milijarde/milijardu kuna vrijednosti dionica?

razlog 2. moguce , ali ne i vjerojatno.

to se nece dogoditi.
mirovinci su se dovoljno iskompromitirali prije par mjeseci i moglo bi biti "zla" ako ponove istu stvar.
ni zadnji put nisu namjerno izazvali paniku, nego nisu bili svjesni svoje moci i uloge na trzistu.
sad to vise nije slucaj, a posebno oni nece ici "jeftino" kupovati.
po mojem videnju stvari, jos uvijek je primarni cilj vratiti povjerenje u burzu.
a to nece biti lagani posao, to je bilo jasno i prije par mjeseci.
koga zanima zasto je to tako neka procita moje postove iz doba "velike krize".

[/quote]
[rolleyes] [shocked]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Siguran sam da se rast nece dogoditi iz stagnacije i malih prometa. Dosta investitora napustilo je burzu i oni ce se vratiti ako dionice budu podcijenjene a one to sada NISU.



@ che
njemačkoj nije prijetila kuga,glad i rat, pa su svejedno proje 5-6 godina otresli s 6000 na 2000 bodova.

Čisto kružno kretanje burze. Mnogi to zaboravljaju.
Evo malo predođbe DAX. Pad sa 8000 na 2500 bodova u 2 godine.
Vaš link
[/quote]

Čudi me dečki da vi niste čuli za dotcom bubble?!

Istina, moglo bi se to i nama dogoditi. Ako bi u par godina HT-R-A dogurao do cca 3000kn, bili bi u istoj opasnosti "kružnog kretanja burze".

Svašta…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


Vlad 111 s obzirom na tvoju reputaciju ( gotovo jedino ozbiljno i argumentirano pisanje) ovo što sada pokušavaš obraniti kao tezu je kriminal. Izašao si iz okvira TA i ušao u sferu nagađanja.
Ali s obzirom na tvoje dosadašnje pisanje i reputaciju to ima težinu neuporedivo veću nego da je to napisao bili tko drugi. Molim te da dadeš neki odgovor , jer ovako je to krajnje neozbiljno.Ljudi na ovom forumu ipak prate tko što govori i znaju otprilike koga treba uzeti ozbiljno a tko piše tek da piše.

aaa, nije tako.

!. TA kaže da je MOŽDA odrađen H&S: u tom slučaju slijedio bi pad na barem 3200.

2. pored toga, jasno je napisano:
ako nije odrađen H&S, vjerojatno će se formirati silazni klin, koji bi se mogao odbiti od potpore na ca 3550.

ovo je čista TA.

a navedene mogućnosti namjernog/koordiniranog djelovanja fondova samo korespondiraju i dobro koreliraju s ovim što kaže TA.

uzgred, i "kriminalni" postupci fondova su formirali grafove koje upravo sada pokušavamo tehnički analizirati…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



@ che
njemačkoj nije prijetila kuga,glad i rat, pa su svejedno proje 5-6 godina otresli s 6000 na 2000 bodova.

Čisto kružno kretanje burze. Mnogi to zaboravljaju.
Evo malo predođbe DAX. Pad sa 8000 na 2500 bodova u 2 godine.
Vaš link
[/quote]

Bravo na linku!
Izgleda da našim ovdje friškim investitorima nije jasno da mogu izgubiti i do 80-90% na dionicama.
Pa što oni misle? Da crobex ne može natrag na 1000? Možda ga podupiru dva titana kao u
grčkoj mitologiji? Ili stoji na divovskim kornjačama?
Da se razumijemo, i ja sam friški (i svi koji su manje od 5 godina na burzi su friški) ali
je meni jasno da mogu spušiti sve, ama baš sve.
Ne jednom se desilo da se brokeri bacaju s nebodera. Pa nisu se bacali zato jer su izgubili 30% već
zato što su izgubili 95%. I nemojte misliti da je to smijurija jer i taj koji se bacio dva dana prije
se smijao na to isto.
Povjerenje u crobex i zag. burzu je trenutno izgubljeno i treba proći vremena da se vrati.
A sve dok se povjerenje ne vrati crobex će padati i sve analize upućuju na to. Tko to ne vidi
taj je slijep. I nemojte se čuditi da recimo za koji mjesec na razini 2000 crobexa netko
samouvjereno kaže to je to, to je dno. A onda opet pad do 1000.
Zaboravite na trend rasta do kraja godine i jedino što vam preostaje je surfati na valovima
kojih će itekako biti na jesen.

New Report

Close