Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nesto izmedju..
a ako i fulamo s procjenom patterna uvijek mozemo reci da su volumeni tako mali, da ne daju siguran znak [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



. crobex.png (25,16 KB)
prema priloženom grafu crobexa od kerefeka str.558 je vidljivo da je formiran silazni trokut.
zar on ne upućuje na obavezni pad, bar kratkoročno, a tek onda rast crobexa. prema tome nije preša za kupnjom dionica bar za koji dan, jer je čini da će biti i jeftinije. mišljenja?

Silazni trokut ili klin?

Klin, što je dobro.
Ali malo gledam ovu našu burzu pa to je tako sve jadno da je to užas jedan. Ne znam tko uopće više želi ulagati u fondove kad sami možete bolje upravljati svojim novcem
[/quote]



@ james
za grobi stoji sve što i prije 5-6 dana:

1. ako je odrađen h&s, idemo na barem 3200

2. ako nije odrađen h&s:

a)jaki otpor eventualnom daljnjem rastu na 3900; potom pad- vjerojatno formiranje silaznog klina i odbijanac od 3550.

b) proboj 3900: treba pratiti formacije koje se razvijaju.

varijanta 1. i 2. a) su izglednije od varijante 2 b).
procjena vjerojatnosti realizacije varijante 1. i 2. a) (zajedno): 80%.

dakle, procjena je da postoji 80% izgleda pada grobija barem na 3550.

OVO VRIJEDI AKO FONDOVI NE INTERVENIRAJU!!!

Moram se kratko uključiti jer je analiza površna, crobex će najvjerojatnije tijekom idućih dana/tjedana pasti na 61,2% fibo retracement i to je na cca 3590-3600 bodova dakle korekcija će ići do tu u najgorem slučaju, a na 3200 i ispod toga su po meni bajke nema tu tko šta reagirati nego se treba sagledati cjelokupna situacija tržišta a ne slijepo se držati jedne metoda ko pijan plota. Dakle TA kaže da je to najgori slučaj, a treba uzeti činjenicu u obzir da je većina papira u čvrstim rukama a to se vidi i po prometu, nema više tko rušiti tržište, niti su cijene previsoke ovo bih ja nazvao konsolidacijom crobexa prije nastavka uzlaznog trenda, a obzirom da je ljeto pred nama ne očekujem ništa značajno prije 9 mjeseca.
Osim toga nazire se formiranje silaznog klina što je obreazac uzlaznog trenda.
Nažalost nema graf ali ima dovoljno grafova crobexa na ovoj stranici da se može vidjeti o čemu pričam.
U svakom slučaju ne smatram lošim tajmingom za kupnju ovo vrijeme , bolje sada nego kada odu cijene još 20% gore.
[/quote]
[smiley]
volim preciznost u promilima.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

evo malo veselja za ATPL, naravno ako se probijanje klina potvrdi…

@che

citas mi misli, evo stotka!!

hasta la victoria siempre! [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



Koliko stanje u europi i americi može promjeniti krvnu sliku analize naših dionica?

Indeksi (a s njima i dionice, ovisno o beta koeficijentu, korelacije) međusobno se slijede. U protivnom bi se stvirili uvjeti za velika prelijevanja novca s jednog na drugo tržište – a to je neželjena situacija. Upravo zato padaju u vodu sve priće o manipulacijama i intervencijama na tržištima. Sve što se radi, gola je borba za preživljavanje u džungli (metaforički kazano).

Što se pak pojedinih dionica tiče – primjetio sam da (likvidne) jako dobro slijede obrasce TA. Sve osim jedne – ATPLPA. ATPL se ponaša sasvim divlje i ne dovršava započete obrasce. Ne znam tko se od brokera brine za nju, ali ta dionica nema nikave šanse dobiti veće povjerenje profesionalnog kapitala. Nestabilna je, a to se izbjegava. Neki drugi brokeri to krasno rade s ostalim visokolikvidnim dionicama, uglavnom.
[/quote]

Isprika ATPL-ovcima. Omaškom sam ih proglasio lošim trgovcima. Radi se ADRSPA. ADRS je malo divlja dionica koja ne dovršava započete obrasce. Sorry još jednom.




@ james
za grobi stoji sve što i prije 5-6 dana:

1. ako je odrađen h&s, idemo na barem 3200

2. ako nije odrađen h&s:

a)jaki otpor eventualnom daljnjem rastu na 3900; potom pad- vjerojatno formiranje silaznog klina i odbijanac od 3550.

b) proboj 3900: treba pratiti formacije koje se razvijaju.

varijanta 1. i 2. a) su izglednije od varijante 2 b).
procjena vjerojatnosti realizacije varijante 1. i 2. a) (zajedno): 80%.

dakle, procjena je da postoji 80% izgleda pada grobija barem na 3550.

OVO VRIJEDI AKO FONDOVI NE INTERVENIRAJU!!!

Moram se kratko uključiti jer je analiza površna, crobex će najvjerojatnije tijekom idućih dana/tjedana pasti na 61,2% fibo retracement i to je na cca 3590-3600 bodova dakle korekcija će ići do tu u najgorem slučaju, a na 3200 i ispod toga su po meni bajke nema tu tko šta reagirati nego se treba sagledati cjelokupna situacija tržišta a ne slijepo se držati jedne metoda ko pijan plota. Dakle TA kaže da je to najgori slučaj, a treba uzeti činjenicu u obzir da je većina papira u čvrstim rukama a to se vidi i po prometu, nema više tko rušiti tržište, niti su cijene previsoke ovo bih ja nazvao konsolidacijom crobexa prije nastavka uzlaznog trenda, a obzirom da je ljeto pred nama ne očekujem ništa značajno prije 9 mjeseca.
Osim toga nazire se formiranje silaznog klina što je obreazac uzlaznog trenda.
Nažalost nema graf ali ima dovoljno grafova crobexa na ovoj stranici da se može vidjeti o čemu pričam.
U svakom slučaju ne smatram lošim tajmingom za kupnju ovo vrijeme , bolje sada nego kada odu cijene još 20% gore.
[/quote]
[smiley]
volim preciznost u promilima.
[/quote]

Hehe ma naravno da su odstupanja od moguća i vjerojatna nitko ne očekuje da to bude unutar 10 indexnih bodova, međutim okvirno bi to u najgorem slučaju bilo tu negdje zar ne?
Jednostavno ne vidim razlog ni mogućnost da index padne opet na 3200 ili nedaj bože još niže to bi bio pokop burze u hrvata a bez osobitog razloga.
Sam crobex se koliko mi se čini broji od 1000 e sad da baš toliko rokne ne vjerujem
Također ovaj pad ako se i desi pri ovako mizernom prometu je smijurija pa to niti je za kupovat ni za prodavati.
Ja sam 100% u dionicama pa budemo vidjeli nema smisla izlaziti sada kad nema likvidnosti, a za one koji su u cashu ja bih preporučio da pričekaju još malo jer će vjerojatno moći uzeti jeftinije ili u najgorem slučaju po ovoj cijeni



@che

citas mi misli, evo stotka!!

hasta la victoria siempre! [thumbsup]

Hvala mig 29

che:
"Jednostavno ne vidim 1.razlog ni 2.mogućnost da index padne opet na 3200 ili nedaj bože još niže to bi bio pokop burze u hrvata a bez osobitog razloga."

1. razlog- želja jakih (evo, recimo mirovinaca) da kupe jeftino;
2. mogućnost- misliš li stvarno da ne postoji mogućnost pada ako se, recimo, jedan veći igrač (ili nedajBože nekoliko njih) odluči na rasprodaju pola milijarde/milijardu kuna vrijednosti dionica?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


che:
"Jednostavno ne vidim 1.razlog ni 2.mogućnost da index padne opet na 3200 ili nedaj bože još niže to bi bio pokop burze u hrvata a bez osobitog razloga."

1. razlog- želja jakih (evo, recimo mirovinaca) da kupe jeftino;
2. mogućnost- misliš li stvarno da ne postoji mogućnost pada ako se, recimo, jedan veći igrač (ili nedajBože nekoliko njih) odluči na rasprodaju pola milijarde/milijardu kuna vrijednosti dionica?

Kolege, mislim da bi se više ljudi zainteresiralo za dionice kad bi Crobex pao na 2700, nego da stagnira godinu dana na 3800.

"NARAVNO POSLIJE SVAKOG RASTA SLIJEDI KAPITALIZACIJA....." JFK


che:
"Jednostavno ne vidim 1.razlog ni 2.mogućnost da index padne opet na 3200 ili nedaj bože još niže to bi bio pokop burze u hrvata a bez osobitog razloga."

1. razlog- želja jakih (evo, recimo mirovinaca) da kupe jeftino;
2. mogućnost- misliš li stvarno da ne postoji mogućnost pada ako se, recimo, jedan veći igrač (ili nedajBože nekoliko njih) odluči na rasprodaju pola milijarde/milijardu kuna vrijednosti dionica?


Pa gle teoretski gledano sve je moguće čak i da padne ispod 1000 bodova, međutim takvi padovi se dešavaju kada prethode ratovi, glad i neimaština, a tu situaciju smo proživjeli prije 13-14 godina.
E sad da li će se tako nešto desiti ne znam,ali u pravilu do sloma dolazi kada ju potencira panika, a paniku uglavnom stvore tzv. drhtave ručice koje su na našem tržištu odavno ispale iz igre i prodale svoje papire s minusom na crobexu 3250-3300, a dio je ispao putem zbog margin callova.
Tko sad može rušiti tržište, jedino fondovi namjerno a to već ulazi u sferu kriminala


che:
"Jednostavno ne vidim 1.razlog ni 2.mogućnost da index padne opet na 3200 ili nedaj bože još niže to bi bio pokop burze u hrvata a bez osobitog razloga."

1. razlog- želja jakih (evo, recimo mirovinaca) da kupe jeftino;
2. mogućnost- misliš li stvarno da ne postoji mogućnost pada ako se, recimo, jedan veći igrač (ili nedajBože nekoliko njih) odluči na rasprodaju pola milijarde/milijardu kuna vrijednosti dionica?

razlog 2. moguce , ali ne i vjerojatno.

to se nece dogoditi.
mirovinci su se dovoljno iskompromitirali prije par mjeseci i moglo bi biti "zla" ako ponove istu stvar.
ni zadnji put nisu namjerno izazvali paniku, nego nisu bili svjesni svoje moci i uloge na trzistu.
sad to vise nije slucaj, a posebno oni nece ici "jeftino" kupovati.
po mojem videnju stvari, jos uvijek je primarni cilj vratiti povjerenje u burzu.
a to nece biti lagani posao, to je bilo jasno i prije par mjeseci.
koga zanima zasto je to tako neka procita moje postove iz doba "velike krize".

New Report

Close