Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


silazni trend je najdugotrajniji, a mozes naci jos gomilu kratkorocnih ulaznih i silaznih trendova.
onda trebas odluciti na kojem su trendu ti trokuti koje vidis.

Upravo tako. [thumbsup]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@krpa, mig.
u pravu ste obojica.

klasična TA drugačije tumači trokute od ewt-a.

klasična TA: silazni trokut nagoviještava uvijek pad.

ewt: silazni trokut nagovještava pad nakon silaznog trenda, rast nakon rastućeg.

dakle,

u slučaju postojanja velikog silaznog trokuta nakon rasta:
– ewt kaže nastavak rasta;
– klasična TA kaže pad.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


ja se ne mogu odlučiti da li će prevladati trokuti ili šiljila?

Ovisi koji razred pohađaš [lol]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


ja se ne mogu odlučiti da li će prevladati trokuti ili šiljila?

Vama je jos lako
zamislite kak je meni
prvi put cujem za ta dva pojma a lepo mi je Ćalle govorio da ne markiram sa geometrije

@krpa

ma ja sam se samo referirao na ono sto je Baron nacrtao i podmetnuo “kukavicje jaje” od krivog patterna iz neznanja ili podlosti, svejedno!
ja nisam nasao da je u knjizi krivo, ali evo, vidjet cemo kako ce se ovo nase razvijati.
138-142 se spominje silazni trokut na vrhu cijena, ali ovo kod nas je prije odbijanac, od dna, nego vrh.
IMHO!

je li klin ili trokut je opet druga tema..
kao sto rekoh, nisam neki tehnicar, ne prstim od znanja i ucim se a i ne vjeruejm u nju previse.
usao sam u raspravu samo zbog one podvale, nista drugo.
tako da..po meni, kratkorocni odbijanac, i onda nastavak horizontalnog trenda do probijanja dugorocnog padajuceg. [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@mig 29
opet pitanje; je li probijanje dugoročnog padajućeg prema gore ili dole?

@vlad

Pojednostavljeno, u ewt za daljnji razvoj nebitno je da li se radi o simetričnom, uzlaznom ili silaznom trokutu…

Sančo je u pravu. Ipak su šiljila. [angry]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@vlad

kralju!! solomonski pravorijek!vidi se ko zna![thumbsup]

budem pogledao u naprednoj tehnickoj analizi jel ima sta o tome, jer vidim da smo Marfija iscrpili [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


silazni trend je najdugotrajniji, a mozes naci jos gomilu kratkorocnih ulaznih i silaznih trendova.
onda trebas odluciti na kojem su trendu ti trokuti koje vidis.

E sada mi je stvarno jasnije. Hvala.
I sada pošto me boli glava od toga gdje je gore, a gdje dole samo da nam netko da savjet gdje da postavimo naloge i onda smo na konju. Mislim kupovne naloge.

@mise

cijenjena kolegice, ne ide to tako, da znam/o takve stvari di treba staviti naloge,svi bi bili bogatasi.
a vi ste dosta proveli na ovom threadu, dosad ste mogli i pohvatati ove osnovne stvari.
uostalom na 3500 kad sam vam govorio da udjete,ste govorili da ocekujete pad,i popunajvanje pocetnih gapova. bilo je doslo do 4200.

probijanje kanala prema dolje bi znacilo ubrzavanje trenda pada, cisto sumnjam da ce se to desiti osim u slucaju 3.svjetskog ili teko nekog horora.
dakle, ocekujem probijanje trenda prema gore, ovisno o nagibu ce ovisti i brzina oporavka.ovaj padajuci cemo probiti i da ostanemo na istoj razini. [kiss]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

crobex je talac INE,HT-a i ATPL i događanja na njima će nam krojiti gaće

Nakon sve ove rasprave…moze li netko staviti ispravnu sliku sa ispravno ucrtanim trokutima …
pojasnjenjem ( ispravnim ) kakav je to trokut..i naravno kakva su predvidjanja..
HVALA!!

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

New Report

Close