Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@mig29

Ajmo ponovno.



@mig29

Sada sam pogledao skice na strani 304, i vidim da su krivo nacrtali dva gornja trokuta za padajuće tržište.

Ispravljam se.
Na strani 304, nacrtali su krivo:
-u najgornjem redu prvi trokut s desne strane i
-u drugom redu odozgo, prvi trokut s lijeve strane.

Pažljivo pročitaj i nacrtaj sam ono što piše, na stranicama 138-142 iste knjige, o uzlaznim i silaznim trokutima kao obrascima nastavka i preokreta trenda.
Usporedi, to što sam nacrtaš prema opisu, s trokutima na strani 304, pa ćeš vidjeti da su tamo krivo nacrtana ona dva trokuta.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



@baron

"Pokušavate me pobiti, bilo argumentima, bilo komplimentima, ali realnost je da tržište tone"

Krivo kolega, realnost je da su cijene sve bolje i bolje, iako to vi ne želite priznati……….a kao što sam vam rekao vi ćete kupovati dionice kad crobex dođe na 5.300, hihihi

Kolega ako se zelite prepucavati s Baronom u redu, ali necemo mi do 5300 prije nego nam svima bude muka od valova koji su pred nama

BEZ PANIKE, MOLIM


Pokušavate me pobiti, bilo argumentima, bilo komplimentima, ali realnost je da tržište tone.

Nitko tebe ne pokušava pobiti.
U svom neznanju, ti to činiš sam sebi.
Bolje da se baviš prognoziranjem iz taloga kave, jer na grafovima ne znaš uočiti niti razliku između uzlaznog i silaznog trenda.
Da ljudi ne bi rekli da te neargumentirano napadam, prilažem graf kojeg si ti postao. Na njemu si nacrtao silazni trokut koji se javio nakon kratkoročno uzlaznog trenda, a ti ga objašnjavaš skicom silaznog trokuta nakon padajućeg trenda.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Murphy, strana 138 kaze "bez obzira gdje se pojavili uzlazni i silazni trokuti daju vrlo jasna predvidjanja buducih kretanja cijena. Uzlazni trokut je obrazac rastuceg trzista, dok silazni trokut predstavlja obrazac padajuceg trzista".
Isto tako kaze str. 142 "Iako je silazni trokut obrazac nastavka trenda .., nije neobicno povremeno naci takav obrazac na vrhu cjenovnih kretanja. U tom slucaju, zakljucna cijena ispod donje linije trenda signalizira obrat trenda".

PS. Sad sam vidio krpin post ali posto sam se toliko namucio prepisivati ostavljam post za one koji nemaju knjigu.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

@Abu ali

Točno tako piše.
Sad pogledaj četiri trokuta, na vrhu stranice 304 iste knjige, pa vidi da li su svi nacrtani u skladu s prethodnim opisom.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@krpa

ja sam malo kopao po netu i nisam nasao da su slike pogresne.tj, nisam nasao sliku patterna koji bi opovrgnuo ove u knjizi.
odakle tebi oni koje si postao na prosloj strani u slici?

sve ovo sto pise mi je sasvim dobro poznato, pretpostavljam da ti mislis da je ovo silazni trokut na vrhu cjenovnog kretanja?sad, ne znam jel ovu razinu mozemo proglasiti vrhom, kad smo nedavno bili na 4200?
ili, ako mozes citiraj dio knjige ili navedi redak i stranicu, di mislis da je krivo nacrtano.

ono sto ja znam je da su trokuti horizontalne korekcije trenda,(osim ako nije obrnuti, sto je rijetko) sto se dobro slaze sa slikama u knjizi i da promet treba biti visu u smjeru glavnog trenda.mi padamo na reltivno manjem prometu, sto je dobar znak.
sto znaci da bi trebali rasti!

nadalje,
ovo je dosta kratkorocan trend, i ja sam se samo referirao na Bronov druk prema dolje, jer imamo jako dugi kanal koji ide prema dolje.tek probijeanjem tog cjenovnog kanala mozemo govoriti o opravku.tako da osobno mislim da je ovo dosta i nebitno.

osobno, moja prognoza je horizontalni trend 3500-3900 u narednom vremnu (ljeto), ako ne bude kakvim znacajnih vijesti iz vana, bilo za paniku bilo za euforiju.

osobno jos kratkorocnije mislim da cemo se odbiti 100injak bodova gore.
osobnonisam strucnjak za TA, znam samo osnove i ne vjerujem joj previse za nase trziste.
osobno sam u cashu 70%. [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



Pokušavate me pobiti, bilo argumentima, bilo komplimentima, ali realnost je da tržište tone.

Nitko tebe ne pokušava pobiti.
U svom neznanju, ti to činiš sam sebi.
Bolje da se baviš prognoziranjem iz taloga kave, jer na grafovima ne znaš uočiti niti razliku između uzlaznog i silaznog trenda.
Da ljudi ne bi rekli da te neargumentirano napadam, prilažem graf kojeg si ti postao. Na njemu si nacrtao silazni trokut koji se javio nakon kratkoročno uzlaznog trenda, a ti ga objašnjavaš skicom silaznog trokuta nakon padajućeg trenda.
[/quote]

Krpavac, taj graf je krivi.
Nisam povezao dovoljno točaka. Ipak je klin u pitanju.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7



Pokušavate me pobiti, bilo argumentima, bilo komplimentima, ali realnost je da tržište tone.

Nitko tebe ne pokušava pobiti.
U svom neznanju, ti to činiš sam sebi.
Bolje da se baviš prognoziranjem iz taloga kave, jer na grafovima ne znaš uočiti niti razliku između uzlaznog i silaznog trenda.
Da ljudi ne bi rekli da te neargumentirano napadam, prilažem graf kojeg si ti postao. Na njemu si nacrtao silazni trokut koji se javio nakon kratkoročno uzlaznog trenda, a ti ga objašnjavaš skicom silaznog trokuta nakon padajućeg trenda.

[/quote]
Krpa
daj više nitko ne zna, jesmo li mi u uzlaznom ili silaznom trendu i koje trokute odnosno klinove treamo gledati?

Krpa,
pitam to jer na pojedinim dionicama vidim simetrične trokute, ako je on nastavak trenda, da li nastavljamo silazno ili gore? Hvala.

silazni trend je najdugotrajniji, a mozes naci jos gomilu kratkorocnih ulaznih i silaznih trendova.
onda trebas odluciti na kojem su trendu ti trokuti koje vidis.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@Mig29

Slažem se da je ova naša rasprava nebitna za dugoročniju prognozu crobexa.

Ono što ja znam o trokutima jest da nakon uzlaznog trokuta slijedi porast cijene (bez obzira da li je uzlaznom trokutu prethodio uzlazni ili silazni trend), a nakon silaznog trokuta pad cijene (opet bez obzira da li mu prethodi uzlazni ili silazni trend). To se slaže i s onim kako je to opisano u Murphyu na stranicama 138-142. Pojedine skice trokuta na stranici 304 ne odgovaraju tim opisima
(zato sam predložio da pročitaš i sam nacrtaš, te usporediš).

Zbog toga i nastaje razlika u tvom i mom predviđanju daljnjeg trenda nakon formacije trokuta.

S baronovim trokutom se ne slažem, jer trenutno meni više izgleda, kad se precizno ucrta, kao silazni klin nego li kao silazni trokut. To već bitno mijenja kratkoročnu prognozu.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

ja se ne mogu odlučiti da li će prevladati trokuti ili šiljila?

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close