Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@baron

dakle, krobeksu sad slijedi rast..ako je ovo padajuci trokut [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@baron

nemas pojma, ovo ti nije taj pattern, ili si pokvaren ili nemas pojma, ako je ovo trokut, rast cemo i to gadno! [thumbsup]

nek ti Vlad objasnjava ako hoce, meni se ne da..

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



@baron

nemas pojma, ovo ti nije taj pattern, ili si pokvaren ili nemas pojma, ako je ovo trokut, rast cemo i to gadno! [thumbsup]

nek ti Vlad objasnjava ako hoce, meni se ne da..

Šta si rekao, "past ćemo gadno" ?
Ja mislio da je ovo TA, a ne babin kutak.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

@Mig29

Nije baron loš, ali je večeras pio lošu kavu, bez taloga…

Polako se razvija klin. Za sada.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

vece
evo malo si proucavam kaj ste stavili od grafova i citam vasa razmisljanja pa sam dobio poriv da se svima zahvalim
pofuk
nadam se da cu i ja uskoro moci reci nekakav suvisal osvrt na zbivanja
jos jednom hvala i mirno spavajte




grobi-jučer: mali odbijanac

ali šta nam to za budućnost govori?
danas smo vjerovatno opet na bollu s ovih -0,6.
[/quote]
krivo, biti će manje , nešto se događa na ini i hateju a možda i neko iznenađenje prođe

[/quote]
ni vidoviti milan mi nije ravan , ali ima toga još za danas
[wink]


Analyses…..Crobex


krivo si ucrtao donji pravac , mislim da to radiš namjerno , nemožeš proizvolno uzimati mjesta početka formiranja trokuta .
zelena linija formira trokut drugog značenja



Analyses…..Crobex


krivo si ucrtao donji pravac , mislim da to radiš namjerno , nemožeš proizvolno uzimati mjesta početka formiranja trokuta .
zelena linija formira trokut drugog značenja
[/quote]

Mislim da je ovaj put Baron u pravu njegov graf se spaja u tri točke, dok tvoj u dvije. A kompetentniji je graf koji ima više dodirnih točaka.

nije problem na onom grafu ucrtati pravac koji prolazi kroz 4 točke , ali je stvar u tome da baron crta trokute prozvoljno , odnosno onako , kako mu odgovara

Ovdje upišite svoj komentar…


nije problem na onom grafu ucrtati pravac koji prolazi kroz 4 točke , ali je stvar u tome da baron crta trokute prozvoljno , odnosno onako , kako mu odgovara

Moguće je ucrtati trokute na način na koji je to uradio baron i na način na koji si to učinio ti.

Međutim, baron je uz ucrtani silazni trokut kojemu prethodi kratkoročni uzlazni trend, priložio shemu silaznog trokuta kojemu prethodi padajući trend.
Za daljnju prognozu to i nije tako velika greška, jer nakon silaznog trokuta slijedi pad, bez obzira da li je prethodio uzlazni ili silazni trend.
Veći problem na njegovom grafu je u preciznosti ucrtavanja formacije, jer je ona u tom trenu već prešla u padajući klin, a to jako mijenja prognozu.

Lasac, moguće je ucrtati i trokut kako si ga ti ucrtao, ali onda si potpuno falio prognozu.
Na tvom grafu je simetričan trokut nakon dugoročnijeg silaznog trenda, i nakon takve formacije slijedi daljnji nastavak trenda, dakle pad.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



@Mig29

Nije baron loš, ali je večeras pio lošu kavu, bez taloga…

Polako se razvija klin. Za sada.

ne bih rekao, ovo je trokut.krivo si ucrtao i ti.stavio si da je padajuci, a nije nego rastuci!
ali si krivo ucrtao, horizontalni trokuti su korekcije glavnog trenda.
cijena je u trokut usla ODOZDO! sto znaci da nakon korekcije (trokuta) nastavlja GORE!!

nadjite si taj pattern u knjigama ili na netu, ako ga nemate u glavi!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close