Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Svaka cast TA, ali ono sto vidim kod nas nema veze s mozgom. TA pretpostavlja da ne postoji problem nedostatka novca, odnosno, da novca neka od zainteresiranih strana u trgovini uvijek ima. Kod nas to nije slucaj. Fondovi, ionako u gubitku, pokusavaju spas pronaci na trzistima u regiji, a nasu burzu ionako nelikvidnu ostavljaju ko ribu na suhom. Slijedi nam, cini se, dugi lagani pad (opet suprotno razvijenim burzama), a tada, vjerujem, brzi rast. Da ne bi ispao druk, naglasavam da sam prije dva dana prodao sve dionice i sada cekam. Naglasavam i to da sam u nemalom minusu. Svima koji imaju dionice zelim da se obrat dogodi sto prije…

Odličan post !
Moje mišljenje se razlikuje od tvoga jedino u tome što mislim da pad neće biti lagan nego upravo suprotno!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

htio bih se svima zahvaliti kaj dajete grafove i kaj diskutirate o tome
hvala Vam
pofuk

ljudi vodite računa šta pišete trenutno vas prati 50022 duše!!

na poluvremenu pogledam malo i vidim da je još 50146 osim mene tu

Broj on-line korisnika: registiranih: 120, gostiju: 50147

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Htıo sam s vama podıjelıtı moje danasnje odusevljenje s TA.

Gledam jutros CNBC ı gost je nekı TA analıtıcar. Tema S&P500.
Prıca tıp standardne sheme (trendovı, otporı, bla, bla) ı onda dolazı krunska premısa:

Godıne koje zavrsavaju na znamenku 8 uvıjek zavrse u plusu.

I nakon toga logıcan zakljucak: U drugoj polovıcı godıne nam sljedı rally.
Nıje nıtı trepnuo dok je to ızgovarao. [cool]

BTW, double bottom u srpnju ı onda jacı rast od rujna je njegova procjena.

DJIA je na dobrom putu da testira još jenom dno na 11750…i to vrlo brzo…ako dođe do proboja vjerojatno idemo do 10500…

CROBEX indeks
Napisao Trend Signali
2008-06-11 (8:59)

Sa jučerašnjim trgovanjem, vrijednost CROBEX indeksa se spustila ispod pokretnog prosjeka od 50 dana. Ovo je negativan predznak. Naš CROBEX Sentiment Indikator bilježi ekstreman negativan sentiment što nam govori da su cijene dionica tehnički podcijenjene. Ekstremni nivoi u vrijednosti ovoga indikatora nam često govore da je kraj na vidiku u prevladavajućem smjeru kretanja vrijednosti indeksa.

Trenutni pad indeksa je prouzrokovan padom indeksa na američkim tržištima. Ovi indeksi imaju još prostora za opadanje, tako da možemo očekivati da će i CROBEX nastaviti sa gubljenjem svoje vrijednosti.

Jučerašnja izvedba CROBEX-a je gurnula njegovu vrijednost ispod 38,60% retracement zone. Sljedeća, 50% retracement zona se nalazi oko 3.696 bodova. 61,80% retracement se nalazi malo niže oko 3.592 bodova.

U ovome trenutku, kladimo se da će indeks dostignuti dno oko 61,80% retracement linije, tj. 3.592 bodova.

Mi smo već davno izvan tržišta i uspjeli smo da postignemo prosječan prinos od preko 7% i tako smo iskoristili uzlazni pokret cijena prije sadašnje korekcije. Radujemo se opadanju indeksa jer svako opadanje nam daje šansu da uđemo na tržište po manjim cijenama. Za sada, naša market timing strategija ubjedljivo pobjeđuje drži i kupi strategiju.

I za to sve što TRENDSIGNALI napiše, da mu plaćamo 7 eura članarinu,a ovo što je napisao već odavno znam.
Ali mislim da je pogodio sa ogledalom budućnosti. Tu mu čestitam. Uskoro ostvarenje.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Htıo sam s vama podıjelıtı moje danasnje odusevljenje s TA.

Gledam jutros CNBC ı gost je nekı TA analıtıcar. Tema S&P500.

BTW, double bottom u srpnju ı onda jacı rast od rujna je njegova procjena.

Kolaga asd, u ovakvim vremenima kad nitko ne zna šta bi i kako bi jedino TA ostaje [smiley]

Ali ti tehničari sa bikovskim bias-om koje CNBC navijačice dovode bi mogli biti ‘zaslužni’ za proboj razina iz trećeg mjeseca. Ameri su na DOW i S&P udaljeni od dna u trećem mjesecu samo dva loša dana, a uopće nisu u značajnijem ovesoldu (jedino se na RSI 7 i Stochasticu (5,3,3) nešto vidi). Dalje VIX je 24 što je umjereno, call/put ratio za dionice (dobar contrarian indikator) isto ništa strašno.

Izgleda da većina vjeruje da će Ben spasiti burzu kao prošli puta, bit će zanimljivo ako se pokaže da nema više pravih metaka. Medvjedi su oprezni i ne orgijaju, ima tu još puno prostora za zašortat tech/NASDAQ i gurnut sve dolje.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Čekaj Baron, neka smo prijatelji, hoćeš reći da će ovaj tjedan ATPL ići na 3000, a VIRO na 1350. Gledam taj web, ali još gotovo nikad ogledalo nije pogodilo, bez obzira što piše da se u 80% slučajeva dogodi. Kvalitetniji su mu komentari, iako su jako rijetki.

Može li netko protumačiti onu svijeću na ATPL?

Evo DJIA bez današnjeg dana…

New Report

Close