Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ATPL

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Bez brige tehničari nije dobro gledati samo jednu metodu nego sve skupa, ja primjećujem formiranje padajućeg klina, što god to bilo ili klin ili trokut svejedno je obrazac rastućeg trenda. Dakle nije ovo konačni odbijanac na gore moguće je da ćemo u idućim danima opet zaroniti do 3600 bitno je da se radi o rastućem obrascu a kako vidim i promet će biti veći nego u padajućem što je još jedan pozitivan signal. Ukratko strpljen spašen a realno govoreći ne očekujem prije jeseni snažniji oporavak ovo formiranje obrasca gore dolje može još potrajati

Klin i trokut – sve je to isto?
Griješiš.

Padajući (silazni) klin – rastući obrazac
Padajući (silazni) trokut – padajući obrazac
Rastući (uzlazni) trokut – rastući obrazac

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


ATPL

pa šta uradi od ATPl , zadnja 2682 [angry]



Bez brige tehničari nije dobro gledati samo jednu metodu nego sve skupa, ja primjećujem formiranje padajućeg klina, što god to bilo ili klin ili trokut svejedno je obrazac rastućeg trenda. Dakle nije ovo konačni odbijanac na gore moguće je da ćemo u idućim danima opet zaroniti do 3600 bitno je da se radi o rastućem obrascu a kako vidim i promet će biti veći nego u padajućem što je još jedan pozitivan signal. Ukratko strpljen spašen a realno govoreći ne očekujem prije jeseni snažniji oporavak ovo formiranje obrasca gore dolje može još potrajati

Klin i trokut – sve je to isto?
Griješiš.

Padajući (silazni) klin – rastući obrazac
Padajući (silazni) trokut – padajući obrazac
Rastući (uzlazni) trokut – rastući obrazac
[/quote]

Što griješim??? Pa napisao sam isto što i ti doduše možda malo nejasno, bitno da su padajući, a ako danas završimo u kakvom takvom plusu pri većem volumenu onda je to dobar znak.
Ne kažem da će burza buknuti sutra ali ovo je priprema za bullish scenarijo koji će se desiti nadam se do kraja godine.
Nedovoljno vremena je index bio na niskim razinama da bi se namirili svi institucionalni investitori U svakom pri dnu smo 300 bodova gore dolje

Pa zar i nakon ovog dana još netko sanja o nekakvim odbijancima na gore ili rastućem trendu.
Đabe vam fibonacci, macd, rsi i ostali alati. Pa imamo promet od 44 milje u 15 do 15h !
Dva kumeka se sastala na burzi i protrgovala sa dva jaja i jednim sirom a vi na to pucate
nekakve buy/sell signale , trendove, oscilatore i šta ti ja znam što.
Evo da ja sad kupim za 50000 kn bilo koju dionicu odmah će se na toj dionici pojaviti buy signal,
rast prometa i rsi skočiti u overbought. I onda me možete prozvati market makerom! [lol]
Evo vam tipičnog dana do kraja ljeta, premalo snage za bilo kakav odbijanac ali i premalo
panike za bilo kakav ozbiljniji pad. A crobex će i dalje kliziti na laganom minusu.

prometi su i inace niski, ne samo danas..
i kad je padalo i kad je raslo,a i za isti broj protrgovanih dionica prije godinu dana, danas treba duplo manje novaca [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Klizit ce do 3550-3600 bodova pa nije to puno do petka smo tamo a idući tjedan vjerojatno idemo gore malo jače dakle najbolje šetnja do idućeg tjedna i ne gledanje burze

volatilnost u ovakvim vremenima je normalna stvar, tko voli surfanje i zna zaradit ce..
TA bi trebala biti od pomoci [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


volatilnost u ovakvim vremenima je normalna stvar, tko voli surfanje i zna zaradit ce..
TA bi trebala biti od pomoci [tongue]

iz tvoje tipkovnice u božje uši….hvata me depresija ovako.

Kereferk zasto si na ovom forumu ako ne vjerujes u TA?
Pa ne mislis valjda da s kupnjom za 50 000 mozes stvoriti buy ili sell signal
Jesmo mi plitko trziste ali nismo toliko plitko da bas svi mogu utjecati na sve, previse je ovdje teorija zavjere opcenito medu trgovcima dionicama na ZSE
Mislim kako nije vrijeme za shopping i malo treba pricekati
U pravu si da ide dolje ali bit ce malo prema gore slijedeci tjedan pa se moze i nesto zaraditi, recimo i pretprosli tjedan se moglo ponesto upecati ali ljudi su kod navikli na up up up i ako nije portfelj povecan 10 puta u godinu dana onda nije nista ni bilo
[angry]
Nema toga vise, iako bi na nekim dionicama moglo biti iznenadenja kad ovo sve jednom krene gore, bit ce velikih prinosa [thumbsup]
Trenutno je [bye]

BEZ PANIKE, MOLIM


primjećujem formiranje padajućeg klina, što god to bilo ili klin ili trokut svejedno je obrazac rastućeg trenda


Što griješim??? Pa napisao sam isto što i ti doduše možda malo nejasno, bitno da su padajući

Napisao si potpuno različito od mene.
Veliš nije bitno je li trokut ili klin, bitno da je padajući.

E, pa za prognozu je vrlo bitno da li je padajući klin ili padajući trokut.
Poslije padajućeg klina slijedi rast, a poslije padajućeg trokuta slijedi pad.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Svaka cast TA, ali ono sto vidim kod nas nema veze s mozgom. TA pretpostavlja da ne postoji problem nedostatka novca, odnosno, da novca neka od zainteresiranih strana u trgovini uvijek ima. Kod nas to nije slucaj. Fondovi, ionako u gubitku, pokusavaju spas pronaci na trzistima u regiji, a nasu burzu ionako nelikvidnu ostavljaju ko ribu na suhom. Slijedi nam, cini se, dugi lagani pad (opet suprotno razvijenim burzama), a tada, vjerujem, brzi rast. Da ne bi ispao druk, naglasavam da sam prije dva dana prodao sve dionice i sada cekam. Naglasavam i to da sam u nemalom minusu. Svima koji imaju dionice zelim da se obrat dogodi sto prije…

nisam bob, ali dylan ...

New Report

Close