Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

veselim se što je sve više ta analitičara na ovom forumu [smiley]

molom mišljenje iskusnih – kako se današnje kretanje cijene atpl uklapa u TA grafove?


i, vrlo važno:
danas otvorili niže nego jučer zaključili.
ako danas zatvorimo u plusu uz volumen veći od 50 milja, idemo prema 3900.

Lijepa svijeća reklo bi se 🙂

@MiG29

Znas kako se kaze, jednooki je kralj u zemlji slijepaca [smiley]
Opet se nismo razumjeli, ponovno prilog, da vidis samo ovo, nadam se da je sad jasno? [tongue]
Da, mozda nisam prosli put povukao najpravilnije ali mislio sam da necu morati toliko objasnjavati, sad sam povukao crnu liniju vrata jel OK sad? [thumbsup]


@ManDaTar

Koristim Amibroker i besplatan je, samo ne mozes snimiti database, znaci svaki put kad zatvoris i ponovo otvoris program moras ponovo crtati po grafovima.


@mise99

Sve je moguce, nisam prorok, po teoriji ako probije 38.2 fibonacci i donji otpor (pogotovo uz veci promet) trebalo bi ici (cijena) na 50% pa ev. na 61.8% fibonacci s tim da je ta razina i zadnje dno znaci da je jos bitniji proboj ili odbijanac od nje (ako probije znaci da imamo sell signal na toj dionici).
Ako se odbije od trenutacne razine razine tada bi trebalo znaciti da je jos uvijek up trend i onda bi trebalo povuci paralelnu crtu sa donjom crvenom i traziti vrh.

Sve su to kratkorocne spekulacije i postojala je mogucnost panike koja se nije desila (a suporti sluze kao markeri do kud bi cijena mogla pasti). Trenutacno je uspjesno testirana razina proboja Crobexa i sapunica se nastavlja. S obzirom da cijene odn. grafovi predstavljaju psiholosko raspolozenje uvijek si pokusavam predociti psihologiju investitora. Evo npr. DLKV se vraca prema zelenoj liniji I sad mu je ta linija I fibo. 38.2 otpor prema gore.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

i, jedna mala primjedba za sve fiboljupce:
za TA precizna fibo veličina je odveć egzaktna.
obzirom da svaka vrijednost u TA tolerira odstupanje od barem 1%, to u slučaju npr. grobija na 3700 znači minimalno 40-ak bodova tolerabilnog odstupanja.
stoga, ako je točna vrijednost fiba npr. 3775, to definitivno znači barem raspon ca 3750-3800 ( ovo je samo -/+ 0.7%)

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


i, vrlo važno:
danas otvorili niže nego jučer zaključili.
ako danas zatvorimo u plusu uz volumen veći od 50 milja, idemo prema 3900.

kolega VLAD1111, vidim da ste se "ubili" od analiza, izvinite što pitam;

da niste vlasnik nekog indexnog fonda ili značajni član?

samo što nije...



i, vrlo važno:
danas otvorili niže nego jučer zaključili.
ako danas zatvorimo u plusu uz volumen veći od 50 milja, idemo prema 3900.

kolega VLAD1111, vidim da ste se "ubili" od analiza, izvinite što pitam;

da niste vlasnik nekog indexnog fonda ili značajni član?
[/quote]

za ove analize trebam vrlo malo vremena.
nisam ni vlasnik ,ni član indeksnog fonda.
[tongue]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Vlad1111, mora da si vidio kako sam postrojio Fibo u decimalu [wink]
Evo onda i s moje strane da niti ja ne uzimam Fibo toliko strogo nego vise kao zonu moguceg pada ili rasta.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

uzgred, strategija trgovanja koju prakticiram nije vezana uz tumačenje formacija i predikcijama na temelju istih, već uz set oscilatora. to mogu potvrditi oni kojima sam poslao kratak opis strategije na pm.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Do ovog odbijanca je moralo doci … Previse i predugo je padalo. Ono sto zabrinjava su mali prometi. Pravi odbijanci trebaju vise love. Odbijanac do 3900 nije odbijanac.

nisam bob, ali dylan ...

vlad
jel može taj opis meni na pm? tražio sam te "još" onda međutua…nisu ti poruke radile.
danke

Bez brige tehničari nije dobro gledati samo jednu metodu nego sve skupa, ja primjećujem formiranje padajućeg klina, što god to bilo ili klin ili trokut svejedno je obrazac rastućeg trenda. Dakle nije ovo konačni odbijanac na gore moguće je da ćemo u idućim danima opet zaroniti do 3600 bitno je da se radi o rastućem obrascu a kako vidim i promet će biti veći nego u padajućem što je još jedan pozitivan signal. Ukratko strpljen spašen a realno govoreći ne očekujem prije jeseni snažniji oporavak ovo formiranje obrasca gore dolje može još potrajati




i, vrlo važno:
danas otvorili niže nego jučer zaključili.
ako danas zatvorimo u plusu uz volumen veći od 50 milja, idemo prema 3900.

kolega VLAD1111, vidim da ste se "ubili" od analiza, izvinite što pitam;

da niste vlasnik nekog indexnog fonda ili značajni član?
[/quote]

za ove analize trebam vrlo malo vremena.
nisam ni vlasnik ,ni član indeksnog fonda.
[tongue]
[/quote]

ma nemojte se ljutiti, ja sam se malo ubacio – šale radi

samo što nije...

New Report

Close