Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da je prvo otpor na DLKV na 975 kn po fibbonaciu.
A ATPL se dobro drži. Ljudi se ne daju.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Može li mi netko približno reći što se dogadja, tj. što će se dogadjati s ATPL i DLKV u slijedeća dva tri tjedna?

po većini varijabli na TA atpl bi uskoro trebala početi rasti, sad je oko faze preokreta
dlkv je isto tu negdje


Mislim da je prvo otpor na DLKV na 975 kn po fibbonaciu.
A ATPL se dobro drži. Ljudi se ne daju.

A dokle će ovaj trend na crobiju.

Efficient market hypothesis kaze da se ne mogu ostvariti nadprosjecni rezultati (tipa buffet, lynch…) gledanjem povjesnih podataka. Povjesni podaci nisu povezani sa buducnosti. Razlog zasto su ti malobrojni money manager-i bili bolji od trzista je kvaliteta pretpostavljanja budućih priljeva sredstava. Izracuna intristicne vrijednosti koja se usporeduje s trzistem i na taj nacin utvrduje da li je vrijednosnica precijenejna ili podcijenjena.
TA koristi pretpostavke od kojih neke nisu loše, no dugorocno ne mogu donesti nadprosjecne dobitke. Ukoliko vjerujete u neke od TA pretpostavki predlazem research na temu psihologije trzista ( koji ce objasniti zasto ljudi misle da TA funkcionira) ili koncepta TA koji promatra radnje market makera i njihovim akcijama (jer su to osobe sa povlastenim informacijama i zbog toga nadmasuju market). Naravno mi market makere jos nemamo, a ni nemomo mogućnost trgovanja opcijama ili futursima da postoje te radnje…

Uz sve to, cinjenica da smo pre-pre plitko trziste koje oscilira na dnevnoj bazi, ne ide u prilog TA pretpostavkama dovoljnog volumena i prepoznavanju trendova…

i jel sutra nastavljamo u crveno ili se vraćamo nazaj?

Ipak se ispostavilo da TA funkcionira. I naravno vijesti iz okruženja. I u skladu s tim psihologija. I ja mislim da bi mogli sutra malo bolje.


Mislim da je prvo otpor na DLKV na 975 kn po fibbonaciu.
A ATPL se dobro drži. Ljudi se ne daju.

Vidis, Barone, da mozes kominicirat ko covjek. Sad mi nije zao sto si mi u listi prijatelja ..

nisam bob, ali dylan ...



@Vlad1111

Dobro si stavio upitnike pod H&S, mislim da su malo previse "nategnuti" H&S, donja linija previse strma i drugi vrh ramena je visi od prvog (na ATPL i ADRS), tako da njih ne bi proglasio H&S.
Eventualno JDPL iako on nema izrazeno lijevo rame.
Napravio sam DLKV koji bi se na taj nacin isto mogao svesti pod H&S i eventualnu swing trade (moguce i daytrading) spekulaciju, ne znam da li trebam naglasavati kao vlad da to nije preporuka za kupnju (ili prodaju).


@Baron

Oprosti ali ne mozes ocekivati da te ljudi ozbiljno shvate ako ne znas niti osnovni H&S obrazac, preporuka manje Garfielda vise knjigu u ruke. Murphy je izvrstan pocetak, 400 kunica ali vrijedi svake lipe. Shvati da si bez knjiga kao radnik bez lopate, kopas zlicicom.

..ako sam dobro shvatio zelite reci da je problem sto je desno rame vise od lijevog?
pa kad vec spominjete Marfija, on ne govori da je to problem, desno ne smije biti vece od glave, a i prometi se slazu, po meni ovo je H&S patern (ATPL), ali se nadam da se nece ostvariti!

ako nista, a ono fundamentalno nema razloga za to..

iako bih zbog Barona volio da ATPL padne, kad se vec nakrcao..kao i ERNT [lol]
ali mi je zao ostalih u to dvoje.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


iako bih zbog Barona volio da ATPL padne, kad se vec nakrcao..kao i ERNT [lol]
ali mi je zao ostalih u to dvoje.

Ti stvarno misliš da bi ja ulazio u ATPL, a ono pattern H&S velik ko kuća.
Uz to MACD, RSI , WILLIAMS, i ostali oscilatori su u SELL signalu, daleko od BUY područja…
Iza nas je razdoblje velikog rasta…..
Fibonacci….otpor na 2680kn….
I još mnogo razloga…..
I nakon toga reci mi, da sam ja kupio?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7



Može li mi netko približno reći što se dogadja, tj. što će se dogadjati s ATPL i DLKV u slijedeća dva tri tjedna?

po većini varijabli na TA atpl bi uskoro trebala početi rasti, sad je oko faze preokreta
dlkv je isto tu negdje
[/quote]

A varijabla Mirovinci ( AZ i kompanija ….. ) nju nemate u kalkulaciji ….. e ona Vam je najbitnija ….
ostalo je samo naklapanje …… Spusti ce oni sve ovo jos dok se na niskim razinama ne na krcaju…,a šta je najgore imaju vremena do septembra …. polako i temeljito

Jedno stvarno bogatstvo je bogatstvo duše, ostala su dobra podložna velikim gubitcima

koga zanima intra NASDAQ

http://www.windchart.com/stockta/analysis?symbol=COMP

Ima jedna fibbo razina na 3650 i tu bi moglo odbit prema gore ili barem pauza pa pos(t)rance [yawn]

BEZ PANIKE, MOLIM

New Report

Close