Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ja sad u sve mogu vjerovati. Moja donja granica je daleko ispod. Jedino ne mogu vjerovati da su fondovi tako sasuseni da ne mogu intervenirati ni na ovakovoj burzi kakva je nasa. Jedino mirovinci, a oni su u CASH-R-A. Za takav scenario, mislim da ce samo mirovinci i ostati na burzi.

kolega nisu nam fondovi pali s neba, kakva burza – takvi fondovi, kakvo društvo – takvi političari, itd.
jel 3800 jači otpor od 3900, koji je najjači prema dole sad?
[/quote]

Ako si daytrader 3700, 3200. Ako nisi – 2700. O tome je vec pisao (i crtao) Geronimo. Samo ja jos ne mogu pojmiti da ce nam se burza tako okrutno urusiti.

nisam bob, ali dylan ...

Ako si daytrader 3700, 3200. Ako nisi – 2700. O tome je vec pisao (i crtao) Geronimo. Samo ja jos ne mogu pojmiti da ce nam se burza tako okrutno urusiti.

ma neće ispod 3200, to bi bilo groteskno.
NASDAQ se predo izgleda, šutaju ga ko mrtvog konja na više od -1%.


Gdje su kolega ashrak i ostala gospoda, koji znaju dosta dobro TA, a koji su meni izričito naglašavali da to što se prekrižio MADC graf nije signal za sell. A ja tupim da je 100x.
Tvrdili su da će se MACD prekrižiti ponovo za par dana, dok sam ja tvrdio da za to trebamo rasti tjedan dana po 2%. E sad da vidimo tko je bio u pravu.
E pa oni koji su me slušali i prodali, sad su već 10% u plusu. Dok su ostali 10% već u minusu.
Jako brzo ode taj virtualni novac iz džepa ako se ne pazi.

Barone, Ashrak je još tu. Za njega se ne brini, on će slijedećih dana grickati po ATPL.

Ovo što kolege rade gore, na pravim alatima, to je TA, a ne kvazi-grafovi sa Abacusa.

Sve što je kazano za MACD još uvijek stoji. Inače kad je presjeka prema dolje bila je negdje na ovoj razini, tako da ne znam da li je netko 10 % u plusu, a kad bude presijeca prema gore, sjeti se pa napiši, da vidimo da li kasni.



Gdje su kolega ashrak i ostala gospoda, koji znaju dosta dobro TA, a koji su meni izričito naglašavali da to što se prekrižio MADC graf nije signal za sell. A ja tupim da je 100x.
Tvrdili su da će se MACD prekrižiti ponovo za par dana, dok sam ja tvrdio da za to trebamo rasti tjedan dana po 2%. E sad da vidimo tko je bio u pravu.
E pa oni koji su me slušali i prodali, sad su već 10% u plusu. Dok su ostali 10% već u minusu.

Barone, Ashrak je još tu. Za njega se ne brini, on će slijedećih dana grickati po ATPL.

Ovo što kolege rade gore, na pravim alatima, to je TA, a ne kvazi-grafovi sa Abacusa.

Sve što je kazano za MACD još uvijek stoji. Inače kad je presjeka prema dolje bila je negdje na ovoj razini, tako da ne znam da li je netko 10 % u plusu, a kad bude presijeca prema gore, sjeti se pa napiši, da vidimo da li kasni.
[/quote]

Asrak, anlaiza Crobexa na Abacusu ne postoji. Ne bulazni.
MACD Crobexa je sa bloombergai sa To-one borkera.
Joj što mrziš kad sam u pravu. A to što griskaš ATPL, to je tvoj izbor, ali milim da nisi pogodio tajming.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Evo par primjera na par likvidnijih. Ostale dionice prate i imaju sličnu analizu.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

atpl- h&s???

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Liči na H&S istina.
Da ponovim da je fobbonaci otpor na 2650 i na 2500, vidjet ćemo.
Ako probije 2500, ide na 2200kn.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

adrs-p : H & S ???

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Barone, mislih na Atpl.

I rekoh da ću grickat.

kolko su izgledni ovi H&S šta se treba dogodit ovih dana da bi bili izvjesni padovi nazad na cijene od 3200?

pojašnjenje uz atpl:
pored mogućeg H&S obrasca, formirao se i silazni trokut (označen je na grafu).
ovaj silazni trokut slijedi nakon faze rasta (od 1950 na 3150) i stoga nije apsolutna garancija daljnjeg pada (bio bi garancija pada da se formirao nakon prethodne faze pada).
stoga se ne može sa sigurnošću reći da silazni trokut potvrđuje mogući (i prikazani) H&S obrazac.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

prikazane formacije na adrs i atpl su izgledne ako se nastavi pad.
tada su, naime, zahtijevana 3 vrha već odrađena.
ako dođe do rasta (nemam vremen za analizu…), 3. vrh se mijenja pa navedene formacije prestaju važiti.

p.s. bolestan sam, u fibri, pa me nema…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close