Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jako brzo ode taj virtualni novac iz džepa ako se ne pazi.[/b]

Kad PUNT padne na kunu moći ćeš i ti svojih virtualnih 3000kn potrošiti i reći da si veliki investitor jer imaš 3000 dionica. By the way a kad ti je škola, pa još nisu praznici?

Danas se vrtimo oko vazne fibbo linije od kraja 2006 i pocetka 2007 pa do danas.
Tocno otprilike oko danasnjih 3830.
Ako to probijemo prema dolje onda ???
Ali mislim kako sutra idemo up, ili prekosutra uz postivanje 2-3% devijacije.
Vlad?

BEZ PANIKE, MOLIM


Ukoliko ste upoznati sa efficient market hypothesis konceptom, te weak form-om iste (http://www.investopedia.com/terms/w/weakform.asp) na osnovu kojih su se vodila statistička istraživanja (brojke ne lažu), i koja je također pokazala kako investiranje na osnovu povijesnih podataka nema osnove. Drugim riječima TA ne funkcionira!

Fortunately a fair number of researchers are doing work on how human (and in general mammalian) brains work. Some recent work by Professor Pascal Boyer of Washington University shows what happens when people are presented with scenarios in which they acted (choosing an envelope hoping to get certain contents) but their action clearly could have no influence over the final result (because the envelopes were filled randomly earlier). When the positive outcome happens (50% of the time) people uniformly express that they had an idea it was the right envelope or that they felt they were guided, and when the negative outcome happens those same people generally express regret because they had a feeling they were picking the wrong envelope and wished they had gone with their instinct. Throughout any number of experiments people generally attribute results to “nonphysically present agents” or forces that cause things to happen instead of admitting to randomness. People just can’t seem to admit to themselves that things in life are often random. Apparently this is the brain’s way of keeping us rewarded and motivated.

Moto Nautilusa: MOBILIS IN MOBILI



Jako brzo ode taj virtualni novac iz džepa ako se ne pazi.[/b]

Kad PUNT padne na kunu moći ćeš i ti svojih virtualnih 3000kn potrošiti i reći da si veliki investitor jer imaš 3000 dionica. By the way a kad ti je škola, pa još nisu praznici?
[/quote]

Škola TA nije još gotova. Još učim kroz primjere.
Radujem se svakim danom novom primjeru. [thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Drugim riječima TA ne funkcionira!

Nije TA samo povijesni podaci ….da ne duljim priču evo na brzinu jedan graf od 17.02.2008. U istom postu je napomena

dixi, 09.06.2008. u 15:28
Obratite pažnju na preklapanje sva tri fib.pri visini od cca 3220 crobexa.

… [bye]

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

jesmo, pritisli smo ju….mogli bi malo uz nju se kotrljat ? [tongue]

Svakako da bi mogli, ali da li i hoćemo to je veliko pitanje. Trenutno pokazatelji (MACD se udaljava od signalne linije prema dolje,RSI pao ispod 50) ukazuju na mogući daljnji pad kao i EWT koji sam radio mi daje najveću vjerovatnost tome da idemo ispod 3750.

@Bajki1212

Mozes li postati EWT graf na forum?

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...



@Bajki1212

Mozes li postati EWT graf na forum?


Imate to vidljivo u screenshot00016 koji sam postao s FANom. S time da ova zadnja dva podvala sam provizorno označio brojevima 1i2- ne mora biti da idemo u pet podvalova prema dolje.


Evo jedne analize Vira

Jedna isprika, isao sam ponovo gledati VIRO, prikazani graf na str. 519 nije logaritamski nego linearni. Prilazem logaritamski graf

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

@Bajki1212

Ako se to ispostavi tocno onda nije nemoguca slijedeca situacija na slici i najvjerojatnije dvostruko dno. Vrh B je dovoljno visok. Ispod mi je tesko povjerovati da ce padati.

PS. Sad pogledah INU, koji jeftini trikovi, dizanje cijene u zadnjim minutama

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...



@Bajki1212

Ako se to ispostavi tocno onda nije nemoguca slijedeca situacija na slici i najvjerojatnije dvostruko dno. Vrh B je dovoljno visok. Ispod mi je tesko povjerovati da ce padati.

PS. Sad pogledah INU, koji jeftini trikovi, dizanje cijene u zadnjim minutama

Ja sad u sve mogu vjerovati. Moja donja granica je daleko ispod. Jedino ne mogu vjerovati da su fondovi tako sasuseni da ne mogu intervenirati ni na ovakovoj burzi kakva je nasa. Jedino mirovinci, a oni su u CASH-R-A. Za takav scenario, mislim da ce samo mirovinci i ostati na burzi.

nisam bob, ali dylan ...


Ja sad u sve mogu vjerovati. Moja donja granica je daleko ispod. Jedino ne mogu vjerovati da su fondovi tako sasuseni da ne mogu intervenirati ni na ovakovoj burzi kakva je nasa. Jedino mirovinci, a oni su u CASH-R-A. Za takav scenario, mislim da ce samo mirovinci i ostati na burzi.

kolega nisu nam fondovi pali s neba, kakva burza – takvi fondovi, kakvo društvo – takvi političari, itd.
jel 3800 jači otpor od 3900, koji je najjači prema dole sad?

New Report

Close