Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

S obzirom da bi u padajucem trendu glavna linija trebala biti gornja linija otpora evo grafa sa paralelnim gornjim i donjim linijama. Ujedno i fibonacci fan od pocetka rasta.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


S obzirom da bi u padajucem trendu glavna linija trebala biti gornja linija otpora evo grafa sa paralelnim gornjim i donjim linijama. Ujedno i fibonacci fan od pocetka rasta.

fala na grafu
pofuk

Isteklo mi vrijeme za edit pa evo novi post.
Svi moji grafovi su logaritamski. I za Man Da Tara jace linije bi trebale biti one koje su imale duzi trend, konkretno ATPL sam uzeo od all time high do min, trend koji je trajao 6 mj. Fibonacci bi trebao biti jaci od zadnjeg rastuceg trenda koji traje samo 2 mjeseca. Posto upravo sad citam Murphy-a to sve uzimam od njega.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Isteklo mi vrijeme za edit pa evo novi post.
Svi moji grafovi su logaritamski. I za Man Da Tara jace linije bi trebale biti one koje su imale duzi trend, konkretno ATPL sam uzeo od all time high do min, trend koji je trajao 6 mj. Fibonacci bi trebao biti jaci od zadnjeg rastuceg trenda koji traje samo 2 mjeseca. Posto upravo sad citam Murphy-a to sve uzimam od njega.

E tako je …zato sam i pitao da prikaže nanovo kako je povukao fibonnachie za ATPL….evo priloga…
ako probijemo 2680…zasigurno idemo do cca 2520 je 50% fibonachi prethodnog rasta…komentari?


E tako je …zato sam i pitao da prikaže nanovo kako je povukao fibonnachie za ATPL….evo priloga…
ako probijemo 2680…zasigurno idemo do cca 2520 je 50% fibonachi prethodnog rasta…komentari?

Tocno, ista slika, ja sam jos nacrtao plavu isprekidanu liniju da se vidi da je ta linija malo jaci otpor jer se vise puta cijena odbijala od nje.

PS. Samo ne bih rekao da sigurno (postoje velike sanse) pada na tu razinu ali ako padne tu bi trebao (ali naravno ne mora) nastati odbijanac.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


S obzirom da bi u padajucem trendu glavna linija trebala biti gornja linija otpora evo grafa sa paralelnim gornjim i donjim linijama. Ujedno i fibonacci fan od pocetka rasta.

Slažem se sa linijama koje ste ucrtali no zanima me konkretno fibonacci fan. Evo kako sam ga ja ucrtao po knjizi (Fibonacci fans are created by first drawing a trendline through two points (usually the high and low in a given period), and then by dividing the vertical distance between the two points by the key Fibonacci ratios of 38.2%, 50% and 61.8%. The result of these divisions each represent a point within the vertical distance. The three ‘fan’ lines are then created by drawing a line from the leftmost point to each of the three representing a Fibonacci rati).

Po ovome smo danas presjekli donju liniju FANa.

@Bajki1212
Kriv sam, priznajem [smiley] , sam sam ucrtao fan a ne po knjizi ili slicno. Fibonacci sam crtao tako da sam osnovnu liniju povukao sa prvim trendom rasta a ostale se same iscrtaju. Posto je na sredisnjoj liniji bio otpor koji se poklapao sa njom pretpostavio sam da je OK.
Drago mi je da ima sve vise tehnicara, da se prate grafovi i da se nadopunjujemo. Ponekad netko vidi priliku koja nam moze promaci ukoliko se ne upozori na nju.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Ukoliko ste upoznati sa efficient market hypothesis konceptom, te weak form-om iste (http://www.investopedia.com/terms/w/weakform.asp) na osnovu kojih su se vodila statistička istraživanja (brojke ne lažu), i koja je također pokazala kako investiranje na osnovu povijesnih podataka nema osnove. Drugim riječima TA ne funkcionira!


Po ovome smo danas presjekli donju liniju FANa.

jesmo, pritisli smo ju….mogli bi malo uz nju se kotrljat ? [tongue]

Kad vidim crveno pretvaram se u bika

Gdje su kolega ashrak i ostala gospoda, koji znaju dosta dobro TA, a koji su meni izričito naglašavali da to što se prekrižio MADC graf nije signal za sell. A ja tupim da je 100x.
Tvrdili su da će se MACD prekrižiti ponovo za par dana, dok sam ja tvrdio da za to trebamo rasti tjedan dana po 2%. E sad da vidimo tko je bio u pravu.
E pa oni koji su me slušali i prodali, sad su već 10% u plusu. Dok su ostali 10% već u minusu.
Jako brzo ode taj virtualni novac iz džepa ako se ne pazi.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Svi smo mi Cromani [lol] [lol]

U svakom slucaju, pravo si osvjezenje na ovom forumu! Svaka cast! [thumbsup]

Antikristi i masoni, komunisti, ovi-oni, šire sotonske fraze da nas poraze! E moj narode....


Ukoliko ste upoznati sa efficient market hypothesis konceptom, te weak form-om iste (http://www.investopedia.com/terms/w/weakform.asp) na osnovu kojih su se vodila statistička istraživanja (brojke ne lažu), i koja je također pokazala kako investiranje na osnovu povijesnih podataka nema osnove. Drugim riječima TA ne funkcionira!

Nema konkretnih dokaza ni za ovu teoriju. Svako ulaganje je kockanje, ali proracunato TA ulaganje je nacin za uci u dionicu sa sto manje pocetnih troskova i maksimiziranje dobiti.
SVI koriste TA, ali bas SVI pa cak i vi kolega ili nam hocete reci da niste nikada pogledali graf crobexa ili neke od dionica? [huh]

…Although it is a cornerstone of modern financial theory, the EMH is highly controversial and often disputed. Believers argue it is pointless to search for undervalued stocks or to try to predict trends in the market through either fundamental or technical analysis.

Meanwhile, while academics point to a large body of evidence in support of EMH, an equal amount of dissension also exists. For example, investors such as Warren Buffett have consistently beaten the market over long periods of time, which by definition is an impossibility according to the EMH. Detractors of the EMH also point to events such as the 1987 stock market crash (when the DJIA fell by over 20% in a single day) as evidence that stock prices can seriously deviate from their fair values.

BEZ PANIKE, MOLIM

New Report

Close