Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@mark1

Najbolja stvar kod tehnicke je sto se moze zaradjivati i na rastucem i na padajucem trzistu (cak i u Cro iako nemamo npr. opcije) i nikad nije kasno (kao npr. kod fundamentalne – uvjetno govoreci) uci u dionicu.

Grafovi su puni informacija o psiholoskom stanju investitora i za svako mjesto koje sam posebno naglasio moze se opisati stanje ulagaca (euforija, strah itd.). Potrebno ih je pravilno "procitati" za sto neki ljudi imaju vise smisla od drugih. Pokusavam vidjeti koliko dobro ih ja mogu procitati.

Pokusavam istaknuti neke vaznije stvari (po mojem misljenju) pa vidjeti u buducnosti koliko su bile bitne za daljnji razvoj dogadjaja. Tu se nalazi dosta toga, od osnova do nekih mojih razmisljanja na temelju samog citanja grafova. Grafove cu i dalje raditi (slicnim intenzitetom) ali ako ih je previse i ako zatrpavam forum ne moram ih vise objavljivati. Ne govorim to samo zbog tebe nego sam mozda stvarno pretjerao sa postovima u zadnje vrijeme (trenutacno imam vremena) pa vam je vec dosta tog turbanastog cobana ali ovo me podrucje izuzetno zanima zato i toliki broj grafova.

samo peglaj dalje tko ne želi gledat` nek` preskače [thumbsup]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Svi smo mi Cromani [lol] [lol]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Možemo li počet već sada pričati gdje je dno.
Otpori su ako se ne varam 3750 i 3200.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

Na atpl se najbolje vidi kako se moze zaraditi na ovakvom trzistu, dvostruko dno i dva popunjavanja gapova.
Skolski odradeno
I bit ce toga jos zato otvorite oci i novce u dionice kad je vrijeme, a ne samo druk up up

BEZ PANIKE, MOLIM

@Baron

Ne treba znaciti jer sad bi nam se mogao dogoditi neselektivan pad i jednako tako rast, napravit ce vecu paniku i zbunjenost.
Crobex ne bi trebao samo tako potonuti ali ce u stvarnosti gubiti na vrijednosti
Moje misljenje utemeljeno na grahu…tako da ne znamo jos gje ce zavrsiti
Moze to na 3200, ali moze i nize, treba biti spreman na sve
Jaci otpor je na 3750 a za sad se odbilo od 3840, vidjet cemo do kraja dana

BEZ PANIKE, MOLIM


Možemo li počet već sada pričati gdje je dno.
Otpori su ako se ne varam 3750 i 3200.

-bitno je da do kraja dana se minus crobija smanji,a to će fondovi već srediti.

Atpl testirala 38.2 fibonacci odmah na samom pocetku trgovanja na 2680. S obzirom da je ta razina ujedno i proslo dno proboj te vazne razine bi definitivno mogao oznaciti nastavak pada.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...



@Baron

Ne treba znaciti jer sad bi nam se mogao dogoditi neselektivan pad i jednako tako rast, napravit ce vecu paniku i zbunjenost.
Crobex ne bi trebao samo tako potonuti ali ce u stvarnosti gubiti na vrijednosti
Moje misljenje utemeljeno na grahu…tako da ne znamo jos gje ce zavrsiti
Moze to na 3200, ali moze i nize, treba biti spreman na sve
Jaci otpor je na 3750 a za sad se odbilo od 3840, vidjet cemo do kraja dana

Slažem se. Panika i zbunjenost. Marketom se sada vrlo lako manipulira.
Crobex će malo padati, ali će gubiti dosta na vrijednosti. Isto se slažem.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Atpl testirala 38.2 fibonacci odmah na samom pocetku trgovanja na 2680. S obzirom da je ta razina ujedno i proslo dno proboj te vazne razine bi definitivno mogao oznaciti nastavak pada.

Molim graf ako nije problem da vidimo…zanima me ako si povukao fibonnacc…
Hvala



Atpl testirala 38.2 fibonacci odmah na samom pocetku trgovanja na 2680. S obzirom da je ta razina ujedno i proslo dno proboj te vazne razine bi definitivno mogao oznaciti nastavak pada.

Molim graf ako nije problem da vidimo…zanima me ako si povukao fibonnacc…
Hvala
[/quote]

Graf je na str 520 ili 521 [thumbsup]

BEZ PANIKE, MOLIM

Brisati molim

Istina, ali sad kad sam vidio…kako odrediti koja fibbo linija ima vecu vrijednost?
Iz iskustva na nasoj burzi, da ne ceprkam po 100 grafova, iako budem

Ima li linija iz prethodnog veceg trenda vecu vaznost od one iz manjeg npr. korektivnog.
Evo kod APTL, ima li iz vaseg iskustva i promet na prijasnjem trendu prednost pred fibbo linijom novog manjeg trenda? Ili obrnuto?
I slicna pitanja

BEZ PANIKE, MOLIM

New Report

Close