Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajde da netko ovdje na ovom forumu ima muda napisati istinu. Svaka cast Geronimo!

Vidim da se diskusija skoncenbtrirava u pravom smijeru, pa sam odlučio priložiti par slika sa globalne scene. FTSI je izvan cjenovnog kanala (generiranog postojećom krizom u Americi). Vjerohatnost odbijanja je pouno veća od vjerojatnosti ponovnog probijanja. DAX pleše po rubu kanal, kao i CROBEX.

Preko bare je nešto složenije stanje. MIslim, da je mala vjerojatnost, da se upravo sada iziđe iz postojećeg cjneovnog kanala. Moguće je da to bude učinjeno negdje do travnja iduće godine – kao krajnjeg roka.

Vjerojatno će biti nastavljeno razdvajanje američkog i puta ostatka svijeta.

Uostalom, evo slika, s tim da molim one koji nisu jako bliski s TA da ne paničare, jer panici nema mjesta. Burza će i dalje rasti i padati – to je zakonito! Na nama je samo da iskoristimo vrijeme rasta.

Za kraj jedan vic za kratko pamćenje. Napadne majka profesora da joj je iskoristio kćer. Kaže profesor – ni slučajno, ali ako ostane trudna on je spreman dati 10 k€. Majka se zamisli pa kaže – biste li joj dali drugu priliku, ako nije trudna?

Problem je u tome sto se isti grafikon moze citati na vise nacina.
Inace za velike pomake u cijeni i duga razdoblja se preporucuje uzimati logaritamsku skalu jer se puno prije otkrivaju vazne promjene.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Evo slike kanala sa Fibonaccijem
potpora 3750,3200,2680
otpori 4400 i gornja linija kanala

Ako bi probili gornju liniju trenda kanala rast do 4400 onda korekcija pa nakon nje proboj linije 4400

Ako se nastavimo kretati u kanalu prvo pad na 3750 pa opet pokusaj proboja gornje linije jer ce se i ona spustiti i biti ce tada oko 3900-3850,a ako ne dodje do uspjesnog proboja povratak na 3200

Mislim da je ovo dosta konkretna prognoza u oba pravca svoje misljenje gdje ce u pozitivu ili negativu necu izreci da nebi utjecao na nikoga bilo pozitivno ili negativno.Svako ima svoju glavu pa nek razmisli.

Svaka čast također, ali kako to nisi vidio prije 7 dana kad si gledao u grafovima BUY?

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

uz ispriku, ispravka slike za fuci (FTSE).



to je to što si ti ustvari nacrtao,ali s malim odmakom od apscise.mislim da je nebitna simetrala.simetrala je moguća samo na simetričnom trokutu.zato se i zove tako.na silazno ili uzlaznom tj.padajućem ili rastućem trokutu se simetrala ne može crtati.zato je rastući.kad bi se simetrala mogla ucrtati,bio bi simetrični.a nije.
u prilogu.

Nisam razumio što želiš reći, ali si na priloženim primjerima potvrdio ono što sam ja rekao o razlici između klinova i trokuta.

Ja ovu raspravu završavam. U prilogu je slika koja navodi razliku između navedenih formacija.

[/quote]
pa moji prilozi i tvoji se ne razlikuju previše.to je bila podrška tebi.jer je vlad na tvojim trokutima dopisao da su klinovi i ucrtao neke simetrale.ja sam rekaoa da se na silaznom i uzlaznom trokutu ne može crtati simetrala jer nisu simetrični.
a evo ono što sam htio reći.i no problemos…završeno.

Abu ali dao sam ti stotku za logaritamski graf
Nitko jos nije komentirao(crtao) nista na logaritamskim grafovima

BEZ PANIKE, MOLIM

ATPL analiza

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

svaka čast na trudu svima koji rade analize ali najbolje bi bilo da prestanete bar jedno pola godine….

@mark1
Najbolja stvar kod tehnicke je sto se moze zaradjivati i na rastucem i na padajucem trzistu (cak i u Cro iako nemamo npr. opcije) i nikad nije kasno (kao npr. kod fundamentalne – uvjetno govoreci) uci u dionicu.

Grafovi su puni informacija o psiholoskom stanju investitora i za svako mjesto koje sam posebno naglasio moze se opisati stanje ulagaca (euforija, strah itd.). Potrebno ih je pravilno "procitati" za sto neki ljudi imaju vise smisla od drugih. Pokusavam vidjeti koliko dobro ih ja mogu procitati.

Pokusavam istaknuti neke vaznije stvari (po mojem misljenju) pa vidjeti u buducnosti koliko su bile bitne za daljnji razvoj dogadjaja. Tu se nalazi dosta toga, od osnova do nekih mojih razmisljanja na temelju samog citanja grafova. Grafove cu i dalje raditi (slicnim intenzitetom) ali ako ih je previse i ako zatrpavam forum ne moram ih vise objavljivati. Ne govorim to samo zbog tebe nego sam mozda stvarno pretjerao sa postovima u zadnje vrijeme (trenutacno imam vremena) pa vam je vec dosta tog turbanastog cobana ali ovo me podrucje izuzetno zanima zato i toliki broj grafova.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

ne volim nikad komplicirat i svaka čast članovima ovog foruma koji potkrepljuju svoja razmišljanja sa činjenicama i cjenim komentara prema gore i komentare prema dole pitanje je gledanja i jedni i drugi su upravu, ali da ne duljim, bojim se da je 3200 neminovno a možda i niže…
Za sve zlobnike nisam druker i ne namjeravam prodat INU, HT, ATPL ni TIsak a ni neke ostale dok na IGH, VIRU i sličnim dionicama mislim shortat.

Sada svako po svome, i bez ljutnje

P.S. ovo da se bojim svatitite kao sigurno ide dole!

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

abu ali jesi ti reinkarnirani croman!? [lol]

New Report

Close